Michálek chce letos nastřílet třicet gólů. A být v Ottawě lídrem | iSport.cz
Jakub Hlaváč
1. října 2014 • 13:34

Michálek chce letos nastřílet třicet gólů. A být v Ottawě lídrem

Milan Michálek si v nové sezoně bude mimo jiné zvykat na nové spoluhráče.
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mohl odejít. Dokonce si mohl vydělat víc peněz. Hokejový střelec Milan Michálek však zůstal věrný Ottawě. V létě podepsal kontrakt na další tři roky, vydělá za ně 12 milionů dolarů. A hodně od sebe očekává. Chce být lídr, chce být produktivní.Fanoušci Senators smutnili, odešel jejich miláček Jason Spezza. Do Dallasu za ním zamířil i Aleš Hemský. Smlouva pro Milana Michálka tak pomohla především otřít nějaké ty slzy z tváří rozesmutnělých Kanaďanů.

Už to bude pro českou hvězdu šestá sezona v tomhle klubu a je odhodlaný být v ní vůdcem svého týmu. „Minulý ročník jsem se cítil dobře. Ale nehrál jsem dobře,“ říkal v pondělí listu Ottawa Sun. „Doufám, že teď se to otočí,“ přál si.

Důležité pro něj bude především zdraví. Obě operovaná kolena však snad drží, krátkou stopku během přípravného kempu vystavila bolest v kyčli. Ale tenhle problém by se neměl na startu základní části projevit. Všichni vědí, jak moc bude odpich důležitý.

„Minule se od něj všechno odvíjelo, hodně věcí bylo špatně. Začali jsme mizerně, a pak už se to s námi táhlo. Chci teď být jedním z lídrů. Snad to zvládnu,“ přál si majitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa.

Bude si muset zvykat na nové pořádky. Už vedle něj nebude hrát Jason Spezza, na kterého byl tolik zvyklý. Pryč je formace, kterou v závěru minulé sezony utvořili ještě s Alešem Hemským, a která předváděla fantastické věci.

„Hodně věcí bude jinak. Strávili jsme spolu hodně času, teď to asi bude těžší. Ale zvykneme si. Věřím, že bych mohl zase nastřílet třicet gólů,“ zamýšlel se. Jeho dosavadním maximem je 35 zásahů z ročníku 2011/12.

„Stačí mi, když bude sám sebou,“ usmíval se Paul MacLean, trenér Senators. „Je to strašně užitečný hráč. Je produktivní, můžete ho použít v oslabeních. Nejvíc si přeji, aby odehrál všech 82 zápasů, pak pro nás bude rozhodně moc cenný,“ dodával.

Jisté je, že oba mají před sebou extra složitou misi.

Témata:  sport, hokej, nhl, ottawa, michálek
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud