Ference se vrací domů: V dětství jsem tu Klímovi přes léto sekal trávník | iSport.cz
17. července 2013 • 09:39

Ference se vrací domů: V dětství jsem tu Klímovi přes léto sekal trávník

Autor: mto
Těžko říct, jestli Petr Klíma ví, že mu kdysi zahradu sekal současný hráč Oilers.
TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že má kanadský obránce Andrew Ference kladný vztak k České republice, to ví každý fanoušek hokejové extraligy a budějovického hokeje. Ale že se s Čechy setkává už od mládí, to ví málokdo. "Když jsem byl malý, můj soused v Edmontonu byl Petr Klíma a já mu v létě chodil sekat trávník," přiznala nová posila Oilers na příští tři sezony.Krátce po skončení letošního finále Stanley Cupu oznámil Boston čtyřiatřicetiletému Ferencovi, že šestý zápas série proti Blackhawks byl jeho posledním v černožlutém dresu. Bruins už po šesti a půl letech o spolehlivého obránce nestáli. O nabídky neměl sympatický hokejista nouzi a krátce po otevření trhu s volnými hráči se na tři sezony upsal Edmontonu, ze kterého pochází a kde vyrůstal.

Do místa svého dětství a nového působiště teď poprvé zamířil a pro nhl.com se rozpovídal o některých vzpomínkách. Když byl malý chlapec, stejně jako každý v Edmontonu baštil hokejovou dynastii s Gretzkym, Messierem a Kurrim v čele a aby se dostal na trénink zbožňovaných Oilers, chodil přes léto jednomu z hokejistů sekat trávník. A tím byl český střelec Petr Klíma.

"Bylo to super, Petr Klíma byl můj soused, já jsem se mu vždycky přes léto staral o trávník a on se mi odvděčil tak, že mě vzal sebou na trénink. Tam jsem mohl potkat všechny hokejisty a sehnat nějaké autogramy," usmíval se trojnásobný finalista Stanley Cupu.

Na své nové působiště se už teď velice těší, jako zkušený veterán bude v týmu hned po Ryan Smytovi druhým nejstarším mužem. Bude tedy mít plno možností usměrňovat mužstvo plné nadaných mladíků, které sedmkrát v řadě nebylo v play off.

"Ale já když jsem před lety přišel do Bostonu, byli jsme poslední v naší divizi. Tým nebyl roky v play off a mužstvo mělo minimum zkušeností. A za tři roky z toho byl Stanley Cup," motivuje nové spoluhráče Ference.

Za pár měsíců se uvidí.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud