TOP 5 masek v NHL: Voráček jako oživlá mrtvola i Lovci duchů | iSport.cz
13. listopadu 2014 • 15:25

TOP 5 masek v NHL: Voráček jako oživlá mrtvola i Lovci duchů

Autor: jab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáše Vokouna na složité malůvky na maskách nikdy neužilo. "Postačí mi logo klubu, dál to neřeším," hlásil kdysi v rozhovorech strážce brankovišť Montrealu, Nashvillu, Floridy, Washingtonu a Pittsburgu. Se svým názorem byl ale v NHL v menšině, pro většinu gólmanů je design masky důležitý, s oblibou jej mění co sezonu. Podívejte se na žebříček TOP 5 brankářských masek z probíhajícího ročníku, jak jej sestavili redaktoři odborného serveru fansided.com.1. Frederik Andersen - Anaheim Ducks

Masku dánského fantoma v brankovišti Anaheimu zdobí motivy kultovního filmu Quentina Tarantina Reservoir Dogs. S malou úpravou, tváře filmových hrdinů nahradily rozšklebené rysy kačerů. Gangsterská maska plná zbraní a divokých ptáků v padnoucích sakách majiteli slouží spolehlivě, Andersen je s průměrem 1,56 branky na zápas druhý v NHL a v procentuální úspěšnosti zákroků s 94,3 % čtvrtý. Anaheim je navíc v současnosti nejlepším týmem soutěže.

Frederik Andersen - Anaheim DucksFrederik Andersen - Anaheim DucksFoto Twitter.com

2. Cam Talbot - New York Rangers

Ve filmovém archivu zalovila i dvojka Rangers Cam Talbot a vytáhla skvost - Lovce duchů s Billem Murraym v jedné z hlavních rolí. Pro postavičky ze slavné americké komedie z roku 1984 má sedmadvacetiletý Kanaďan slabost, v různých obměnách krášlí jeho masku po celou kariéru. Ani pomoc duchů ale takřka dvoumetrovému Talbotovi do branky Jezdců zřejmě nepomůže, Henrik Lundqvist chytá spolehlivě a svého náhradníka pustil do zápasu čtyřikrát z patnácti případů.

Cam Talbot - New York RangersCam Talbot - New York RangersFoto Twitter.com

3. John Gibson - Anaheim Ducks

Legendární počítačová arkáda Pac-man inspirovala amerického mladíka Johna Gibsona. A to i přes to, že když hra z dílny japonského studia Namco slavila největší úspěch, do Gibsonova narození zbývalo více než 11 let. Barevná maska, na které žlutého Pac-mana nahradil historický znak Anaheimu, je ale zatím k vidění spíše na střídačce. Post prvního brankáře u Ducks drží Dán Fredrik Andersen a Gibson, vítěz juniorského MS 2013, kterého časopis ProHockey v předsezonních prognózách tipoval na vítěze Calder Trophy, se choulí pod dekou na střídačce. Ze sedmnácti utkání nastoupil čtyřikrát a v současnosti je ze hry kvůli poraněným tříslům.

John Gibson - Anaheim DucksJohn Gibson - Anaheim DucksFoto Twitter.com

4. Steve Mason - Philadelphia Flyers

Od trejdu z Columbusu z dubna 2013 k Flyers mají Masonovu masku pronajatou zombie. Z první děsily soupeře zmutované slavné osobnosti města Philadephie včetně slavného státníka Benjamina Franklina nebo Betsy Rossové, autorky první podoby americké vlajky, pro druhou našel kanadský gólman inspiraci ve věznici Eastern State Penitentiary, kterou krátce po svém přestupu navštívil. Na zatím poslední masce si vítěz Calder Trophy z roku 2009 vzal na paškál spoluhráče Jakuba Voráčka i kapitána Claudea Girouxe, obzvláště druhému nejproduktivnějšímu hráči NHL Voráčkovi zombie tvář sedne náramně. A Masonovi i Philadelphii se daří, tým vyhrál tři poslední utkání a tabulkou Východní konference stoupá vzhůru.

Steve Mason - Philadelphia FlyersSteve Mason - Philadelphia FlyersFoto Twitter.com

5. Brian Elliott - S. Louis Blues

Americká jednička St. Louis vzdala hold Dni veteránů s noblesou, jakou drží Blues na čtvrtém místě Západní konference. Kanadskou a americkou vlajku střeží na masce příslušníci armády, kolem hvězdy a javorové listy. Vlastenectví - patriotismus, tak to mají za mořem rádi. V individuálních statistikách ale musí Elliott přidat, na pozici jedničky u Blues se mocně tlačí Jake Allen, brankář s nejlepším průměrem s druhou nejlepší procentuální úspěšností v NHL.

Brian Elliott - St. Louis BluesBrian Elliott - St. Louis BluesFoto Twitter.com

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud