30. ledna 2015 • 06:00

Krejčí, Hanzal, Hemský, Voráček i Hertl body pomohli k výhrám

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

SOUHRN | Čeští hokejisté byli vidět v nočních utkáních NHL. Ten kdo bodoval, ten se většinou podepsal pod vítězství. David Krejčí z Bostonu například proti Islanders (5:2) dvakrát nahrával, Martin Hanzal trefil výhru Arizony proti Torontu (3:1), Jakub Voráček si díky nahrávce proti Winnipegu (5:2) upevnil vedení v kanadském bodování a dařilo se i dalším.

Na dva góly přihrál David Krejčí a pomohl Bostonu k výhře 5:2 na ledě New Yorku Islanders. Krejčího formace s Reillym Smithem a Milanem Lucicem zařídila tři branky, dvě z nich ve třetí třetině.

"Hráli jsme dobře. Dařilo se nám dobře držet puk, předvedli jsme týmový výkon," prohlásil Lucic, který stejně jako Smith zaznamenal gól a dvě asistence.

"Kojoti" s Torontem prohrávali od 17. minuty 0:1 a dlouho nemohli vyzrát na brankáře Jonathana Berniera. Až ve třetí třetině otočili skóre třemi góly. Obrat nastartoval bleskovou trefou už po pěti sekundách poslední dvacetiminutovky ve vlastním oslabení Oliver Ekman-Larsson, ve 44. minutě pak Hanzal svým osmým gólem v sezoně dostal domácí do vedení.

Náskok pojistil tři a půl minuty před závěrečnou sirénou v přesilové hře Sam Gagner, u jehož zásahu si připsal asistenci další český útočník Martin Erat.

Premiérový bod ve svém druhém zápase v NHL zaznamenal útočník Petr Straka z Philadelphie, jenž přihrál na vítězný třetí gól při výhře Flyers 5:2 nad Winnipegem. Ve 24. minutě za stavu 2:2 předvedl Straka důraz při závaru před brankou, kde se dvakrát snažil dopíchnout puk do sítě, ten se poté odrazil k obránci Nicku Schultzovi a ten zavěsil do odkryté klece.

"Petr s Ryanem Whitem odvedli výbornou práci. Vytvořili před brankou tlak, puk se šťastně odrazil ke mně a já se pak už snažil neminout," popsal Schultz, který skóroval po dvou letech.

Asistenci si při třetí výhře Philadelphie za sebou připsal také Jakub Voráček a zvýšil náskok v čele kanadského bodování na pět bodů. Jeho hlavní pronásledovatel Tyler Seguin totiž při vysoké výhře Dallasu v Ottawě vyšel bodově naprázdno.

Jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu odehrál útočník Tomáš Hertl, jenž dvěma asistencemi přispěl k vysokému vítězství San Jose nad nejlepším týmem ligy Anaheimem 6:3.

"Žraloci" tak potvrdili, že se jim na "Kačery" daří, když vyhráli čtvrtý z pěti vzájemných zápasů v ročníku. O vítězství rozhodli pěti góly ve druhé třetině. Dva z toho zařídila třetí útočná formace, v níž Hertl nastoupil po boku Jamese Shepparda a Barclaye Goodrowa; oba si připsali gól a asistenci.

Na dva góly přihrál také David Krejčí a pomohl Bostonu k výhře 5:2 na ledě New Yorku Islanders. Krejčího formace s Reillym Smithem a Milanem Lucicem zařídila tři branky, dvě z nich ve třetí třetině. "Hráli jsme dobře. Dařilo se nám dobře držet puk, předvedli jsme týmový výkon," prohlásil Lucic, který stejně jako Smith zaznamenal gól a dvě asistence.

Slabší večer má naopak za sebou brankář Petr Mrázek, jenž v Tampě inkasoval pět gólů z 15 střel a už po druhé třetině se poroučel na střídačku. Detroit podlehl domácím 1:5 a utrpěl první prohru po sérii šesti vítězství. Premiérovým hattrickem v NHL se o to zasloužil jednadvacetiletý útočník Cedric Paquette.

Kanadské bodování NHL:
1. Voráček (Philadelphia) - 58 bodů (17+41)
2. Seguin (Dallas) - 53 bodů (28+25)
3. Kane (Chicago) - 53 bodů (23+30)
4. Giroux (Philadelphia) - 52 bodů (16+36)
5. Malkin (Pittsburgh) - 51 bodů (19+32)

Výsledky:

NY Islanders - Boston 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 29. Tavares, 36. Grabner - 14. Smith (Krejčí), 17. Bergeron, 40. Miller, 42. Krug, 58. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 45:33. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Smith, 2. Lucic (oba Boston), 3. Tavares (Islanders).

NY Rangers - Montreal 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Pacioretty. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Lundqvist (Rangers), 3. Pacioretty (Montreal).

Philadelphia - Winnipeg 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 8. VandeVelde, 12. Simmonds (Voráček), 24. Schultz (Straka), 45. B. Schenn, 59. Couturier - 9. a 17. Perreault (na první Frolík). Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.673. Hvězdy utkání: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Perreault (Winnipeg), 3. Schultz (Philadelphia).

Toronto - Arizona 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 17. Kessel - 41. Ekman-Larsson, 44. Hanzal, 57. Gagner (Erat). Střely na branku: 25:45. Diváci: 18.837. Hvězdy utkání: 1. Hanzal, 2. Smith (oba Arizona), 3. Kessel (Toronto).

Ottawa - Dallas 3:6 (2:3, 0:0, 1:3)
Branky: 17. Zibanejad, 19. Ryan, 43. Chiasson - 8. a 60. Ja. Benn, 9. Sceviour, 12. Hemský, 51. Klingberg, 60. Daley. Střely na branku: 28:41. Diváci: 18.752. Hvězdy utkání: 1. Daley (Dallas), 2. Ryan (Ottawa), 3. Klingberg (Dallas).

Florida - Columbus 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 23. Huberdeau, 32. Ekblad, 54. Bergenheim - 22. Johnson, 39. Wennberg. Střely na branku: 31:33. Diváci: 7.917. Hvězdy utkání: 1. Bergenheim, 2. Ekblad (oba Florida), 3. McElhinney (Columbus).

St. Louis - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 4:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Schwartz, 33. Oshie, 34. Ott, 39. Reaves (Jaškin), rozhodující sam. nájezd Shattenkirk - 13. a 36. Fisher, 26. Forsberg, 58. Neal. Střely na branku: 35:37. Diváci: 19.477. Hvězdy utkání: 1. Oshie, 2. Reaves (oba St. Louis), 3. Fisher (Nashville).

Calgary - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 9. Parise. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Hiller (Calgary), 3. Parise (Minnesota).

Edmonton - Buffalo 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 13. Fraser, 16. Klefbom, 48. Lander - 3. Myers, 58. Ristolainen. Střely na branku: 34:20. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Lander, 2. Gazdic (oba Edmonton), 3. Myers (Buffalo).

Tampa Bay - Detroit 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 3., 20. a 32. Paquette, 25. Stamkos, 38. Barberio (Šustr) - 12. Helm. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, z 15 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 66,7 procenta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Paquette, 2. Bishop, 3. Drouin (všichni Tampa).

San Jose - Anaheim 6:3 (1:1, 5:0, 0:2)
Branky:
8. Pavelski, 23. Goodrow (Hertl), 27. Marleau, 33. Irwin, 35. Sheppard (Hertl), 37. Dillon - 5. Cogliano, 42. Beleskey, 59. Maroon. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Marleau, 2. Burns, 3. Goodrow (všichni San Jose).