Fleischmann rozhodl přestřelku, Eliáš pomohl nahrávkou k bodu

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

SOUHRN | Kanonádu na ledě Calgary vyhrála Florida (6:5), a to i díky českému útočníkovi Tomáši Fleischmannovi, který zápas v 57. minutě rozhodl. V utkání si navíc připsal i nahrávku. Hokejisté New Jersey prohráli na domácím ledě s NY Islanders 2:3 v prodloužení, přesto si bodu proti diviznímu rivalovi váží. Jednou asistencí k němu pomohl i Patrik Eliáš.

Atraktivní přestřelku, v níž "Panteři" třikrát o gól vedli i prohrávali, rozhodl Fleischmann v 57. minutě. Čtyřicet pět sekund poté, co domácí vyrovnali na 5:5, se před brankou dostal k odraženému puku a v pádu bekhendem překonal brankáře Jonase Hillera. Třicetiletý rodák z Kopřivnice skóroval teprve popáté v sezoně a podruhé v letošním ročníku získal v jednom utkání více než jeden bod.

"Najel jsem si před branku a puk se ke mně šťastně odrazil. Měl jsem to na bekhend, tak jsem se prostě jenom snažil vystřelit nahoru. Ani nevím, jak to tam prošlo, ale pak se rozsvítilo červené světlo a já se začal radovat," popsal Fleischmann rozhodující moment utkání. "Jsem šťastný, že jsme to dotáhli do vítězného konce, myslím, že jsme si to dnes zasloužili. Klidně to mohlo skončit 5:1 pro nás," dodal.

Florida vyhrála druhý zápas ve dvou dnech, ve čtvrtek zvítězila 3:1 ve Vancouveru a v tabulce Východní konference ztrácí pouhý bod na osmý Boston. Panthers však mají tři utkání k dobru. Naopak Flames prohráli potřetí za sebou. "Byl to jeden z těch divokých zápasů, kdy ani jeden tým nehraje dobře v obraně. Vypadalo to, jako by ho měla rozhodnout až poslední střela. Nakonec tu poslední šanci měli oni a využili ji," litoval trenér Bob Hartley.

Eliáš je ve formě

Patrik Eliáš přihrál na jeden gól New Jersey při prohře s New Yorkem Islanders 2:3 v prodloužení a zapsal se tak do statistik potřetí v posledních čtyřech zápasech.

Devils vedli po dvou třetinách 1:0 a od 48. minuty 2:1, pak však začal úřadovat kapitán hostů John Tavares. Ten nejprve v 54. minutě šťastně vyrovnal, když překonal brankáře Keitha Kinkaida ranou z nulového úhlu. Kinkaid po předchozí střele zajížděl pozadu do branky, Tavares se dostal k odraženému puku a trefil gólmana zezadu do pravé nohy, od níž se puk dostal do sítě.

Ve čtvrté minutě prodloužení pak kanonýr Islanders v rohu kluziště obral o puk obránce Larssona, vybruslil si před branku a přesnou střelou švihem strhl vítězství na stranu hostů. "Moje chyba. Tavares to udělal šikovně, dostal se na mě hokejkou a najednou měl puk. Možná jsem trošku ztratil balanc, ale tohle se nesmí stát," řekl Larrson.

"Když jsem vyjížděl před branku, nejdřív mě napadlo, že přihraju na najíždějícího Calvina de Haana. Ale soupeř zůstal u něj, takže jsem měl trošku prostoru a zkusil jsem to sám," popsal Tavares 19. gól v sezoně. "Hraje skvěle. Je to náš tažný kůň. Můžeme být šťastní, že ho máme v týmu, je zdaleka nejlepším hráčem," vysekl mu poklonu spoluhráč Josh Bailey.

Ani Neuvirth Buffalo nezachránil

V brance Buffala dostal potřetí v novém roce příležitost Michal Neuvirth. Na ledě Tampy Bay v souboji nejlepšího a druhého nejhoršího týmu Východní konference pochytal 45 z 47 střel a byl vyhlášen první hvězdou utkání, prohře 1:2 však nezabránil.

Neuvirth předvedl několik senzačních zákroků, po nichž se hráči Lightning chytali za hlavu. Jenže když už se pomalu zdálo, že svůj tým dovede do prodloužení, pláchli pět minut před koncem třetí třetiny do úniku dva na jednoho Jonathan Drouin se Stevenem Stamkosem a s 22 góly třetí nejlepší střelec ligy Stamkos rozhodl o výhře favorita.

Výsledky:

New Jersey - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 32. Zajac (Eliáš), 48. Gomez - 54. a 64. Tavares, 42. Bailey. Střely na branku: 23:31. Diváci: 16.592. Hvězdy utkání: 1. Tavares (Islanders), 2. Henrique, 3. Zajac (oba New Jersey).

Toronto - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 18. a 59. Van Riemsdyk, 9. Bozak, 15. Winnik, 17. Kessel - 4. a 24. Johansen. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.965. Hvězdy utkání: 1. Bozak, 2. Van Riemsdyk (oba Toronto), 3. Johansen (Columbus).

Edmonton - Chicago 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Pouliot, 14. Roy, 27. Petry, 57. Jakupov, 58. Hall - 8. a 26. Saad. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Roy, 2. Jakupov (oba Edmonton), 3. Saad (Chicago).

Calgary - Florida 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Branky: 3. a 57. Stajan, 17. a 29. Brodie, 23. Backlund - 5. Huberdeau, 14. Boyes, 23. Bergenheim (Fleischmann), 38. Hayes, 50. Campbell, 57. Fleischmann. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Brodie (Calgary), 2. Huberdeau (Florida), 3. Bouma (Calgary).

Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Filppula, 55. Stamkos - 21. McCormick. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 47 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 47:21. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Neuvirth (Buffalo), 2. Stamkos, 3. Callahan (oba Tampa).