Krejčí a Kaberle slaví, Boston získal Stanley Cup!

Autor: Tomáš Bělonožník
7
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Bostonu Bruins zvítězili v rozhodujícím sedmém utkání finálové série proti Vancouveru 4:0 na jeho ledě a získali Stanley Cup. David Krejčí sice v posledním zápase nebodoval, i přesto si ale udržel pozici nejproduktivnějšího hráče letošního playoff díky svým 12 brankám a 11 asistencím. Ze zisku slavné trofeje se poprvé v kariéře raduje i Tomáš Kaberle.

Hrdiny rozhodujícího utkání byli především Brad Marchand a Patrice Bergeron. O góly se totiž postarali výhradně oni dva. Skóre otevřel Bergeron, ve druhé třetině pak po chybě obrany Canucks zvyšoval zpoza brány Marchand.

O pár minut později to byl znovu Bergeron, kdo ve vlastním oslabení ujel obráncům Vancouveru a, ač faulován, šťastně protlačil puk za Luonga. V samotném závěru zápasu na konečných 4:0 pečetil třiadvacetiletý mladík Marchand střelou do prázdné brány.

Tim Thomas a Patrice Bergeron slaví zisk Stanley Cupu

Fanoušci Canucks zažívají obrovské zklamání, jejich tým se do finále play off dostal po sedmnácti letech a znovu ztroskotal v rozhodujícím sedmém zápase. V roce 1994 byli nad jeho síly Rangers tažení dnes už legendárním kapitánem Messierem, tentokrát jejich sny zničil Boston vedený obrovitým Slovákem Zdeno Chárou.

Bruins se ve finále vyplatilo spoléhat na jednoduchý a poctivý fyzický hokej, který zezadu jistil famózní brankář Tim Thomas, vítěz Conn Smythovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče playoff.

Vancouver oproti tomu doplatil na špatné výkony hráčů, kteří měli být oporami. Bratři Sedinovi, Ryan Kesler i brankář Luongo zaostali ve finálové sérii hluboce za očekáváními a nepodařilo se jim zopakovat úžasné výkony ze základní části a minulých kol play off.

Finále Stanley Cupu - 7. zápas:

Vancouver - Boston 0:4
(Konečný stav série 3:4)

Branky a nahrávky: 15. P. Bergeron (Marchand), 33. Marchand (Seidenberg, Recchi), 38. Bergeron (Seidenberg, Campbell), 58. Marchand. Rozhodčí: O'Halloran, Walkom - Sharrers, Morin. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18.860. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1.