Záhada! Bitkaře Boogaarda (†28) našli mrtvého | iSport.cz
14. května 2011 • 10:03

Záhada! Bitkaře Boogaarda (†28) našli mrtvého

Autor: rou
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejovou NHL otřásá záhadná smrt. Tvrďák Derek Boogaard (†28), který vloni přestoupil z Minnesoty do New Yorku Rangers, byl nalezen mrtvý ve svém bytě v Minneapolis. Klub oznámil tragickou novinu v pátek večer, neuvedl však žádné podrobnosti.Podle listu The Star Tribune nalezl tělo hokejového tvrďáka v jeho bytě člen rodiny. Byla provedena pitva, ale úřady žádné další informace nezveřejnily.

"Derek byl výjimečně milá a pečující osobnost," uvedl generální manažer Rangers Glen Sather.

"Byl to velmi přemýšlivý člověk, který bude chybět všem, kteří ho znali. Vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast jeho rodině, přátelům i spoluhráčům v téhle těžké situaci," dodal šéf klubu, kam Boogaard přestoupil vloni v červenci.

Podívejte se na Boogaardovy bitky:

V Rangers podepsal čtyřletou smlouvu na 6,5 milionu dolarů, v této sezoně ale odehrál jen 22 zápasů, ve kterých si připsal jeden gól a jednu asistenci, zato 45 trestných minut.

Jeden z nejobávanějších bitkařů chyběl skoro po celou základní část NHL kvůli otřesu mozku a zraněnému ramenu, nehrál ani v play off.

Výběr nejdrsnějších Boogaardových zákroků:

Derek Boogaard (vpravo) dostává pěstí od Davida Kočího ještě v dresu Chicaga
Derek Boogaard (vpravo) dostává pěstí od Davida Kočího ještě v dresu Chicaga

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud