31. prosince 2012 • 14:19

NHL a NHLPA obnovily jednání, jež by mohlo zachránit sezonu

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Fotbalový KVÍZ pro Doktora Vševěda: šest chyb ze třinácti otázek, co nevěděl?
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástupci NHL a hráčské unie NHLPA obnovili vyjednávání, které by mohlo zachránit alespoň zkrácenou sezonu zámořské soutěže. Poté, co vedení soutěže v pátek předneslo svůj nový návrh, by dnes obě strany měly usednout k jednacímu stolu a oficiálně zahájit další kolo debat.Po představení návrhu NHL následovaly dva dny vyměňování informací. Nejprve v sobotu telefonicky a poté v neděli dopoledne v sídle NHL, kde zástupci obou stran jednali zhruba dvě a půl hodiny.

Návrh ligy, první od jakékoli strany od 6. prosince, by podle tisku mohl zachránit základní část sezony NHL. Ta musí začít nejpozději 19. ledna, aby se stihlo odehrát požadovaných 48 zápasů.

Původní program ročníku byl kvůli absenci kolektivní smlouvy zrušen až do 14. ledna, čímž základní část přišla o více než polovinu utkání.

Změny v novém návrhu NHL se týkaly délky hráčských kontraktů, výkyvů v platech a odstupování od smluv.

NHL nabízí, aby smlouvy hokejistů platily maximálně na šest let (na sedm let, pokud by se hráč upsal svému klubu). NHLPA požadovala až osmileté kontrakty, liga původně souhlasila jen s pětiletými.

NHL chce snížit podíl hráčů na příjmech ligy z 57 na 50 procent a na dorovnání platů hokejistů, kteří na to doplatí, nabízí nadále částku 300 milionů dolarů. Navíc by měly kluby možnost vykoupit jednu smlouvu s tím, že by se suma nepočítala do platového stropu. Ten by měl pro ročník 2013/14 činit 60 milionů dolarů.

Zástupci soutěže ustoupili také v požadavku, aby výkyvy v platech hokejistů nepřekročily pět procent. V novém návrhu souhlasí s deseti procenty (hráčská unie však požadovala 25 procent).

NHL chce zabránit tomu, aby hráči obdrželi v první letech smlouvy vysoké částky, které v dalších sezonách výrazně klesnou. Kluby tím podle ligových zástupců obcházely nastavená finanční pravidla.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud