Bitka jako řemen! Gudas si udělal ze soupeře boxerský pytel, Palát zářil | iSport.cz
19. listopadu 2016 • 22:23

Bitka jako řemen! Gudas si udělal ze soupeře boxerský pytel, Palát zářil

Kozákovy minely. Sparťanský kapitán se dostává do tutovek, zatím se ale gólově trápí Kozákovy minely. Sparťanský kapitán se dostává do tutovek, zatím se ale gólově trápí
Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl Rytíři poprvé vyjeli na led před extraligovou sezonou. Jágr chyběl

Hokejový útočník Ondřej Palát přispěl v NHL svým třetím gólem v sezoně a asistencí k vítězství Tampy Bay 3:0 na ledě Philadelphie. Tým Lightning, jenž tento týden přišel na několik měsíců o zraněného kapitána Stevena Stamkose, vyhrál čtvrtý zápas za sebou, navíc všechny na ledě soupeřů. Pořádnou bitkou se v duelu v dresu domácích blýskl Radko Gudas.

Na Gudase, který zahájil sezonu jen na tribuně kvůli trestu z přípravy, přicházela ze zámoří v poslední době jen samá chvála, ve 13 zápasech zatím nasbíral sedm bodů za gól a šest asistencí. Proti Tampě se ale prosadil jen v pěstním souboji. Na začátku druhé třetiny se do sebe pustili s J.T. Brownem a český obránce si ze soupeře udělal doslova boxovací pytel. Oba bijci se ale rozešli se sportovním poplácáním a na trestné lavici se oba s chutí zasmáli.

Tampu poslal do vedení v 15. minutě Tyler Johnson a ve 28. minutě její náskok zvýšil Palát. Český útočník si nabruslil mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Stevea Masona v domácí brance. Na začátku třetí třetiny pětadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku dlouhým pasem od vlastní brankové čáry na útočnou modrou vyslal Jonathana Drouina, jenž stanovil konečné skóre.

Flyers přestříleli hosty výrazně 32:18, ale nedokázali překonat výborně chytajícího ruského brankáře Andreje Vasilevského, jenž byl vyhlášen největší hvězdou zápasu před Palátem. Neprosadil se ani elitní český útočník Philadelphie Jakub Voráček, jenž v předchozích deseti zápasech nasbíral čtyři góly a pět asistencí.

Philadelphia - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Johnson, 28. Palát, 45. Drouin (Palát). Střely na branku: 32:18. Diváci: 19.732. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Palát, 3. Hedman (všichni Tampa).