28. března 2012 • 06:50

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

UVNITŘ TABULKY KONFERENCÍ | Český hokejista Petr Sýkora pomohl v úterním utkání NHL jedním gólem k výhře New Jersey 2:1 po samostatných nájezdech nad Chicagem. Pětatřicetiletý útočník otevřel v úvodní třetině skóre, když před brankou usměrnil do sítě střílenou přihrávku.

Pětatřicetiletý Sýkora poslal Devils do vedení v 16. minutě první třetiny, když střílenou přihrávku Adama Henriqueho parádně uklidil "pod víko".

Vítěze musel určit penaltový rozstřel, v němž se prosadil i Patrik Eliáš, rozdílovou trefu ale zaznamenal v pátém kole Travis Zajac. "Ještě to stále není ono, ale cítím se každým dnem lépe. Časem to přijde a budu se cítit stoprocentně fit," uvedl Zajac.

"Mám na sebe vysoké nároky. Nemůžu se spokojit s tím jen odehrát zápas. Chci týmu pomoci. Pracuji se s každým zápasem zlepšoval a byl připravený na play off."

Hokejisté Buffala vyhráli v přímém souboji o poslední postupové místo do play off ve Washingtonu 5:1 a soupeře vystřídali na osmé příčce ve Východní konferenci.

Sabres položili základ páté výhry po sobě v úvodních 23 minutách, po nichž vedli 3:0. Po třetím gólu nahradil Michal Neuvirth v brance Bradena Holtbyho a kryl jedenáct střel.

Buffalo pokračuje ve strhující jízdě. Před pěti týdny bylo poslední ve Východní konferenci a fanoušci ho odepisovali. Od té doby ale zvítězilo ve 14 z 19 utkání a probojovalo se na místa zaručující účast v play off.

"Už jsme v režimu play off nějakou chvíli, musíme každý zápas vyhrát," konstatoval Drew Stafford, autor dvou branek. "Teď jsou naše šance trochu vyšší, ale nic není hotovo, nesmíme polevit. Do konce základní části ještě něco zbývá, musíme hrát stejně. Máme to už ale ve svých rukou," dodal.

Prohra Washingtonu nahrála hokejistům Floridy, kteří zvítězili v Montrealu 3:2 po samostatných nájezdech a upevnili si vedení v Jihovýchodní divizi.

V ní mají před Washingtonem náskok pěti bodů a jsou blízko první účasti v play off od roku 2000.

"Každý sleduje, jak se situace vyvíjí. Dnešní den byl fajn na obou frontách. Získali jsme oba body a musím taky pochválit Buffalo," řekl trenér Floridy Kevin Dineen.

Hokejisté Bostonu porazili Tampu Bay 5:2, když rozhodli třemi góly v závěrečných devíti minutách.

Dvěma asistencemi podpořil výhru obhájce Stanley Cupu český útočník David Krejčí, ještě o jednu více zaznamenal obránce Zdeno Chára, který byl před utkáním vyznamenán za tisíc odehraných utkání v NHL. Jubilejní zápas absolvoval v neděli na ledě Los Angeles.

Obě branky poražených dal Steven Stamkos, který s 55 zásahy vede tabulku střelců a stále je reálné, že pokoří úctyhodnou hranici šedesáti tref.

Brankář St. Louis Brian Elliot udržel třetí čisté konto za sebou a dovedl lídra NHL k výhře 3:0 nad Nashvillem. Kanadský gólman má v letošní sezoně devět nul, nejvíce ze všech. Jeho aktuální neprůstřelnost trvá 186 minut a 33 sekund.

Společně s parťákem Jaroslavem Halákem vychytali už 15 nul v sezoně. "To je neuvěřitelné číslo. Skvělá práce. Dnes byl zase úžasný," chválil Elliota Pekka Rinne, brankář Nashvillu. Predatos nastoupili bez svého nejproduktivnějšího hráče Martina Erata, který vynechal druhé utkání za sebou pro potíže v horní části těla.

St. Louis svádí souboj o Prezidentský pohár s New York Rangers, kteří po vítězství 3:2 v Minnesotě ztrácejí stále dva body.

Upevnili si ale pozici v čele Východní konference, neboť jejich pronásledoval Pittsburgh podlehl doma překvapivě New York Islanders 3:5. Rangers vedou o tři body.

Hokejisté Toronta nemají už ani teoretickou naději na play off, v úterý prohráli 0:3 s Carolinou.

Kanadský klub přitom ještě na začátku února byl ve Východní konferenci šestý, ale poté prohrál 19 z 24 utkání a klesl až na předposlední příčku.

Nepomohla mu příliš ani změna trenéra: s Randym Carlylem na střídačce zvítězil jen ve čtyřech z 13 zápasů.

"Nemůžeme po nikom chtít, aby přišel a jako Ježíš nás spasil. Je to na nás. Nepotřebujeme zachránce, můžeme zjednat nápravu vlastními silami. Je to v hlavě. Pokud všichni uvěří, že to zvládneme, tak to můžeme dokázat," řekl obránce Toronta Carl Gunnarsson.

Toronto - Carolina 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 14. J. Jokinen, 19. Brent, 21. Harrison. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.348.

New Jersey - Chicago 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Sýkora, rozhodující nájezd Zajac - 49. Seabrook. Střely na branku: 22:38. Diváci: 15.074.

Pittsburgh - NY Islanders 3:5 (0:2, 2:3, 1:0)
Branky: 25. a 56. J. Neal, 22. Kennedy - 4. a 39. Nielsen, 20. Grabner, 33. Okposo, 36. Ullström. Střely na branku: 54:25. Diváci: 18.588.

Washington - Buffalo 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 26. Sjomin - 19. a 50. Stafford, 9. McCormick, 23. Vanek, 38. Pominville. Střely na branku: 45:31. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 37 minut a 29 sekund, inkasoval dvě branky ze 13 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Diváci: 18.506.

Boston - Tampa Bay 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 11. S. Thornton, 36. Seidenberg (Krejčí), 52. Pouliot, 56. Marchand, 60. Peverley (Krejčí) - 6. a 46. Stamkos. Střely na branku: 38:18. Diváci: 17.565.

Montreal - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. Cole, 39. Leblanc - 14. a rozhodující nájezd Wolski, 53. Samuelsson. Střely na branku: 29:36. Diváci: 21.273.

St. Louis - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 27. Langenbrunner, 45. Perron, 56. Oshie. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.150.

Minnesota - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 24. Brodziak, 32. M. Koivu - 12. B. Boyle, 28. Gáborík, 54. Fedotěnko. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.880.

Islanders s Nabokovem v bráně dokázali zastavit Pittsburgh s nejproduktivnějším hráčem soutěže Malkinem.