Sobotka se trefil po 12 zápasech, porážce s Chicagem nezabránil

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Český hokejový útočník Vladimír Sobotka ze St. Louis se v NHL po dvanácti zápasech trefil. V závěru utkání však jen korigoval porážku vedoucího týmu Západní konference s rivalem z Centrální divize Chicagem 2:4.

Blues se díky brzké přesilovkové trefě Jadena Schwartze ujali v první třetině vedení, po přestávce ale soupeř otočil skóre zásluhou Jeremyho Morina a Patricka Sharpa. V závěrečné části zvýšil Marcus Krüger a Sobotka dvě minuty před koncem jen snížil na 2:3.

Český útočník zaznamenal první gól od duelu s Edmontonem z poloviny března, ve kterém se vrátil po zranění kolena do NHL třemi body. St. Louis se na vyrovnání nevzmohlo, naopak do prázdné branky zvýšil na konečných 4:2 Ben Smith.

Chicago - St. Louis 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 29. Morin, 40. Sharp, 41. Krüger, 60. Smith - 2. Schwartz, 58. Sobotka. Střely na branku: 35:23. Diváci: 22.184.