20. března 2017 • 06:36

Plekanec už zase střílí, Crosby smetl Jágra a spol. hattrickem

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | V jubilejním 1700. utkání v NHL se Jaromír Jágr představil na ledě Pittsburghu, kde s Floridou bojoval o další důležité body v boji o play off. Na ledě jednoho z velkých favoritů ovšem neuspěl a padl 0:4. Play off si zajistil Columbus, který zvítězil 4:1 na ledě New Jersey. Prvním proměněným trestným střílením v NHL se o to postaral i Lukáš Sedlák, jenž tak oslavil návrat po zranění. Branku po dvou měsících vstřelil také Tomáš Plekanec.

Český útočník už po 28 sekundách hry otevřel střelecký účet zápasu, když se po ráně Andreje Markova od modré čáry dostal k odraženému puku před brankou a pohotově jej uklidil do odkryté klece. Čtyřiatřicetiletý rodák z Kladna, který v průběhu března vynechal kvůli zranění tři zápasy, se trefil poprvé od 24. ledna. Na gól čekal 20 utkání. Plekanec byl na ledě i u třetího gólu svého týmu a dočkal se ocenění pro druhou hvězdu zápasu.

Ottawa sice v 5. minutě vyrovnala, ještě do první přestávky ale vrátil domácím náskok obránce Jordie Benn a ve třetí třetině jejich triumf potvrdili Paul Byron a další bek Nathan Beaulieu.

Montreal vyhrál devátý z posledních jedenácti zápasů a desátý ze čtrnácti poté, co Claude Julien nahradil na střídačce odvolaného trenéra Michela Therriena. "Někdy mužstvo potřebuje probudit, dostat nový impulz. A myslím, že přesně k tomu u nás došlo," přiznal brankář Carey Price, který si připsal 30 zákroků. "Tyhle dvě výhry nad Ottawou nám hodně zvednou sebevědomí. Hlavně dnes jsme podali opravdu dobrý výkon a hráli jsme přesně podle našich představ," dodal Price.

Naopak Ottawa po sérii šesti výher v řadě utrpěla čtvrtou porážku za sebou. "Byl to jeden z těch zápasů, kdy byl soupeř jasně lepší než my," uznal kapitán Erik Karlsson. "Máme před sebou spoustu práce. Ale pořád si myslím, že máme velmi dobrý tým a stále sami sobě věříme," ujistil fanoušky šestadvacetiletý švédský bek.

Sedlák proměnil trestné střílení

Už v odpoledním programu vstřelil sedmý gól v sezoně Lukáš Sedlák z Columbusu a pomohl Blue Jackets k výhře 4:1 na ledě New Jersey. Český útočník byl v sedmé minutě při sólovém úniku v oslabení faulován a ze svého prvního trestného střílení v NHL dostal hostující mužstvo do vedení.

Columbus pak v 11. minutě v dalším oslabení zvýšil, ale Devils stačilo na korekci skóre pouhých sedm vteřin. Hned po vhazování přihrál Pavel Zacha Henriqueovi, který ujel obráncům a zatlačil puk do branky prakticky i s gólmanem Bobrovským.

Třetí gól pak dali hosté z dalšího trestného střílení, které v druhé třetině proměnil Dubinsky. Do prázdné branky pak jejich čtvrtou výhru za sebou pojistil Jenner, autor dvou gólů.

Columbus poprvé v historii klubu dosáhl stobodové hranice a stejně jako Washington si zajistil postup do play off. "Šlapeme dál na plyn, nepolevujeme. Chceme se poprat o první místo v celé lize a na to se budeme ve zbytku základní části soustředit. Chceme si pro play off zajistit co nejvýhodnější pozici," ujistil útočník Matt Calvert.

Jubilejní Jágrův zápas ovládl Crosby

O bod méně než Blue Jackets a Capitals má Pittsburgh, který díky hattricku Sidneyho Crosbyho porazil Floridu 4:0. Jaromír Jágr nastoupil proti svému bývalému klubu k 1700. zápasu v lize, ale ani on nedokázal překonat domácího gólmana Fleuryho.

Penguins mu během první třetiny vzdali hold, když na kostce nad ledem pustili video připomínající jeho nejlepší okamžiky během 11 sezon v dresu Tučňáků, v němž vyhrál dvakrát Stanely Cup. Fanoušci ho odměnili potleskem ve stoje, Jágr jim na oplátku pokynul a pěstí se praštil do hrudi, aby ukázal, že má Pittsburgh stále ve svém srdci.

Na ledě ho ale jasně předčil Crosby, který zaznamenal desátý hattrick v NHL. "Ukázal, proč je nejlepší. Nedokázali jsme si s ním poradit. Umí se navíc trefit v pravou chvíli, kdy jsme třeba mohli pomýšlet na obrat. Jenže když nedáme gól..." litoval útočník Panterů Derek MacKenzie.

Nevídaný obrat předvedli hokejisté Chicaga, kteří porazili Colorado 6:3. Blackhawks v polovině třetí třetiny otočili skóre z 1:3 na 4:3 třemi góly v rozmezí 34 sekund!

Výsledky:

New Jersey - Columbus 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Henrique (Zacha) - 11. a 59. Jenner, 7. Sedlák z trest. střílení, 27. Dubinsky z trest. střílení. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14.254. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Henrique (New Jersey).

Pittsburgh - Florida 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 35., 37. a 46. Crosby, 17. Hörnqvist. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Guentzel, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Winnipeg - Minnesota 5:4 (3:0, 1:4, 1:0)
Branky: 4. Copp, 6. Lowry, 17. Chiarot, 25. Byfuglien, 53. Morrissey - 36. a 40. Stewart, 30. Coyle, 36. Granlund. Střely na branku: 21:48. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey (Winnipeg), 2. Stewart (Minnesota), 3. Lowry (Winnipeg).

Calgary - Los Angeles 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Monahan, 12. Stone, 21. Giordano, 22. Gaudreau, 60. Versteeg - 19. Kopitar, 26. Dowd. Střely na branku: 24:21. Diváci: 19.115. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Monahan, 3. Giordano (všichni Calgary).

Philadelphia - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. Provorov, 32. Weise, 60. Konecny, 61. Schenn - 33. Skinner, 39. Lindholm, 52. Staal. Střely na branku: 44:22. Diváci: 19.517. Hvězdy zápasu: 1. Schenn, 2. Provorov, 3. Weise (všichni Philadelphia).

Montreal - Ottawa 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Plekanec, 18. Benn, 44. Byron, 56. Beaulieu - 5. Pyatt. Střely na branku: 37:31. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Plekanec, 3. Gallagher (všichni Montreal).

Chicago - Colorado 6:3 (1:2, 0:1, 5:0)
Branky: 51. a 54. Toews, 5. Kane, 51. Pánik, 51. Panarin, 60. Krüger - 9. a 16. Grigorenko, 37. Andrighetto. Střely na branku: 34:25. Diváci: 22.070. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Panarin (oba Chicago), 3. Grigorenko (Colorado).