NHL roste nová hvězda, v St.Louis září ruský útočník Tarasenko

Start v NHL Tarasenkovi vyšel na výbornou.
Start v NHL Tarasenkovi vyšel na výbornou.Zdroj: ČTK/AP
mto
NHL
Začít diskusi (0)

Dacjuk, Kovalčuk, Malkin, Ovečkin... Jako kdyby ofenzivních superhvězd Rusové neměli málo. A už to vypadá, že hokejové velmoci roste další. V dresu St.Louis Blues válí ve svých prvních utkáních v zámoří jedenadvacetiletý Vladimir Tarasenko, ve dvou zápasech už zaznamenal pět bodů.

"Potřebuji překladatele," usmíval se nesměle mladý útočník po víkendovém utkání proti Red Wings do kamery po zápase. V tom vstřelil dva krásné góly ze svých prvních dvou střel v soutěži. Jestli se bývalému hráči Petrohradu bude takhle dařit stále, bude translátora potřebovat asi na každém kroku.

Ano, NHL odstartovala teprve v sobotu a je tedy ještě brzy dělat předčasné závěry, ale tohle vypadá jako jasná věc. Roste nová hvězda! S jakou lehkostí a šikovností si Tarasenko povodil v sobotu obranu Detroitu a v pondělí pro změnu defenzivu Nashvillu, to se jen tak nevidí.

"Chvíli jsem se na něj na ledě díval a ten kluk fakt umí super věci. Myslím, že v téhle lize může zářit hodně dlouho," vykládal po utkání proti Red Wings spoluhráč Chris Stewart, který je českým fanouškům známý z krátkého působení v Liberci.

VIDEO: Dva góly Tarasenka proti Detroitu.


Jedenadvacetiletý rodák z Novosibirska byl draftován týmem Blues v roce 2010 z šestnácté pozice a od té doby se pilně připravoval na zámořskou soutěž v domovské KHL. Letos si mohli hvězdičku prohlédnout i čeští fanoušci, na led Lva Praha totiž zamířil s Petrohradem. A gólem v 57. minutě rozhodl o výhře 4:3 pro ruský tým.

Několik měsíců se tak mohl klenot Blues učit například od Ilji Kovalčuka, který dělal v týmu SKA během výluky kapitána. A je vidět, že Tarasenko opravdu sledoval lídra týmu pozorně. Za Petrohrad si v 31 utkáních udržel průměr bod na zápas.

A v zámoří se zatím baví. "Bylo to jako sen," rozplýval se po zápase v Detroitu, kde dvakrát zesměšnil obranu a oklamal brankáře Howarda. Po dnešní nahrávce na gól Alexe Pietrangela, díky kterému Blues srovnali v Nashvillu na 3:3, zase chvíli na ledě poskakoval jako malý chlapec.

VIDEO: Mladíkova radost proti Nashvillu.


"Vladi hraje teď skvěle, ale jsme rádi, že šlape celý tým," těšilo trenéra St.Louis Kena Hitchcocka, který má v týmu i českou dvojici Vladimír Sobotka - Roman Polák.

Proti Predators se bodově dařilo ruskému útočníkovi ještě víc, krom jedné trefy zaznamenal ještě dvě přihrávky a to přitom na ledě nestrávil ani patnáct minut.

Před startem ročníku byli Blues pasováni na černého koně soutěže. Teď to tedy platí ještě více.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů