Rozjetý Voráček si připsal další dva body, celkem se trefilo 8 Čechů

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

SOUHRN VÝSLEDKŮ | Český hokejista Tomáš Kundrátek vstřelil svůj premiérový gól v NHL a navíc si připsal i asistenci u vítězné branky, kterou Washington v zápase s Bostonem završil v prodloužení obrat z 0:3 na 4:3. Tříbrankové manko nabrali Capitals už v první třetině, k čemuž dvěma asistencemi přispěl David Krejčí. Dva body Jakuba Voráčka tentokrát k výhře nad Rangers nestačily.

Tříbrankové manko nabrali Capitals už v první třetině, k čemuž dvěma asistencemi přispěl David Krejčí. V dalším průběhu nebyli domácí hráči střelecky aktivnější, ale góly už dávali jen oni.

Kundrátek snížil ve 32. minutě na 2:3, když po vyhraném vhazování propálil z pravého kruhu vše, co mu stálo v cestě.

Prospal je nejproduktivnější u Blue Jackets

Gól a asistenci si připsal i Václav Prospal. Zkušený útočník pomohl k výhře Columbusu 4:3 po samostatných nájezdech nad Edmontonem a stal se první hvězdou zápasu. Prospal se nejprve prosadil z dorážky gólem na 2:1, poté byl součástí kombinace, po níž Blue Jackets v polovině utkání vyrovnali na 3:3.

"Šest branek v prvních dvou třetinách je celkem dost, zejména pro nás. Ale prohrávali jsme a museli jsme tedy přijít s nějakou zvýšenou ofenzivou," vysvětlil Prospal.

"Potom ale Sergej (Bobrovskij) doslova zavřel bránu a jeho zákroky a výkon byly pravděpodobně tím důvodem, že jsme dneska vyhráli," pochválil český útočník brankáře Bobrovského, který v penaltovém rozstřelu vychytal i Aleše Hemského. Columbus hrál prodloužení ve čtvrtém zápase v řadě a vůbec poprvé v sezoně slavil druhé vítězství za sebou.

Martínek vystřelil výhru pro Islanders

Nejlepším mužem utkání byl v úterý vyhlášen i Radek Martínek. Český obránce skóroval po téměř roce a půl, když tvrdou ranou z levé strany zpoza kruhu pro vhazování zlomil nerozhodný stav 3:3 a nasměroval New York Islanders k vítězství 6:3 nad Montrealem.

"Někdy je potřeba, abyste jen vystřelili nejtvrději, jak umíte," řekl o svém gólu Martínek, který v minulé sezoně kvůli zranění nastoupil jenom k sedmi utkáním. Ani v tomto ročníku toho moc neodehrál. V úvodu ho trápila natažená třísla a břišní svaly, těžko se pak dostával do sestavy.

To mu nyní uvolnil obránce Višňovský, který z rodinných důvodů zamířil domů na Slovensko, Martínek si tak připsal třetí start v sezoně. Po zápase českého beka hlavně těšilo, že Islanders podruhé v sezoně zvítězili doma ve dvou utkáních za sebou. Před touto minisérií měli ve své aréně bilanci dvou výher a devíti proher.

"Mám radost, že jsme po tom špatném úvodu konečně doma vyhráli dva zápasy po sobě. Je potřeba, abychom na to příště navázali," uvedl Martínek. Jednu branku Montrealu, který nebodoval poprvé od 9. února, vsítil Tomáš Plekanec.

Voráček dál potvrzuje skvělou formu

Nejproduktivnější český hráč v soutěži Jakub Voráček rozšířil svoji sbírku o další dva body. Kladenský odchovanec dostal v přesilových hrách gólem a asistencí Philadelphii v první třetině na ledě New Yorku Rangers do vedení 2:1. Flyers ale nakonec prohráli 2:4.

Voráček figuroval v utkání i u jednoho nepříjemného okamžiku, protože po jeho teči se puk odrazil do tváře soupeřova obránce Marka Staala a způsobil mu zranění oka.

Rangers vděčili za vítězství dvougólovým střelcům: v první třetině se dvakrát trefil Ryan Callahan, v poslední části zlomil nerozhodný stav dvěma zásahy Rick Nash. Kanadský útočník tak začíná naplňovat očekávání, která do něho klub vložil, když ho před sezonou získal z Columbusu.

Nash po zranění nasbíral v posledních třech zápasech šest bodů za čtyři branky a dvě asistence. Brankář Rangers Henrik Lundqvist dokonce Nashe přirovnal k české hvězdě Jaromíru Jágrovi.

"Když byl Jags ve svých nejlepších letech, byl to stejný typ hráče. Sledovat teď Nashe je opravdu zážitek," řekl Lundqvist na adresu osmadvacetiletého spoluhráče.

K výhrám pomohli i Palát, Fleischmann nebo Tlustý

I ve svém druhém startu v NHL bodoval Ondřej Palát. Český útočník vybojoval v rohu kluziště kotouč, adresoval ho Corymu Conacherovi, který puk přistrčil skórujícímu Natu Thompsonovi.

Touto akcí otevřela Tampa Bay skóre, které průběžně navýšila až na 4:0, a nakonec na ledě New Jersey zvítězila 5:2. Šestou prohru Devils v řadě v závěru utkání jen zkorigoval šestou brankou v sezoně Patrik Eliáš.

I s přispěním jedné branky Vladimíra Sobotky vedli hokejisté St. Louis na ledě Los Angeles už 4:1, ale obhájce Stanley Cupu se nevzdal a zejména díky čtyřem gólům v poslední třetině nakonec vyhrál 6:4.

Naopak trefa Jiřího Tlustého, který je s 11 brankami nejlepším českým střelcem v soutěži, pomohla k výhře Caroliny 4:3 nad Buffalem.

Útočník Tomáš Fleischmann pro změnu podpořil výhru Floridy 4:1 nad Winnipegem dvěma asistencemi. Už podruhé se v této sezoně prosadil z trestného střílení Jonathan Huberdeau, vyrovnal tím výkon Davida Výborného ze sezony 2000/01. Český útočník byl posledním nováčkem v soutěži, který během jedné sezony vstřelil dvě branky z trestného střílení.

Výsledky:

New Jersey - Tampa Bay 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 54. Henrique, 56. Eliáš - 18. a 49. Thompson (na první Palát), 26. St. Louis, 34. Killorn, 59. Crombeen. Střely na branku: 27:24. Diváci: 15.229.

NY Islanders - Montreal 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
Branky: 22. Moulson, 33. Martin, 33. Grabner, 48. Martínek, 51. Tavares, 60. McDonald - 6. Plekanec, 37. Subban, 47. B. Gionta. Střely na branku: 24:32. Diváci: 9498.

Washington - Boston 4:3 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. Ribeiro, 32. Kundrátek, 54. Wolski, 61. Fehr (Kundrátek) - 7. Marchand, 18. Chára (Krejčí), 19. Hamilton (Krejčí). Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.506.

Carolina - Buffalo 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Branky: 2. Tlustý, 33. Corvo, 42. J. Jokinen, 57. Sjomin - 41. a 60. Hodgson, 55. Brennan. Střely na branku: 28:40. Diváci: 15.277.

Columbus - Edmonton 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. MacKenzie, 14. Prospal, 31. J. Johnson (Prospal), rozhodující sam. nájezd Anisimov - 5. Petry, 19. Ryan Whitney, 21. Pääjärvi. Střely na branku: 38:29. Diváci: 14.952.

NY Rangers - Philadelphia 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky: 2. a 20. Callahan, 43. a 52. R. Nash - 8. Simmonds (Voráček), 18. Voráček. Střely na branku: 20:25. Diváci: 17.200.

Florida - Winnipeg 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 6. Kopecký (Fleischmann), 30. Mathias (Fleischmann), 35. Huberdeau, 44. Santorelli - 22. Wellwood. Brankář Ondřej Pavelec odchytal celé utkání za Winnipeg, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Střely na branku: 26:31. Diváci: 14.574.

Detroit - Colorado 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Franzén, 38. Kronwall - 59. Stastny. Střely na branku: 33:37. Diváci: 20.066.

Chicago - Minnesota 5:3 (4:1, 0:0, 1:2)
Branky: 14. a 18. Bickell, 14. Saad, 19. Hossa, 52. P. Kane - 9. Setoguchi, 44. Suter, 51. Brodziak. Střely na branku: 32:23. Diváci: 21.836.

Vancouver - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. H. Sedin, 40. Hansen - 8. Gomez, 25. Burish, rozhodující sam. nájezd Pavelski. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18.910.

Los Angeles - St. Louis 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky: 16. a 43. Muzzin, 34. Vojnov, 42. M. Richards, 47. J. Carter, 55. Kopitar - 16. Pietrangelo, 19. Sobotka, 22. Perron, 27. Stewart. Střely na branku: 29:14. Diváci: 18.118.

1. Vancouver 22 11 5 6 63:61 27
2. Minnesota 22 11 2 9 52:56 24
3. Edmonton 22 8 5 9 54:62 21
4. Calgary 20 8 4 8 57:68 20
5. Colorado 21 8 4 9 51:62 20