Nestrašil dal gól poprvé po těžkém zranění, Jaškin pomohl St. Louis

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Andrej Nestrašil vstřelil v nedělním utkání NHL jediný gól Caroliny, která podlehla doma New Jersey 1:4, a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Hlavní postavou duelu se stal autor hattricku Mike Cammalleri. Přihrávkou podpořil Dmitrij Jaškin jednoznačnou výhru St. Louis 5:1 nad Coloradem.

Nestrašil skóroval v soutěži po téměř devíti měsících. Český útočník zaznamenal v minulé sezoně velký vzestup, jeho jméno se skloňovalo i v souvislosti se Světovým pohárem. Ale v kariéře ho přibrzdila zlomenina dvou obratlů, kterou utrpěl koncem února po pádu na mantinel.

Na začátku nové sezony zůstal Nestrašil několikrát mezi náhradníky, ale v duelu s New Jersey nastoupil v druhé formaci a s osmi pokusy byl nejpilnějším střelcem zápasu. Odchovanec pražské Slavie vykřesal v 54. minutě Carolině naději na bodový zisk, když u levé tyčky pohotově doklepl za stavu 0:3 nepřesnou střelu Noaha Hanifina, která se k němu odrazila od zadního mantinelu.

"Měl by se zlepšovat každým pobytem na ledě. Ať už v zápase nebo tréninkem," komentoval kouč Caroliny Bill Peters hru Nestrašila, kterému sebral ještě jednu velkou šanci Keith Kinkaid. Pražský rodák si gólmana New Jersey položil na led, ale nezvedl puk nad jeho pravý beton.

Jaškin stál u zrodu prvního gólu zápasu. Český útočník se probil podél pravého mantinelu do přečíslení dvou na jednoho a po jeho přihrávce otevřel skóre už ve druhé minutě Robby Fabbri. Mužstvo St. Louis přidalo vzápětí druhou branku a odpor soupeře definitivně zlomilo v rozmezí 35. až 40. minuty, kdy zvýšilo z 2:1 na konečných 5:1.

Chicago vyhrálo pět zápasů v řadě

Marián Hossa rozhodl gólem v prodloužení o výhře Chicaga 4:3 nad Dallasem. Slovenským útočníkem ale místo radosti mohl klidně cloumat vztek, neboť před vítěznou trefou udělal několik chyb. Soupeř je ale nepotrestal.

"V jednom střídání jsem asi třikrát ztratil puk. To se mi nestává za celý zápas. V prodloužení jsme hráli oslabení, na střídačce jsem trochu vychladl. Pak jsem šel do hry, chyboval jsem a frustrovalo mě to. Ale skončilo to hezky," řekl Hossa, který si připsal 1100. bod v soutěži.

Chicago protáhlo sérii výher na šest utkání a podobnou formu mají i hokejisté New Yorku Rangers, kteří porazili Winnipeg 5:2 a zvítězili popáté v řadě. Základem úspěchu Rangers je vysoká produktivita - v každém z posledních pěti utkání dali alespoň pět gólů a celkově s 55 zásahy jsou nejlepší v lize.

"Bodově teď šlapou všechny čtyři lajny. A když se takhle daří, je pro soupeře těžké nás zastavit," vysvětloval jeden ze střelců Rangers J. T. Miller.

Rangers přitom vyslali na bránu Winnipegu jen 19 střel. "Naši brankáři stejně jako naše obrana a útok střídají výborné výkony s horšími. Musejí se probudit a příště zase zabrat," uvedl kouč Jets Paul Maurice, který v této sezoně nevyužívá v brankovišti Ondřeje Pavelce, jehož klub poslal na farmu.

NHL:

Detroit - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Abdelkader - 17. Pitlick, 40. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 23:28. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Pitlick (oba Edmonton), 3. Helm (Detroit).

St. Louis - Colorado 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky: 2. Fabbri (Jaškin), 4. Lehterä, 35. Schwartz, 38. Upshall, 40. Perron - 27. Duchene. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.220. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Fabbri, 3. Shattenkirk (všichni St. Louis).

Carolina - New Jersey 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 54. Nestrašil - 25., 28. a 49. Cammalleri, 60. Greene. Střely na branku: 34:21. Diváci: 8.650. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri, 2. Kinkaid (oba New Jersey), 3. Nestrašil (Carolina).

NY Rangers - Winnipeg 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Branky: 3. Hayes, 31. Zuccarello, 34. Miller, 37. Fast, 38. Buchnevich - 11. Laine, 33. Scheifele. Střely na branku: 18:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Pirri, 3. Miller (všichni NY Rangers).

Chicago - Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 -1:0)
Branky: 31. P. Kane, 44. Toews, 45. Anisimov, 65. Hossa - 29. a 59. Smith, 16. Seguin. Střely na branku: 33:35. Diváci: 21.901. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Toews (Chicago), 3. Smith (Dallas).

Anaheim - Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 54. Kesler, 3. Stoner, 28. Cogliano - 17. Chiasson. Střely na branku: 21:26. Diváci: 16.218. Hvězdy zápasu: 1. Stoner, 2. Kesler, 3. Bernier (všichni Anaheim).