Autor: ab
10
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO - Radost i smutek prožil Jaromír Jágr se zbytkem týmu Philadelphie v utkání proti Tampě Bay. Český útočník se sice stal první hvězdou utkání, když jeden gól vstřelil a na další přihrál, zranil se mu však oblíbený spoluhráč Claude Giroux.

Blížil se konec druhé třetiny, když Jágrův parťák z útoku ve středním pásmu zaklekl k obranému zákroku. Na to však již nestihl zareagovat jeho spoluhráč Wayne Simmonds a když se ho snažil přeskočit, zasáhl ho kolenem do hlavy.

Do třetí třetiny už Giroux nenastoupil. Generální manažer Paul Holmgren řekl, že hráče vyšetřili lékaři přímo ve Wells Fargo Center a že by zranění nemělo být vážné. Na otázku, zda se může jednat o otřes mozku odpověděl "Opravdu ne, hráč netrpí bolestí hlavy nebo něčím podobným."

Giroux si připsal dvě asistence, čímž rozšířil počet zápasů, ve kterých v řadě bodoval, na pět. Jednou z asistencí přihrával právě na Jágrův gól, kdy si český útočník najel klasicky mezi kruhy a bez přípravy překonal gólmana hostí Garona.

Jágrův gól byl již 656. a dotáhnul se jím na jedenácté místo v historické tabulce střelců NHL. Tuto příčku sdílí s bývalým spoluhráčem z Rangers Brendanem Shanahanem. Giroux si dvěma body upevnil vedení v tabulce produktivity letošního ročníku, kde má nyní na kontě 39 bodů. Philadelphia nakonec porazila Tampu Bay 5:2.

Jágr tak v pěti duelech po zranění třísel, kdy Flyers vždy vyhráli, získal celkem 7 bodů za čtyři branky a tři asistence.

NHL:

New Jersey - Montreal 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 54. Palmieri (Sýkora) - 22. Pacioretty (T. Kaberle), 46. E. Cole (T. Kaberle). Střely na branku: 29:24. Diváci: 14.210.

Buffalo - NY Rangers 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 33. Vanek - 32. a 44. Hagelin, 39. Callahan, 58. Gáborík. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.690.

Ottawa - Vancouver 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Greening - 9. a 29. Kesler, 2. Edler, 57. Weise. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.171.

NY Islanders - Pittsburgh 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
Branky: 5. Ullström, 13. Jurčina, 23. Okposo - 20. a 29. Neal, 15. Sullivan, 36. Dupuis, 42. Cooke, 51. Martin. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15.638.

Philadelphia - Tampa Bay 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 23. Briere, 24. Jágr, 35. Simmonds, 45. Carle, 60. Hartnell (Jágr) - 12. Shannon, 41. Lecavalier. Střely na branku: 32:19. Diváci: 19.772.

Columbus - Boston 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 6. Nash (Prospal), 12. Carter, 37. Umberger - 19. a 47. Corvo (na první Krejčí), 20. Horton, 21. Chára (Krejčí), 60. Kelly. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18.175.

St. Louis - San Jose 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 20. Shattenkirk. Střely na branku: 19:24. Diváci: 19.150.

Nashville - Anaheim 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 33. Spaling, 43. Josi (Erat), 46. Tootoo - 21. Gordon, 54. Beauchemin. Střely na branku: 28:17. Diváci: 17.113.

Phoenix - Minnesota 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 57. Korpikoski - 3. a 32. Brodziak, 24. M. Koivu, 52. Heatley. Střely na branku: 36:20. Diváci: 10.976.

Calgary - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 40. a 60. Iginla, 34. Kostopoulos. Střely na branku: 34:21. Diváci: 19.289.

Detroit - Winnipeg 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Branky: 25. a 42. Hudler, 7. Bertuzzi, 15. Zetterberg, 25. Conner, 30. Filppula, 33. Miller - 1. Little. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 42 minut, z 26 střel inkasoval 7 gólů a úspěšnost zásahů měl 73,1 procenta. Střely na branku: 29:30. Diváci: 20.066.

Los Angeles - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 34. Richardson - 14. Benn, 37. Daley (Vincour). Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.118.