Edmonton získá jedničku draftu NHL. Potřetí za sebou | iSport.cz
Pavel Bárta
11. dubna 2012 • 10:00

Edmonton získá jedničku draftu NHL. Potřetí za sebou

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
1
Z prvního místa bude v červnu na draftu vybírat Edmonton.
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Baník - Pardubice: Zajíc doklepl Azevedův bochánek do sítě, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Taylor Hall, Ryan Nugent-Hopkins a kdo letos? V Edmontonu mohou znovu dumat, koho si vybrat jako první volbu draftu NHL. Na úterní losování nejel jejich generální manažer Steve Tambellini s tím, že nutně vyhraje první pořadí. Ale měl zase štěstí. Oilers tak budou vybírat z nejlepší pozice potřetí za sebou.„Šance vyhrát je vždycky. Jsem nadšený, že můžeme získat dalšího talentovaného mladíka na úrovni, jakou mělo našich pár předchozích posil,“ poznamenal Tambellini.

Letos generální manažer s první volbou nepočítal, protože jako druhý nejhorší celek soutěže měli Oilers při nasazení do osudí šanci jen 18,8 procenta na posun na první místo.

Nejvýhodnější výchozí pozici měl v tomto ohledu Columbus se šancí 48 procent. Při výběru nováčků však nakonec půjde na řadu jako druhý, třetí si bude volit Montreal, následují Toronto a New York Islanders.

Vstupní draft NHL proběhne  v pátek 22. června a o den později v Pittsburghu.

Edmonton stal teprve druhým klubem v historii, který tři roky po sobě získal právo první volby. V letech 1989 až 1991 se totéž podařilo Quebec Nordiques a o pět let později vybojovali Stanley Cup, ovšem už jako Colorado Avalanche.

Oilers v minulých dvou letech sáhli jako nejhorší tým soutěže a vítěz losu po útočnících Tayloru Hallovi (2010) a Ryanu Nugentovi-Hopkinsovi (2011). Letos je největším favoritem na jedničku ruský útočník Nail Jakupov působící v týmu Sarnia Sting v OHL.

Edmonton by však potřeboval spíš nolvý pilíř do obrany. V tom případě má největší šanci kanadský zadák Ryan Murray z celku WHL Everett Silvertips.

„Před dvěma lety jsme si stanovili plán přestavby týmu a cítili jsme, že to musíme dokázat vlastní cestou a prostřednictvím draftu. Uvědomujeme si, že dokud se nezlepšíme, nepřilákáme prvotřídní volné hráče,“ dodal Tambellini.

Pořadí výběru v letošním draftu NHL týmů, které nepostoupily do play off:

1. Edmonton Oilers,
2. Columbus Blue Jackets,
3. Montreal Canadiens,
4. New York Islanders,
5. Toronto Maple Leafs,
6. Anaheim Ducks,
7. Minnesota Wild,
8. Carolina Hurricanes,
9. Winnipeg Jets,
10. Tampa Bay Lightning,
11. Washington Capitals (získali práva od Colorada),
12. Buffalo Sabres,
13. Dallas Stars,
14. Calgary Flames.

Témata:  sport, hokej, NHL, draft, edmonton
Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud