Vrána má dvě asistence, Faksa pečetil výhru, Hudler připsal bod

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Dvacetiletý český hokejový útočník Jakub Vrána si v NHL k úvodnímu gólu připsal i premiérové dvě asistence. Jeho Washington i díky jeho příspěvku přehrál New York Islanders 4:2. Radek Faksa v úterním programu pečetil svým třetím gólem v sezoně triumf Dallasu s Anaheimem 6:2 do prázdné, jednu přihrávku si připsal i Jiří Hudler, který se teprve v neděli vrátil na led po záhadné nemoci.

Vrána, jenž minulý týden vstřelil svůj první gól, byl vyhlášen druhou hvězdou večera za spoluhráčem Mattem Niskanenem, který dvěma brankami ve třetí třetině strhl výhru na stranu hostů. Capitals tak prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů.

"Je to hezký pocit, vidět puk v síti," radoval se Niskanen, který skóroval poprvé v sezoně. "Ten první gól jsem dát už musel, to byla asi moje největší šance za celý rok. Ale jako obránce potřebujete mít trošku více štěstí, abyste dali gól," uvedl americký bek.

"Je dobře, že předvádíme konzistentní výkony. Vždyť se podívejte na tabulku. Jsme jedenáct výher nad padesátiprocentní úspěšností a přesto nám patří až čtvrté místo v divizi. A to ještě nemáme ani třicet odehraných zápasů. Všude kolem je spousta těžký a dobrých soupeřů," konstatoval trenér Barry Trotz.

Dvacetiletý český nováček, hrající svůj sedmý zápas v lize, měl podíl na prvních dvou gólech Washingtonu. Nejprve ve 23. minutě chytrou přihrávkou o mantinel založil rychlý protiútok, na jehož konci Brett Connolly vyrovnal na 1:1.

Ve 28. minutě byl pak dokonce chvíli veden jako autor gólu na 2:1, když v přesilové hře překonal brankáře Haláka pohotovou střelou z mezikruží. Nakonec se ale ukázalo, že puk ještě před brankou mírně tečoval spoluhráč Justin Williams.

Hudler slavil první bod

Hudler, který odehrál druhý zápas po záhadném onemocnění a celkově šestý, si připsal první bod v sezoně. V 52. minutě vybojoval puk v útočném pásmu a po jeho tečované přihrávce zvyšoval Patrick Eaves na 4:2 pro Dallas.

Faksa si pak připsal třetí gól v probíhajícím ročníku, když Ducks už v 54. minutě při hře čtyři na čtyři odvolali brankáře a dvaadvacetiletý český útočník trefil prázdnou branku obloučkem z vlastního obranného pásma.

Dohromady Dallas nasázel ve třetí dvacetiminutovce pět gólů, z toho čtyři v rozmezí necelých sedmi minut, a unikl tak třetí porážce za sebou. "Povedená třetí třetina, to je pro naše mužstvo dobrý signál," poznamenal obránce Dan Hamhuis, který ve 46. minutě v přesilové hře vyrovnal na 2:2 a svým prvním gólem v sezoně oslavil úterní 34. narozeniny.

"Dávat góly je v NHL čím dál těžší a je potřeba jim jít naproti tím, že se budete snažit být co nejčastěji v útočném pásmu a sypat puky na branku," řekl Hamhuis.

Vrbata se podílel na výhře Arizony, Mrázek nechytal

Radim Vrbata přihrál na jeden gól Arizony při výhře 4:1 v Detroitu. V brance Red Wings znovu dostal přednost Jimmy Howard před Petrem Mrázkem, ale předčil ho na druhé straně Mike Smith, který pochytal 37 z 38 střel.

Coyotes se oklepali z pondělního debaklu 0:7 s Pittsburghem a jako poslední tým v lize dosáhli na desátou výhru v sezoně. "Byl to určitě lepší výkon než v pondělí. Bylo znát, že to hráči chtěli napravit a myslím, že jsme podali solidní výkon," pochválil mužstvo trenér Dave Tippett.

Hodně divoký zápas viděli fanoušci v Raleighu, kde domácí Carolina vyhrála úvodní třetinu nad Vancouverem 2:1, druhou prohrála 0:4, aby šesti góly ve třetím dějství otočila skóre z 2:5 na konečných 8:6. Obrat se povedl také Nashvillu, který prohrával se St. Louis 0:3 a nakonec se radoval z výhry 6:3.

Sedmé vítězství v řadě oslavil Columbus, který uspěl 3:1 v Edmontonu a podle procentuální úspěšnosti je nejlepším týmem celé NHL. Nahoru tabulkou šplhá také Minnesota, která porazila 5:1 Floridu a vyhrála popáté za sebou.

9. Giroux (Philadelhia) 31 29 (9+20)
10. Simmonds (Philadelphia) 31 28 (15+13)
28. Pastrňák (Boston) 25 24 (18+6)
75. Vrbata (Arizona) 29 19 (8+11)

Buffalo - Los Angeles 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
Branky: 34. a 36. Eichel, 30. O'Reilly, 34. Gionta, 56. E. Kane, 60. Reinhart - 28. a 45. Carter, 4. Kopitar. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.375. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Okposo, 3. O'Reilly (všichni Buffalo).

NY Islanders - Washington 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 10. Nelson, 31. Kuljomin - 42. a 59. Niskanen, 23. Connolly (Vrána), 28. Justin Williams (Vrána). Střely na branku: 28:38. Diváci: 12.730. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Vrána (oba Washington), 3. Cizikas (Islanders).

NY Rangers - Chicago 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 29. Fast - 26. Van Riemsdyk, 39. Anisimov. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Anisimov (oba Chicago), 3. Raanta (Rangers).

Carolina - Vancouver 8:6 (2:1, 0:4, 6:1)
Branky: 10. a 42. Skinner, 6. Aho, 45. Hainsey, 45. Rask, 46. Faulk, 53. J. Staal, 60. Stempniak - 8. a 35. Bärtschi, 25. Burrows, 26. Granlund, 29. Hutton, 55. Sutter. Střely na branku: 36:34. Diváci: 11.721. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Rask, 3. Ryan (všichni Carolina).

Edmonton - Columbus 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Pitlick - 28. Gagner, 48. Atkinson, 49. Calvert. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Gagner (oba Columbus), 3. Pitlick (Edmonton).

Detroit - Arizona 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Athanasiou - 23. a 52. McGinn, 3. DeAngelo, 20. Crouse (Vrbata). Střely na branku: 38:19. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. McGinn (oba Arizona), 3. Vanek (Detroit).

Nashville - St. Louis 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)
Branky: 50. a 59. Fisher, 25. Neal, 27. Forsberg, 44. Johansen, 51. Ribeiro - 11. Shattenkirk, 17. Reaves, 22. Hunt. Střely na branku: 36:26. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Fisher, 2. Johansen, 3. Neal (všichni Nashville).

Minnesota - Florida 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 12. Parise, 25. Haula, 30. E. Staal, 47. Koivu, 49. Zucker - 56. McIlrath. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.754. Hvězdy zápasu: 1. Pominville, 2. Dubnyk, 3. E. Staal (všichni Minnesota).

Dallas - Anaheim 6:2 (0:0, 1:1, 5:1)
Branky: 34. Johns, 46. Hamhuis, 47. Cracknell, 51. Eaves (Hudler), 53. Jamie Benn, 54. Faksa - 36. Getzlaf, 42. Perry. Střely na branku: 27:36. Diváci: 17.543. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Getzlaf (Anaheim).

Toronto - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. Hyman, 28. Matthews - 53. Braun, 55. Pavelski, rozh. nájezd Couture. Střely na branku: 31:42. Diváci: 19.380. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. Matthews (Toronto), 3. Pavelski (San Jose).