Los Angeles první mečbol neproměnili, Phoenix ještě žije

Činil se tradičně i Quick, přesto byl tentokrát na straně poražených.
Derek Morris gratuluje hlavní hvězdě zápasu.
Mike Smith si touto nahrávkou pěkně zavařil.
Martin Hanzal byl u jedné vstřelené branky Coyotes.
Na tuto pozici není Jonthan Quick v letošním play off zvyklý.
Shane Doan se stal hrdinou čtvrtého utkání.
Z Davida Beckhama se stává pravý hokejový fanda.
7
Fotogalerie
iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

AKTUALIZOVÁNO | Hokejisté Phoenixu odvrátili ve finále Západní konference NHL první hrozbu vyřazení a po výhře 2:0 na ledě Los Angeles snížili stav série na 1:3. Hlavními strůjci úspěchu Coyotes byl kapitán Shane Doan, autor obou gólů, a brankář Mike Smith, který kryl 36 střel soupeře.

K postupu do finálového boje o Stanleyův pohár musí Phoenix vyhrát i následující tři zápasy. V historii NHL ale jen tři týmy dokázaly otočit sérii z 0:3, navíc Kings jsou v letošním play off zatím venku neporaženi.

Uspěli ve všech sedmi případech, čímž vyrovnali rekord soutěže. O jeho překonání a ukončení celé série budou Kings usilovat ve Phoenixu v úterý.

"Samozřejmě si uvědomujeme, že jsme se dostali do těžké situace, ale taky víme, že už to před námi nějaké týmy zvládly. Myslím si, že o tom sport je. Udělat něco, co druzí nějaký čas nedokázali," uvedl hrdina utkání Doan, který věří, že další zápas zlomí venkovní sérii výher Kings.

"Statistiky říkají, že většinou se venku prohrává. Tak doufám, že se to stane. A další porážka by pro ně byla špatná," dodal Doan.

Kapitán Phoenixu otevřel skóre v 15. minutě, když si v přesilové hře vybruslil z rohu kluziště a bekhendem překonal Jonathana Quicka. Pojistkovou trefu přidal v polovině zápasu tvrdou ranou hned po vhazování.

"Sehrál velký zápas a strhl i ostatní. Hrál neuvěřitelně, počínal si jako správný lídr," pochválil Doana brankář Smith.

Kings prohráli v play off teprve druhý zápas, předtím v úvodním kole rovněž při vedení 3:0 na zápasy podlehli doma Vancouveru.

Následně zvítězili v osmi utkáních a až dnes narazili. Po utkání byli zklamaní, že sérii neukončili, ale z porážky nedělali vědu.

"Samozřejmě nejsem vůbec rád, že k nim zase pojedeme. Ale tak to chodí. Nečekali jsme, že jako tým, který nezačíná doma, budeme postupovat bez ztráty zápasu. Člověk počítá s tím, že může hrát až 28 zápasů a ne dvanáct nebo třináct, tedy čtyři nebo pět v sérii," prohlásil trenér Los Angeles Darryl Sutter.

"Dneska odehráli dobrý zápas a ukázali, že jsou odolný tým," všiml si kapitán Kings Dustin Brown.

"Měli jsme své šance v přesilových hrách, ale žádnou jsme neproměnili. Tady jsme dnes ztratili zápas a musíme to v dalším utkání napravit," podotkl útočník Kings Anže Kopitar.

Los Angeles - Phoenix 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 15. Doan (Whitney), 32. Doan (Vermette). Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.402. Stav série: 3:1.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů