3. ledna 2013 • 10:40

NHL stojí dál. Spoustu bodů ještě musíme vyřešit, hlásí hráči

Autor: lah
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hlásili, že rozpustí odbory. Nestalo se. Hokejisté NHL jsou stále sdruženi ve své asociaci, stále jednají o záchraně alespoň části sezony. Zda se však dílo podaří, to není ani po dalším ze soudných dní jasné. Teď, nebo nikdy zřejmě v zámoří neplatí. Rokování pokračuje ve čtvrtek.Zvedli se po jedné v noci a řekli, že se opět o kousek sblížili. Nadějné. Kdyby následně zástupci zájmů ligy i hráčů nepřidali větu, že „stále je spousta bodů, které musíme vyřešit.“ Znovu jsou přizvání nestranní prostředníci a jede se dál.

Fanoušci už jsou zoufalí, v anketě televize TSN zastává 58% z 24 tisíc hlasujících milovníků NHL názor, že se hrát nezačne. Přitom tahle noc měla rozhodnout. Jako už tolik předchozích... Bylo už několik termínů, přes které nejede vlak a nikdy se nic zásadního nestalo.

Tím posledním bylo rozpuštění odborů, k tomu mohlo dojít nejpozději o středeční půlnoci newyorského času. Takový proces by způsobil totální chaos a naděje na restart by byla naprosto minimální. Nedošlo k němu. Ale hokejisté vzkázali, že kdykoliv v budoucnu může. Takže z louže pod okap.

Aktuálně je prý největším svárem platový strop v následující sezoně. NHL chce 60 milionů dolarů, hráči trvají na částce o pět milionů vyšší. Druhým problémem je penzijní fond. Jak moc velká je naděje tyto záležitosti vyřešit, vědí jen pánové Gary Bettman (komisionář NHL) a Donald Fehr (zástupce hráčů).

Znovu zasednou ke stolu ve čtvrtek, znovu budou fanoušci doufat, že uslyší finální verdikt. A znovu musí být smíření s tím, že nikoliv.

Ty české může alespoň těšit, že extraliga zatím nepřichází o své hvězdy, nebo že v úterý by měl s Magnitogorskem dorazit do Prahy k duelu se Lvem slavný Jevgenij Malkin.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud