5 NEJtvrdších hitů na Jágra. Trefil ho Ovečkin i zákeřný Fin | iSport.cz
3. prosince 2014 • 17:40

5 NEJtvrdších hitů na Jágra. Trefil ho Ovečkin i zákeřný Fin

Autor: mto
 • Jak v NHL, tak na reprezentační úrovni Jágr schytal několik tvrdých hitů.Jak v NHL, tak na reprezentační úrovni Jágr schytal několik tvrdých hitů.FOTO: Koláž: iSport.cz

  Většinou jezdí s hlavou nahoře a díky dobře zvládnuté poziční hře dokáže mnoha situacím předcházet. Ale i tak občas hokejista Jaromír Jágr inkasuje pěkně tvrdý hit. Jako třeba v nočním utkání od Roberta Bortuzza z Pittsburghu. Někdy jde o čistý zákrok, někdy naopak méně. Podívejte se na přehled pěti tvrdých srážek, které českou hokejovou osobnost v posledních letech potkaly.

 • 1. Alexandr Ovečkin

  Ostrých osobních soubojů je v hokeji plno, málokdy se ale stane, aby jedna superhvězda takhle zničila druhou. Na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010 si na kličkující českou hvězdu počíhal ruský tank a vší silou Jágra uzemnil. Chuťovka, čistý hit. "Nebylo to nic zákeřného. Tohle by se nemělo pískat jako faul,“ řekl tehdy televizní expert Martin Hosták.

 • 2. Jarkko Ruutu

  O čtyři roky dříve to byl trochu jiný příběh. Jméno Jarkko Ruutu je v České republice opravdu nepopulární. A to hlavně kvůli události z olympiády v Turíně 2006. Finský útočník bez sebemenšího respektu narazil Jágra, který stál nebezpečně blízko mantinelu, na hrazení a český hokejista skončil v krvi. Přesně tenhle styl hry způsobil to, že Ruutu si během kariéry nadělal mnoho hokejových nepřátel. "Tenhle zákrok byl stínem celého utkání," zlobil se po zápase tehdejší trenér Alois Hadamczik.

 • 3. Todd Fedoruk

  Když hrával v dresu Pittsburghu, hokejisté rivala z Philadelphie po něm často šli. Několikrát musel přijmout tvrdou ránu například od Todda Fedoruka. Drsný bijec, který byl díky svým ostrým rysům a vypracované postavě přezdíván "The Fridge" (lednička), způsobil Jágrovi kdysi lehký otřes mozku a jak je vidět, nešetřil ho, ani když legendární Čech hrával v dresu NY Rangers.

 • 4. Luca Sbissa

  Čerstvá událost. Minulý týden si tenhle švýcarský pořízek počíhal na Jágra a nespolkl mu jeho kličkovanou. Útočníka Devils si hlídal od chvíle, kdy vjel do útočného pásma a nechtěl ho pustit. Jágr pak naznačil kličku směrem do středu hřiště, ale rychle se otočil a chtěl zamířit směrem ke kruhu pro vhazování. To Sbisa čekal a naroloval ho na mantinel čistým hitem.

 • 5. Milan Lucic

  Nejvíc vždycky bolí ta srážka, kterou hráč nečeká. A tady ji Jágr nečekal dvojnásob, přišla totiž od bostonského spoluhráče Milana Lucice. Navíc ve finále Stanley Cupu 2013 v prodloužení. Jágr do nastavení kvůli zranění Hortona naskočil netradičně v první formaci a na nové působiště si viditelně chvíli zvykal...

  VIDEO: Se spoluhráčem se srazil Jágr v kariéře vícekrát

Témata:  sport, hokej, nhl, jágr, srážky, hity
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud