Gól číslo 740 a Jágr stíhá Hulla. Úžasný Hanzal bral tři body

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony

SOUHRN | Jaromír Jágr vstřelil ve čtvrtečním utkání proti San Jose svůj 740. gól v NHL, Florida ale nakonec prohrála 1:2 po samostatných nájezdech. Ve třetím zápase za sebou skóroval Martin Hanzal, navrch přidal dvě asistence a přispěl tak k výhře Arizony 6:3 nad Dallasem, v jehož dresu se jednou prosadil Aleš Hemský.

Jágr se stal čtvrtým hráčem v historii ligy, jenž se trefil po 44. narozeninách, které oslavil v pondělí. Naposledy to dokázal v březnu 2008 obránce Chris Chelios, jemuž tehdy bylo 46 let.

Český veterán ve 43. minutě otevřel skóre, když se k němu po rychlém protiútoku odrazil puk od Tomáše Hertla po střele Vincenta Trochecka a on jej pohotově doklepl do sítě. Jágrovi, který byl vyhlášen druhou hvězdou večera, tak schází jediný zásah, aby se v historickém pořadí střelců dotáhl na třetího Bretta Hulla.

Žraloci ale potvrdili, že jsou druhým nejúspěšnějším týmem na hřištích soupeřů, kde si připsali už dvacáté vítězství v sezoně. Zasloužili se o to Logan Couture, který v 49. minutě vyrovnal na 1:1, a poté Joonas Donskoi a Joe Pavelski, kteří uspěli v nájezdech. V dresu Panterů, kteří vyhráli předchozích šest rozstřelů, se prosadil pouze Nick Bjugstad.

"I když jsme nevyhráli, jsem vděčný za to, jak to dnes dopadlo. Vždyť se podívejte na naši marodku. Hrajeme, jak nejlépe můžeme, a myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon," pochválil mužstvo trenér Floridy Gerard Gallant, který se musel obejít bez pěti hráčů základní sestavy - útočníků Aleksandera Barkova, Brandona Pirriho, Quintona Howdena a obránců Erika Gudbransona a Willieho Mitchella. "Samozřejmě by bylo hezké, kdybychom uspěli v prodloužení nebo v nájezdech, ale získali jsme velmi cenný bod," dodal Gallant.

Žraloci však potvrdili, že jsou druhým nejúspěšnějším týmem na hřištích soupeřů, kde si připsali už dvacáté vítězství v sezoně. Zasloužili se o to Logan Couture, který ve 49. minutě vyrovnal na 1:1 a poté Joonas Donskoi a Joe Pavelski, kteří uspěli v nájezdech. V dresu Panterů, kteří vyhráli předchozích šest rozstřelů, se prosadil pouze Nick Bjugstad.

Hanzal má střeleckou fazonu

Hanzal chytil v únoru formu jako hrom. Gól a dvě nahrávky zaznamenal podruhé v řadě a v posledních pěti zápasech posbíral 8 bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Proti Dallasu dal důležitý gól na 4:2, když ve 48. minutě využil přesilovou hru. O minutu později sice snížil Hemský, za dalších 41 sekund ale vrátil domácím dvoubrankový náskok Tyler Gaudet a vítězství pak Kojoti pojistili gólem do prázdné branky při power play.

Brankář Petr Mrázek inkasoval podruhé za sebou pět gólů a jeho Detroit prohrál v Pittsburghu 3:6. Český gólman vůbec poprvé v sezoně předčasně střídal poté, co Penguins ve 47. minutě zvýšili na 5:2.

Pětkrát kapituloval v základní hrací době také Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg podlehl Tampě 5:6 po nájezdech. Pavelec odchytal celý zápas, přestože v první třetině inkasoval třikrát z osmi střel.

Poté dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by se utkání ještě mohlo zamotat, zvlášť když po dvou minutách třetí třetiny zvýšil na 4:1 Alex Killorn. Jenže Jets následně čtyřmi góly, z nichž dva padly v přesilovce a jeden v oslabení, skóre otočili a v 55. minutě vedli 5:4.

Jenže pouhých 24 sekund po jejich vedoucí trefě vyrovnal Nikita Kučerov střelou zápěstím nad Pavelcovu vyrážečku. O výhře Lightning pak rozhodl v páté sérii nájezdů zásahem do stejného místa Steven Stamkos.

"Nemyslím si, že dnes můžeme být na náš výkon hrdí. Můžeme být spokojení s tím, že jsme získali dva body. Ale ztratit ve třetí třetině tříbrankový náskok, to je prostě nepřijatelné," prohlásil Stamkos, jenž skóroval i v normální hrací době.

Trenér Winnipegu Paul Maurice sledoval vzepětí svého mužstva ve třetí třetině už mimo střídačku, ze které byl vykázán poté, co si na konci druhé třetiny a před startem třetí stěžoval rozhodčím, že dostatečně nepotrestali zákrok Antona Stralmana na útočníka Bryana Littlea. "Byl jsem naštvaný. Jste s hráči denně a máte starost nejen o ně, ale i o jejich manželky a rodiny," vysvětlil Maurice.

Pozici nejlepšího týmu soutěže potvrdil Washington výhrou 3:2 v prodloužení na ledě New Yorku Islanders. Dvěma góly se o ni zasloužil Alexandr Ovečkin, který s 37 zásahy dál vévodí pořadí střelců. V osmi únorových zápasech se ruský kanonýr trefil devětkrát.

NHL:

NY Islanders - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 16. Tavares, 59. Nielsen - 22. a 23. Ovečkin, 65. Justin Williams. Střely na branku: 22:35. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Justin Williams (oba Washington), 3. Nielsen (Islanders).

Pittsburgh - Detroit 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 23. a 47. Kessel, 10. Lovejoy, 17. Cullen, 37. Wilson, 60. Crosby - 14. Jurčo, 23. Larkin, 52. Zetterberg. Petr Mrázek odchytal za Detroit 46 minut, z 32 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,4 procenta. Střely na branku: 39:38. Diváci: 18.584. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Wilson, 3. Cullen (všichni Pittsburgh).

Toronto - NY Rangers 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 4. Parenteau, 58. Greening - 24. a 60. Brassard, 30. Zuccarello, 59. Stepan. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.952. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Miller (oba Rangers), 3. Greening (Toronto).

Ottawa - Carolina 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. Chiasson, 26. Z. Smith, 44. Ceci, 60. Stone - 20. J. Staal, 39. Nash. Střely na branku: 22:32. Diváci: 16.994. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Ceci, 3. Paul (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Winnipeg 6:5 po sam. nájezdech (3:0, 0:1, 2:4 - 0:0)
Branky: 20. a rozh. nájezd Stamkos (Šustr), 16. Hedman, 18. Marchessault, 43. Killorn, 56. Kučerov - 48. a 53. Ladd, 34. Myers, 47. Scheifele, 55. Perreault. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80,8 procenta. Střely na branku: 26:41. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa), 2. Ladd (Winnipeg), 3. Callahan (Tampa).

St. Louis - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Fabbri, 62. Schwartz - 44. Toffoli. Střely na branku: 32:35. Diváci: 18.923. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Quick (Los Angeles).

Nashville - Boston 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 3. C. Smith, 15. Forsberg. Střely na branku: 24:29. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Forsberg, 3. Ribeiro (všichni Nashville).

Edmonton - Minnesota 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Branky: 10. McDavid, 18. Jakupov - 10. Pominville, 14. Dumba, 25. Vanek, 36. Granlund, 60. Coyle. Střely na branku: 33:27. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Granlund, 2. Dumba (oba Minnesota), 3. Jakupov (Edmonton).

Arizona - Dallas 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
Branky: 24. a 39. Domi (na obě Hanzal), 34. Stone, 48. Hanzal, 50. Gaudet, 59. Vermette (Z. Michálek) - 10. Seguin, 34. Jamie Benn, 49. Hemský. Střely na branku: 42:39. Diváci: 11.853. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Duclair, 3. Hanzal (všichni Arizona).

Florida - San Jose 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Jágr - 49. Couture, rozh. nájezd Pavelski. Střely na branku: 20:18. Diváci: 13.019. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Jágr (Florida), 3. Couture (San Jose).

Vancouver - Anaheim 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Branky: 47. Hansen, 52. Bärtschi - 23. Rakell, 31. Vatanen, 45. Getzlaf, 44. Manson, 58. Bieksa. Střely na branku: 21:33. Diváci: 18.435. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. D. Sedin (Vancouver)

5. Colorado 60 30 4 26 161:166 64
6. Minnesota 58 26 10 22 150:147 62

7. Edmonton 59 22 6 31 148:181 50

Jaromíru Jágrovi schází jediný zásah, aby se v historickém pořadí střelců dotáhl na třetího Bretta Hulla