25. září 2013 • 07:45

Hertl zářil! Za dva góly proti Vancouveru byl vyhlášen hvězdou utkání

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

VIDEO | Český hokejový talent Tomáš Hertl zazářil v dresu San Jose v úterním přípravném utkání proti Vancouveru a dvěma góly se podílel na vysokém vítězství 5:0. Trefil se i obránce Marek Židlický, který pomohl k výhře New Jersey na ledě Philadelphie 2:1.

Devils nastoupili znovu bez Jaromíra Jágra, který ale už v úterý poprvé po zranění v oblasti kyčle a zad naplno trénoval s týmem a mohl by stihnout začátek soutěže. Za Philadelphii nedohrál zápas pro zranění v horní části těla útočník Jakub Voráček, který odstoupil ve druhé třetině. Podle generálního manažera Flyers Paula Holmgrena by ale nemělo jít o nic vážného.

Devatenáctiletý Hertl bodoval i ve třetím utkání v dresu Sharks, do kterého nastoupil a znovu si řekl o místo v základní sestavě San Jose. Vylepšil svou bilanci na čtyři body za tři trefy a jednu asistenci. Hertl otevřel v 11. minutě skóre dorážkou po střele Scotta Hannana a na začátku závěrečné třetiny dovršil debakl Canucks střelou zápěstím. Byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

VIDEO | Sestřih utkání San Jose - Vancouver 5:0

Židlický otevřel střelecký účet zápasu na ledě Philadelphie v sedmé minutě, kdy překonal gólmana Raye Emeryho bekhendovým pokusem. Asistenci si připsal i Patrik Eliáš. Ve 48. minutě zvýšil Mike Sislo a za Flyers jen korigoval výsledek 91 sekund před koncem Kimmo Timonen.

V dresu New Jersey chyběl i v pátém a zároveň předposledním přípravném duelu Jágr, který se zranil 12. září v první den přípravného kemp. V úterý už ale Jágr poprvé naplno trénoval s hráči, kteří do utkání s Flyers nezasáhli. V pondělí bruslil ještě individuálně.

Kouč Pete DeBoer doufá, že bude mít k dispozici jednačtyřicetiletého nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL ve čtvrtek v odvetě proti Philadelphii. "Uvidíme, jak se bude cítit zítra," řekl DeBoer deníku The Star-Ledger. "Když to půjde, tak bych rád hrál," prohlásil Jágr. Na otázku, zda měl problémy s třísly, útočník odpověděl: "Šlo o svaly na zádech a kyčli a to je všechno propojené."

DeBoer je rád, že Jágr už mohl trénovat. "Je to příjemný krok a další je, aby se zařadil do zápasu. Jisté je, že se to vyvíjí dobrým směrem. Má za sebou celý trénink a nebyl lehký," uvedl kouč Devils.

Start NHL by měl stihnout po úterním zranění Voráček, který se ve středu podrobí vyšetření. Holmgren však očekává, že by český forvard měl už v pátečním závěrečném testu na ledě Washingtonu nastoupit. Voráčka srazil zezadu ve 28. minutě Bryce Salvador a český útočník vrazil do levé tyče a brankáře Coryho Schneidera. Voráček následně neproměnil trestné střílení a krátce poté ze zápasu odstoupil.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:
Toronto - Ottawa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 23. Van Riemsdyk, 51. Phaneuf - 26. Z. Smith, 47. O'Brien, 49. Greening.
Philadelphia - New Jersey 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Timonen - 7. Židlický (Eliáš), 48. Sislo.
Nashville - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Moser, 45. Klein - 60. Stamkos. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 20 minut, inkasoval ze tří střel jednu branku a měl úspěšnost zákroků 66,7 procenta.
Colorado - Dallas 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)
Branky: 38. Landeskog, 49. Malone, 54. Stastny - 26., 30. a 59. Sceviour, 26. a 27. Jamie Benn.
Edmonton - New York Rangers 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 20. a 22. Perron, 13. T. Hall (Hemský), 32. Eager, 54. Eberle - 8. M. Staal, 23. J. Miller, 57. Girardi.
Los Angeles - Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Williams, 44. Kopitar - 7. Lindholm.
San Jose - Vancouver 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11. a 43. Hertl, 13. Boyle, 32. Thornton, 39. Couture.