Jágr je bod od mety 1 900, Hanzal s Palátem a Pastrňákem mířili přesně

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

SOUHRN | Čeští hokejisté hráli v sobotních zápasech NHL důležitou roli. David Pastrňák rozhodl po druhé přihrávce Davida Krejčího o vítězství Bostonu nad Vancouverem. Gólem a dobrým výkonem přispěl k divoké výhře Floridy 7:4 Jaromír Jágr, který už je na metě 1899 bodů v NHL. Dvě branky zaznamenal Martin Hanzal a gól a asistenci Ondřej Palát. Oba pomohli svým týmům k výhrám.

Český útočník David Pastrňák potvrdil skvělou formu posledních dnů a zajistil rozhodující trefou v 58. minutě výhru Bostonu v dnešním utkání NHL nad Vancouverem 4:3. Bruins vyhráli i druhý zápas pod vedením trenéra Bruce Cassidyho, který nahradil odvolaného Claudea Juliena.

Dvacetiletý Pastrňák se po přihrávce Davida Krejčího prosadil po parádní akci po křídle, kdy se na levém kruhu uvolnil přes Christophera Taneva a přesně dvě minuty před koncem prostřelil Ryan Millera. Byl to pro něj ve 147. zápase v NHL jubilejní 100. bod. Havířovský rodák zaznamenal v posledních třech zápasech pět branek a celkem má na kontě v sezoně už 25 gólů.

Krejčí si v utkání připsal dvě asistence, když přihrál 28 sekund před koncem první třetiny v přesilovce také na gól Franka Vantrana, který otočil stav na 2:1 pro Bruins.

V kabině hostů, kteří jsou v polovině šestizápasového tripu, zavládlo zklamání. "Je to frustrující porážka. Bojujeme o play off a získat tady bod a pak se porvat o další, to pro nás bylo důležité," konstatoval kapitán Henrik Sedin. "Ale Pastrňák to provedl výborně, s tím nešlo nic moc dělat," ocenil rozhodující akci, při níž si nicméně obránce Tanev počínal naivně a čisté svědomí neměl ani gólman Miller.

Jágr odstartoval výhru Panthers

Velmi dobrým výkonem a úvodním gólem zápasu přispěl Jaromír Jágr k vítězství Floridy 6:4 na ledě Nashvillum, kterému nepomohl ani čistý hattrick Viktora Arvidssona. Pro českého útočníka se jednalo o 1899. bod v NHL a jediný zápis mu chybí k tomu, aby dosáhl magické hranice 1900 bodů.

Florida rozhodla o vítězství ve druhé třetině, kdy během 29 vteřin odskočila dvěma góly na rozdíl dvou gólů a následná trefa Barkova byla nakonec vítěznou.

"Byl to pěkný výkon. Dařilo se všem čtyřem pětkám. Dobře jsme kontrolovali puk v útočném pásmu. Je příjemné, když vás hráči v útoku podpoří tolika góly," liboval si brankář Roberto Luongo.

Flyers a Stars zase vítězí

K vítězství Philadelphie nad San Jose 2:1 v prodloužení přispěl asistencí Jakub Voráček. Podílel se na akci, po které ve 27. minutě Ivan Provorov otevřel skóre. Po 64 vteřinách nastavení rozhodl Wayne Simmonds.

Asistenci u čtvrtého gólu Dallasu si připsal český útočník Radek Faksa, jenž slavil společně s Dallasem vítězství 5:2 nad Carolinou. Druhý český zástupce Stars Jiří Hudler zůstal po nešťastném vlastním gólu z předešlého utkání pouze na tribuně.

Hanzal dvěma góly zazářil

Martin Hanzal, který kvůli nemoci vynechal čtvrteční utkání s Montrealem, si připsal svůj 11. a 12. gól v sezoně. Nejprve ve 30. minutě dorazil v přesilové hře střelu Radima Vrbaty a dostal Kojoty do vedení 2:1, na začátku třetí třetiny se pak skokem po hlavě vrhl na odražený puk před brankou a další dorážkou zvýšil na 3:1.

"Hrál monstrózně," ocenil výkon českého útočníka brankář Arizony Mike Smith. "Od prvního vhazování byl do hry maximálně zapálený a ukázkově se zhostil role lídra. Přesně to od něho potřebujeme," dodal Smith.

Martin Hanzal vstřelil do sítě Pens dvě brankyFoto ČTK/AP

Ondřej Palát skóroval pojedenácté v sezoně, když ve 23. minutě přesnou ranou švihem z kruhu pro vhazování zvyšoval vedení Tampy ve Winnipegu už na 3:0. V poslední minutě pak ve středním pásmu přiťukl puk obránci Victoru Hedmanovi a ten pečetil výhru střelou do prázdné branky.

Výsledky:

Ottawa - NY Islanders 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Stone, 25. Smith, 28. Pageau. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.211. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Pyatt, 3. Pageau (všichni Ottawa).

Boston - Vancouver 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 14. K. Miller, 20. Vatrano (Krejčí), 43. C. Miller, 58. Pastrňák (Krejčí) - 5. Horvat, 40. Burrows, 55. Granlund. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Horvat (Vancouver).

Philadelphia - San Jose 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 47. Provorov (Voráček), 62. Simmonds - 50. Marleau. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.910. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Dell (San Jose), 3. Provorov (Philadelphia).

Dallas - Carolina 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. Lindell, 6. Eaves, 7. McKenzie, 38. Eaves (Faksa), 51. Cracknell - 26. Aho, 46. Faulk. Střely na branku: 27:24. Diváci: 17.864. Hvězdy zápasu: 1. Eaves, 2. McKenzie, 3. Lindell (všichni Dallas).

Nashville - Florida 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Branky: 27., 38. a 59. Arvidsson, 10. Josi - 28. a 60. Trocheck, 5. Jágr, 26. Jokinen, 28. Bjugstad, 28. Trocheck, 30. Barkov, 43. Huberdeau. Střely na branku: 30:37. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Trocheck (oba Florida), 3. Arvidsson (Nashville).

Columbus - Detroit 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Jenner, 32. Atkinson - 17. Vanek. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58 minut, z 39 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,9 procenta. Střely na branku: 39:36. Diváci: 19.143. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Jenner, 3. Dubinsky (všichni Columbus).

Edmonton - Chicago 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Maroon - 6. a 39. Pánik, 10. Kane, 29. Van Riemsdyk, 56. Anisimov. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Pánik, 2. Darling, 3. Kane (všichni Chicago).

Toronto - Buffalo 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 36. Marner - 5. a 19. Kane, 6. Reinhart. Střely na branku: 44:23. Diváci: 19.427. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. Lehner, 3. Eichel (všichni Buffalo).

Montreal - St. Louis 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Weber, 33. Pacioretty - 4., 40. a 59. Berglund, 28. Perron. Střely na branku: 30:22. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Berglund, 2. Perron (oba St. Louis), 3. Pacioretty (Montreal).

NY Rangers - Colorado 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 3. a 43. Klein, 46. Nash, 59. Hayes - 20. Landeskog, 24. Mitchell. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Klein, 3. Lindberg (všichni Rangers).

Washington - Anaheim 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)
Branky: 7. Oshie, 15. Bäckström, 18. Wilson, 33. Winnik, 58. Sanford, 60. Johansson - 28. Silfverberg, 38. Lindholm, 50. Kesler, 52. Getzlaf. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Sanford (Washington), 2. Getzlaf (Anaheim), 3. Winnik (Washington).

Arizona - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 30. a 44. Hanzal (na první Vrbata), 27. Rieder, 65. Murphy - 26. a 55. Archibald, 60. Kessel. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.879. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal (Arizona), 2. Archibald (Pittsburgh), 3. Murphy (Arizona).

Winnipeg - Tampa Bay 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 52. Trouba - 13. Point, 18. Boyle, 23. Palát (Šustr), 60. Hedman (Palát). Střely na branku: 33:30. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Point (oba Tampa), 3. Trouba (Winnipeg).

Jaromír Jágr si vychutnává gratulace svých spoluhráčů po gólu v zápase proti Nashvillu