8. prosince 2015 • 07:25

ÚŽASŇÁK Vrbata, třemi góly skolil Buffalo. Krejčí přihrával

Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové

Radim Vrbata se v pondělním utkání NHL zasloužil třemi góly o výhru Vancouveru 5:2 nad Buffalem. Český útočník tak oslavil svůj šestý hattrick v zámořské kariéře a Canucks přerušili sérii pěti porážek. Jednu asistenci zaznamenal David Krejčí z Bostonu, Bruins ale podlehli Nashvillu 2:3.

Vrbata zaznamenal svůj sedmý, osmý a devátý gól v letošní sezoně. Trefil se znovu po pěti zápasech, v nichž si připsal jedinou asistenci, byl minus 6 v hodnocení plus/minus a které vždy skončily prohrou jeho týmu. V pondělí ale čtyřiatřicetiletý rodák z Mladé Boleslavi zářil.

Poprvé se trefil v 9. minutě, kdy se k němu odrazil puk před odkrytou brankou a on pohodlně vyrovnal na 1:1. V 17. minutě dostal domácí mužstvo do vedení, když úspěšně tečoval střelu Dana Hamhuise od modré čáry. Povedený večer pak mistr světa z roku 2005 korunoval pět a půl minuty před koncem třetí třetiny, kdy přesnou ranou švihem z pravého kruhu pro vhazování uzavřel skóre utkání.

Statistika NHL:

Boston - Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Miller (Krejčí), 31. Eriksson - 20. a 32. Josi, 56. Arvidsson. Střely na branku: 17:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Arvidsson (oba Nashville), 3. Bergeron (Boston).

Vancouver - Buffalo 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 9., 17. a 55. Vrbata, 25. Prust, 38. H. Sedin - 7. Gionta, 42. Reinhart. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18.278. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata (Vancouver), 2. O'Reilly (Buffalo), 3. Prust (Vancouver).

Colorado - Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. Barrie, 64. Mitchell - 54. Parise. Střely na branku: 20:20. Diváci: 16.589. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Mitchell, 3. Barrie (všichni Colorado)