Voráček září i díky dietě. Bylo to drsné, měl jsem hrozný hlad, říká | iSport.cz
Zdeněk Janda
11. listopadu 2014 • 19:09

Voráček září i díky dietě. Bylo to drsné, měl jsem hrozný hlad, říká

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Sparta: Hanouskovu ránu vyrazil Machovský jen před Vlacha, který v poklidu vyrovnal, 1:1
Jednání  v kauze údajných machinací s dotacemi pokračuje. Bez Pelty, kdo vypovídal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V NHL je k nezastavení. Útočník Jakub Voráček prožívá snový start do sezony, ve 14 zápasech posbíral 22 bodů (6+16) a v bodování se drží za Sidney Crosbym. Na ledě se cítí výborně, pomáhá mu hlavně to, že přes léto díky dietě zhubnul čtyři kila. „Ale ten první týden byl drsný, byl jsem pořádně vyhladovělý,“ vrací se v obsáhlém rozhovoru pro deník Sport k tomu, jak změnil stravu.Trenéři, spoluhráči, ale i další experti na něj chrlí superlativy. Sám 25letý lídr Philadelphie ale zůstává při zemi.

„Zatím je to jenom start do sezony, máme za sebou 14 zápasů. Takže nelítám v oblacích, byla by blbost, abych měl nějakou rozlítanou hlavu,“ tvrdí Voráček, který se herně dobře cítil už v minulých sezonách, kdy sbíral v průměru bod na zápas. Hlavně v té předešlé, když překonal zranění, se rozjel k excelentní jízdě.

Tentokrát ale svou hru přeci jenom povýšil ještě na jiný level. „Jsem zase o rok starší, zkušenější. Přesto si nemyslím, že by se moje hra nějak extra změnila. Mám štěstí, navíc mi pomáhá i zkušenost. Přesto je hrozně brzo na to, abych byl až moc nadšený. Hlavně mě těší, že jako tým vyhráváme. To je to nejdůležitější. Je moc brzy na nějaké předčasné závěry, zůstávám nohama na zemi. Nic dalšího to se mnou nedělá,“ dodává Voráček, o němž majitel Ed Snider už před sezonou prohlásil, že má na to, aby se z něj stala superstar.

„Potěšilo mě to, vnímal jsem to tak, že mi klub důvěřuje a mám podporu vedení. Na druhou stranu je hezké, co se píše a co lidi říkají, ale vždycky je to na vás, jak to zvládnete přímo na ledě. To za vás nikdo neodehraje... Záleží i na tom, jak se vyrovnáte s tím tlakem,“ dodává útočník, jenž prožívá životní sezonu. Zatím...

„Hlavní je, abych si takovou výkonnost udržel dlouhodobě. Abych každý rok pomáhal týmu bojovat o Stanley Cup. Přesně podle toho se hodnotí ty skutečné hvězdy,“ říká. Našlápnuto k tomu má každopádně skvěle.

Obsáhlý rozhovor s Jakubem Voráčkem čtěte v zítřejším vydání deníku Sport!

O čem všem mluví?
Jak moc se musel přemáhat, aby vydržel dietu?
Co říká na Sidney Crosbyho?
Co je v NHL jeho hlavní cíl?
Jakou rybu chytil, když byl rybařit se svým otcem na Floridě?

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud