Autor: lah
Plekanec simulováním zařídil Montrealu přesilovku, podruhé mu to však nevyšlo
Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu
Show, která nemá obdoby! Terminátor v roli moderátora zpovídá sportovní hvězdy Show, která nemá obdoby! Terminátor v roli moderátora zpovídá sportovní hvězdy

Chytit se za obličej, zaklonit hlavu v bolestné grimase. A poslat soupeře na dvě minuty za vysokou hůl. Montrealský hokejista Tomáš Plekanec si v NHL pomáhal simulováním, které se mu teď ovšem vymstilo. Při výhře 7:4 nad Rangers to byl on, kdo skončil na hanbě.

Naštval experty v televizním studiu, jeho herecká etuda ze čtvrtého klání ostře sledované série jim nemohla uniknout. Za brankou přišlo rameno Tomáše Plekance do kontaktu s hokejkou, kterou třímal v rukách Brian Boyle.

Rozhodčí však podlehli dojmu z pohybu české hvězdy, mysleli, že došlo k úderu do obličeje. Dvě minuty. Divení hráče Newyorčanů zbytečné. Sudí byli nekompromisní, oslabení však domácí přestáli bez brankové úhony.

Plekanec simuloval a zařídil pro Montreal přesilovou hru:

V duelu číslo pět už byli muži v pruhovaném pozornější. Plekanec si svou show při průjezdu kolem mantinelu zopakoval. Znovu si chtěl vykoledovat neoprávněný štráf pro soka. Místo toho putoval k časoměřičům on sám. Za filmování.

Rangers dokázali v početní výhodě vyrovnat na 4:4. Ke štěstí jedenatřicetiletého centra dokázali Canadiens nakonec zvítězit 7:4. Nicméně on sám má svou pověst dosti pošramocenou. Spíše než jeho zásah si fanoušci pamatují nesportovní chování.