Hemského trefa Edmontonu nestačila, Neuvirth přihrával

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

AKTUALIZOVÁNO | Útočník Aleš Hemský po sedmi zápasech v NHL bodoval a gólem přispěl Edmontonu alespoň k zisku bodu za prohru s Phoenixem 2:3 po samostatných nájezdech. Pardubický rodák vyslal na branku celkem šest střel a ujala se jedna v prostřední části, kdy dorážkou zvýšil na 2:0. Po zápase byl vyhlášen první hvězdou.

Český brankář Michal Neuvirth zaznamenal první asistenci v sezoně, když jím odražený kotouč převzal Alexandr Ovečkin a hezkou individuální akci zakončil brankou. Na druhou stranu třiadvacetiletý gólman čtyřikrát inkasoval, pátý gól Washington obdržel při závěrečné power play a v Chicagu prohrál 2:5. Na střídačce Capitals kvůli blíže nespecifikovanému zranění chyběl Tomáš Vokoun.
Washington i nadále zůstává osmý ve Východní konferenci, protože jeho zaváhání nevyužili hokejisté Winnipegu. Jets s Ondřejem Pavelcem v brance, který kryl 31 střel, podlehli doma Carolině 3:4. U jedné branky hostů asistoval Jiří Tlustý.

Phoenix, za který už nastoupili uzdravení čeští útočníci Martin Hanzal s Radimem Vrbatou, srovnal v poslední třetině skóre a penaltový rozstřel rozhodl Ray Whitney.

Coyotes se vrátil do elitní osmičky Západní konference a boj o ni ještě slibuje velké drama. Sedmý Phoenix a jedenácté Calgary, které doma podlehlo poslednímu Columbusu 1:2 po nájezdech, dělí jen dva body.

Brankář Michal Neuvirth zaznamenal první asistenci v sezoně, když jím odražený kotouč převzal Alexandr Ovečkin a individuální akci zakončil brankou.

Třiadvacetiletý gólman ale i čtyřikrát inkasoval, pátý gól Washington obdržel při závěrečné power play a v Chicagu prohrál 2:5. Na střídačce Capitals kvůli blíže nespecifikovanému zranění chyběl Tomáš Vokoun.

"Asi jsme k nim měli až příliš respektu a nezačali jsme s patřičnou vůlí po vítězství. Když jsem se podíval na tabuli, prohrávali jsme 0:12 na střely. V naší situaci a v této fázi sezony je to neomluvitelné," zlobil se útočník Capitals Mike Knuble, autor jedné nedělní branky.

Právě povedený úvod nasměroval Chicago k výhře, když po osmi minutách vedlo 2:0 a zhruba v polovině utkání 4:1. Hvězdou byl dvacetiletý útočník Andrew Shaw, který se svou formací většinou úspěšně bránil Ovečkinovu řadu, navíc vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

"Celý zápas jsem mu (Ovečkinovi) musel znít v uších a druhým gólem v zápase jsem ho i umlčel," usmíval se Shaw.

Washington zůstal osmý ve Východní konferenci, protože jeho zaváhání nevyužili hokejisté Winnipegu. Jets s Ondřejem Pavelcem v brance, který kryl 31 střel, podlehli doma Carolině 3:4.

"Po dvou třetinách jsme vedli 3:2 a potřebujeme každý bod. Ale v poslední části jsme několik ztratili puk a to nás stálo zápas," zlobil se Pavelec.

"Odnáším si z dnešního zápasu ponaučení, že pokud se nedostaneme do play off, nezasloužíme si ho. Abyste vyhrávali a do play off se dostali, musíte se pro to obětovat," přidal se kouč Claude Noel.

12 Anaheim Ducks 73 30 32 11 71
13 Minnesota Wild 71 29 32 10 68
14 Edmonton Oilers 72 28 36 8 64
15 Columbus Blue Jackets 72 23 42 7 53

Winnipeg ztrácí na osmý Washington dva body, Carolinu dělí od posledního postupového místa bodů pět a po zápase ve Winnipegu drží sérii tří výher, včetně nad lídrem soutěže St. Louis.

"Budeme se o svou šanci stále rvát. A třeba to vyjde, občas se dějí divné věci," uvedl Erik Staal, autor dvou branek a jedné asistence.

Hokejisté Pittsburghu promarnili možnost dostat se do čela Východní konference před New York Rangers. Penguins vedli na ledě Philadelphie po dvou třetinách 2:0, ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení. Sekundu před jeho koncem rozhodl Scott Hartnell svým druhým gólem v zápase.

"Nevím, jestli jsme v úvodu nebyli k nim až příliš milí, ale ke konci jsme je už utahali. A dobré věci stávají, když střílíte na branku," usmál se Hartnell. Je možné, že oba rivalové z Atlantické divize na sebe narazí už v prvním kole vyřazovací části.

U prvního gólu Philadelphie si připsal asistenci Jakub Voráček, Jaromír Jágr se proti svému bývalému klubu neprosadil. Flyers připravili soupeře o sérii 11 výher, která byla v tomto ročníku NHL nejdelší.

Hokejisté Nashvillu díky třem brankám v poslední třetině otočili skóre v Anaheimu a zvítězili 3:1. U vítězné trefy z 51. minuty figuroval Martin Erat, který dojel nahozený puk a zpoza branky nahrál Ryanu Suterovi. Jeho střelu zastavila tyčka, ale odražený kotouč dorazil Mike Fisher.

Výsledky:

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 45. a 65. Hartnell, 41. Timonen (Voráček) - 14. Adams, 40. Malkin. Střely na branku: 27:40. Diváci: 19.927.

Chicago - Washington 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. a 32. Shaw, 8. Stalberg, 28. Kane, 59. Bickell - 23. Knuble, 35. Ovečkin (Neuvirth). Brankář Michal Neuvirth odchytal 59 minut a 38 sekund, inkasoval 4 branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Střely na branku: 29:18. Diváci: 21.561.

Calgary - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 49. Stajan - 14. Nikitin, rozhodující nájezd Atkinson. Střely na branku: 31:18. Diváci: 19.289.

Edmonton - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 27. Eberle, 28. Hemský (Šmíd) - 48. a rozhodující nájezd Whitney, 58. Torres. Střely na branku: 38:42. Diváci: 16.839.

Anaheim - Nashville 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 8. Smith-Pelly - 42. Hörnqvist, 51. Fisher (Erat), 60. Legwand. Střely na branku: 31:27. Diváci: 14.978.

Winnipeg - Carolina 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 31. a 39. Miettinen, 12. Antropov - 26. a 51. Staal (na první Tlustý), 8. Jokinen, 59. LaRose. Za Winnipeg odchytal 58 minut a 59 sekund Ondřej Pavelec, inkasoval 4 branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 88,57 procenta. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15.004.