Michálek a Kuba svými góly pomohli Ottawě k výhře na ledě Floridy

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

AKTUALIZOVÁNO - Český útočník Milan Michálek se ve středečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství hokejistů Ottawy 6:2 na ledě Floridy. Senators rozhodli zápas ve druhé části, kdy soupeři třemi góly odskočili z 1:1 na 4:1. Michálek v úvodu poslední třetiny dorážkou přidal pátou branku týmu a skóre utkání uzavřel přesnou střelou z pravého kruhu český obránce Filip Kuba.

Kanadskému týmu Florida náramně svědčí, tohoto soupeře porazil podeváté za sebou a jedná se aktuálně o druhou nejdelší sérii výher jednoho mužstva nad druhým. Pouze Boston je lepší, momentálně má na svém kontě deset vítězství v řadě nad Edmontonem.

"Nevím, zda z nás mají komplex a cítí, že máme nad nimi výhodu. V NHL ale dnes jdete do zápasu s tím, že po celých šedesát minut budete makat bez ohledu na to s kým hrajete. Nemůžete si myslet, že to přijde samo. Musíte si to zasloužit a odpracovat si to," uvedl kapitán Senators Daniel Alfredsson, jeden ze šesti střelců týmu v utkání.

Zaskvěl se i brankář Ottawy Craig Anderson, jenž pochytal 42 střel. Jednu asistenci si v dresu poražených připsal Tomáš Fleischmann.

Finský útočník Teemu Selänne rozhodl v poslední třetině precizní bekhendovou kličkou o výhře Anaheimu 2:1 v Pittsburghu. Jednačtyřicetiletý hráč zaznamenal 656. gól v soutěži a v historické tabulce kanonýrů NHL se vyrovnal dvanáctému Brendanu Shanahanovi.

Útočí na pozici nejlepšího evropského střelce v historii - jedenáctý Jaromír Jágr má na kontě momentálně o tři branky více.

"Je to pro nás cenné vítězství. Dostali jsme se sem ve tři ráno a soupeř měl první třetinu pod kontrolou a vedl. V dalším průběhu jsme se ale rozehráli a dostali se do zápasu. Máme teď hodně sebevědomí, a i když jsme prohrávali, věřili jsme, že to můžeme otočit," uvedl Selänne.

Český útočník Milan Hejduk se posunul v klubové historii Colorada na druhé místo v počtu odehraných utkání.

Kapitán týmu, jenž v úterý oslavil 36. narozeniny, nastoupil ke svému 968. zápasu v dresu Avalanche a přeskočil Adama Footea. Před ním je už jen Joe Sakic, který v letech 1988 až 2009 nastřádal 1378 utkání za Quebec Nordiques a Colorado, kam se tým z Kanady v roce 1995 přestěhoval.

Hejduk asistoval u jediného gólu týmu, kdy po jeho přihrávce vyrovnal střelou do odkryté branky Erik Johnson. Závěr zápasu patřil Vancouveru, který v závěrečných sedmi minutách dvakrát skóroval a zvítězil 3:1.

Obhájce titulu Boston ztratil v utkání v Montrealu dvoubrankový náskok, nakonec ale zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu jako jediný uspěl Tyler Seguin, jeho spoluhráč David Krejčí trefil v úvodní sérii jenom tyčku.

"Museli jsme dnes překonat hodně nepříjemných okamžiků. Mámě několik potlučených kluků, někteří museli na šití, ale je potřeba umět se s těžkými situacemi vypořádat a my jsme to zvládli. Nebylo to lehké, ale našli jsme způsob, jak vyhrát," uvedl trenér Bostonu Claude Julien.

Jedním z hráčů, který musel na šití byl obránce Zdeno Chára, jemuž krvavý šrám způsobil Tomáš Plekanec.

Rovněž hokejisté Toronta přišli o dvoubrankový náskok, který si v Edmontonu vypracovali už po necelých sto sekundách hry. I Maple Leafs se z vyrovnání soupeře ze závěru utkání oklepali a ve druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře týmu 4:3 Tim Connolly.

Výsledky:

Pittsburgh - Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Staal - 40. Perry, 48. Selänne. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.482.

Montreal - Boston 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 22. Darche, 44. Pacioretty, 52. Cole - 18. Ference, 26. Pouliot, 35. Bergeron, rozhodující nájezd Seguin. Střely na branku: 29:34. Diváci: 21.273.

Florida - Ottawa 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 12. Matthias, 45. Bergenheim (Fleischmann) - 6. O'Brien, 26. Daugavins, 28. Butler (Michálek), 35. Alfredsson, 42. Michálek, 55. Kuba. Střely na branku: 44:31. Diváci: 14.038.

Edmonton - Toronto 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 3. Eager, 29. Hall, 56. Eberle - 1. Lupul, 2. Lombardi, 47. Gardiner, 62. Connolly. Střely na branku: 32:26. Diváci: 16.839.

Vancouver - Colorado 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 1. Booth, 54. Hansen, 59. Burrows - 31. Johnson (Hejduk). Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.890.

Zápas mezi Montrealem a Bostonem byl tradičně plný emocí. Tady sráží útočník LeBlanc gólmana Thomase.