Voráček zastínil Crosbyho, na čelo bodování mu schází dva body

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejista Jakub Voráček přispěl gólem a asistencí k výhře Philadelphie 4:1 nad Pittsburghem a na čelo kanadského bodování NHL ztrácí dva body. V utkání se mu však podařilo předčít současného lídra bodování Sidney Crosbyho a stal se druhou hvězdou zápasu.

Voráček se gólově prosadil v poslední minutě úvodní třetiny, kdy v přesilovce poslal do branky přihrávku obránce Marka Streita a srovnal stav utkání na 1:1. Ve druhé části pak znovu v početní převaze asistoval u gólu Braydena Schenna.

VIDEO | Podívejte se na sestřih zápasu

Polovinu závěrečné třetiny strávil Voráček na trestné lavici, protože dostal desetiminutový trest. Český forvard chtěl až příliš vehementně potrestat střelu Chrise Kunitze v přerušené hře do prázdné branky. Pittsburgh přestřílel soupeře v poměru 47:20, ale kvůli výbornému výkonu první hvězdy duelu brankáře Steva Masona nesrovnal, naopak ještě dvakrát inkasoval.

Pittsburský kapitán Crosby se v dnešním duelu neprosadil a Voráček na něj ztrácí na čtvrtém místě bodování dva body. Promluvit do pořadí může ještě dnes v noci třetí Alexandr Ovečkin, jehož Washington se utká s Detroitem.

Kanadské bodování

1. Crosby (Pittsburgh) - 81 bodů (27+54)
2. Tavares (NY Islanders) - 80 bodů (35+45)
3. Ovečkin (Washington) - 79 bodů (52+27)
4. Voráček (Philadephia) - 79 bodů (22+57)
5. Benn (Dallas) - 77 bodů (30+47)

Philadelphia - Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 20. Voráček, 33. Schenn (Voráček), 56. White, 60. Del Zotto - 17. Sutter. Střely na branku: 20:47. Diváci: 18.435. Hvězdy utkání: 1. Mason, 2. Voráček, 3. Schenn (všichni Philadelphia).