Hudlerova série skončila, Calgary prohrálo důležitý zápas o play off

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Nejméně vydařený zápas za poslední měsíc má za sebou v NHL český hokejista Jiří Hudler. V pátek poprvé po čtyřech utkáních vyšel bodově naprázdno, navíc byl na ledě u dvou inkasovaných gólů a jeho Calgary po prohře 2:4 v Minnesotě ztratilo důležité body v boji o postup do play off.

Flames přitom vstoupili do zápasu dobře a po šesti minutách vedli zásluhou gólu Joshe Joorise 1:0. Jenže za dalších pět minut vyrovnal v přesilové hře Matt Dumba a pak se až do konce druhé třetiny skóre neměnilo, přestože měli domácí hokejisté dvojnásobný počet střel na branku.

Svou převahu hráči Minnesoty proměnili v góly až v úvodu třetího dějství, kdy se v rozmezí tří minut trefili Thomas Vanek a Mikko Koivu. V 52. minutě po samostatném úniku zvýšil na 4:1 Zach Parise a brankář Karri Rämö se předčasně poroučel na střídačku. O vítězi však bylo rozhodnuto, hosté už stihli výsledek jen lehce zkorigovat.

Calgary tak v tabulce Západní konference zůstává na prvním nepostupovém místě do play off se ztrátou jednoho bodu na Los Angeles. Naopak Minnesota si pozici v elitní osmičce výrazně upevnila, před svým pátečním soupeřem už má náskok šesti bodů.

"Soupeř dnes na ledě dominoval, musíme před jeho výkonem smeknout," uvedl trenér Flames Bob Hartley. "Domácí byli lepší od prvního vhazování a měli celý zápas pevně ve svých rukou. Neměli jsme šanci," konstatoval kouč.

Odmítl, že by osm minut před koncem střídal brankáře kvůli tomu, že by Rämö nesl vinu na gólech. "Vyměnil jsem ho, protože Jonas Hiller už dlouho nechytal, tak aby neztratil zápasový rytmus," řekl Hartley. "Karri naopak dlouho držel naše naděje na úspěch. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas a že budeme potřebovat dobrý výkon gólmana. A on ho podal. Bohužel nám to nestačilo," dodal Hartley.

Pátou výhru v řadě a osmou z posledních deseti zápasů si připsali hokejisté Columbusu, kteří zvítězili 5:2 na ledě Chicaga. Svým druhým hattrickem v NHL se o to zasloužil útočník Cam Atkinson. Hlavní porci branek viděli fanoušci v divoké první třetině, kterou Blue Jackets vyhráli 4:2.

Druhé čisté konto v NHL a první v letošní sezoně vychytal gólman Edmontonu Richard Bachman, který zlikvidoval všech 29 střel Dallasu a dovedl Oilers k výhře 4:0. Stars sice prohráli teprve druhý z posledních devíti zápasů, zřejmě však definitivně ztratili naději na postup do play off.

VÝSLEDKY NHL:

Minnesota - Calgary 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 11. Dumba, 44. Vanek, 47. M. Koivu, 52. Parise - 6. Jooris, 56. Granlund. Střely na branku: 36:25. Diváci: 19.040. Hvězdy utkání: 1. Parise, 2. M. Koivu, 3. Vanek (všichni Minnesota)

Edmonton - Dallas 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 1. Eberle, 50. Roy, 54. Pouliot, 57. A. Miller z trestného střílení. Střely na branku: 28:29. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Bachman, 2. Pouliot, 3. Miller (všichni Edmonton)

Chicago - Columbus 2:5 (2:4, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Saad, 12. Toews - 10., 16. a 60. Atkinson, 5. Johansen, 14. Connauton. Střely na branku: 33:27. Diváci: 22.187. Hvězdy utkání: 1. Atkinson, 2. Goloubef (oba Columbus), 3. Oduya (Chicago).