Je opravdu dobrý. Voráčka před třetí bitvou chválí i Crosby | iSport.cz
Lukáš Tomek
15. dubna 2012 • 18:00

Je opravdu dobrý. Voráčka před třetí bitvou chválí i Crosby

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

PHILADELPHIA - PITTSBURGH ONLINE 21:00 | Nejen Jaromír Jágr, ale i jeho o 18 let mladší spoluhráč Jakub Voráček, zatím ničí v play off NHL hokejisty Pittsburghu Penguins. Dravého útočníka Philadelphie si už všiml dokonce i Sidney Crosby: „Je to výborný útočník, který skvěle hraje tělem.“ Voráček to může Crosbymu znovu dokázat už dnes večer. Třetí zápas play off začíná ve 21 hodin SEČ, oba předchozí vyhráli Flyers.Jakub Voráček rozhodl první zápas série životní trefou v prodloužení, ve druhém přidal dvě asistence. Jednu z nich na vítězný Jágrův gól. Přitom právě česká legenda v dresu 68 byla od malička jeho idolem.

„Narodil jsem se na Kladně. Tak co jiného bych asi tak mohl mít nad postelí než plakát Jardy,“ rozpovídal se Voráček před zámořskými novináři.

Dokonce prý jako 6letý kluk chodil ostříhaný stejně jako jeho idol. „Tehdy tak ale chodilo spousta kluků,“ směje se hráč, který před časem ještě jako útočník Columbusu snil o tom, že si alespoň jednou proti Jágrovi v NHL zahraje.

Jenomže když jeho slavnější rodák odešel do Ruska, přestával v to už doufat. O to víc si nyní užívá play off po boku svého dětského idolu.

Jágr je pravý lídr

„Odehráli jsme už v jednom týmu světový šampionát, ale tuhle sezonu si fakt užívám. Být každý den v týmu vedle Jardy je neskutečně inspirující. On je pravý lídr. Vyhrál všechno, co se dalo. A zná cestu i každý detail na ní pro to, aby mohl opět dojít až na vrchol,“ rozplývá se Voráček.

Během letošního play off však už i on získal v týmu Flyers důležitou roli. Už to není zelenáč, který jen zbožně vzhlíží k legendě.

„Hned jak jsem ho viděl na prvním tréninku, tak jsem si řekl – tenhle kluk umí skvěle bruslit. Jestli mu vydrží zdraví, bude pro nás hodně důležitý. A vidíte - teď už je jedním z klíčových mužů,“ říká obránce Flyers Kimmo Timonen.

Zklamaní hráči Penguins.
Zklamaní hráči Penguins.

Podobnou chválu na vlasatého blonďáka pěje i kouč Peter Laviolette. „Je to tvrdý chlapík, který jde do všeho po hlavě. A tou svojí rychlostí a agilností často dokáže rozhýbat celé mužstvo. I v prvním zápase proti Penguins to byl on, kdo nám pomohl se vrátit do utkání.“

Crosby: Je opravdu dobrý

Asi největšího ocenění se pak Voráčkovi dostalo právě od Sidneyho Crosbyho. Největší hvězda soupeře už před sérií prohlásila, že český útočník na ni udělal dojem v každém zápase, kdy proti sobě nastoupili.

„Hraje jednoduše, ale o to účelněji. Lítá po křídle, nebo se motá nebezpečně blízko u branky. Je opravdu dobrý,“ dodává Crosby.

Jak na tuhle chválu odpoví Voráček? Opravdu správná odpověď je jediná – pomoct Flyers k tomu, aby Crosby, Malkin a spol. i dnes odjížděli z ledu smutní!

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud