Hanzal gólem odvrátil vyřazení, prvním postupujícím je Anaheim

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Hokejisté Minnesoty zvítězili i s přispěním jednoho gólu Martina Hanzala na ledě St. Louis 2:0 a snížili stav série úvodního kola play off NHL na 1:3. Stejným poměrem na zápasy vede i Ottawa, která uspěla v Bostonu 1:0. Washington, vítěz základní části, vybojoval výhru 5:4 v Torontu a vyrovnal sériii na 2:2. Sezona skončila pro Calgary, které prohrálo s Anaheimem 1:3 a v sérii nedokázalo ani jednou zvítězit.

Minnesota odvrátila konec sezony zejména díky výbornému výkonu gólmana Devana Dubnyka, který pochytal všech 28 střel. Naopak jeho protějšek Jake Allen se podepsal pod úvodní gól zápasu, když jeho rozehrávku zachytil u mantinelu Charlie Coyle a poslal puk do odkryté klece. Pojistku přidal Hanzal ve druhé třetině přesnou střelou z mezikruží nad lapačku.

Jediný regulérní gól vstřelil v Bostonu ve 46. minutě Bobby Ryan. V polovině zápasu se radovali z úvodní branky i domácí, ale rozbor u videa odhalil, že akci předcházel ofsajd a trefa byla odvolána. Vícekrát už Boston Craiga Andersona nepřekonal a hostující brankář si za 22 zásahů připsal čisté konto.

Washington těžil z výborné úvodní třetiny, kterou vyhrál 4:1. Toronto v předchozím utkání otočilo zápas na svou stranu z 0:2 a i tentokrát ještě zápas zdramatizovalo, když snížilo na 3:4 a v čase 59:33 ještě na konečných 4:5. Největší strůjcí úspěchu hostí byli útočníci Tom Wilson a T.J. Oshie, kteří vstřelili po dvou gólech.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Toronto - Washington 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)
Branky: 6. Hyman, 26. Van Riemsdyk, 52. Matthews, 60. Bozak - 3. a 53. Oshie, 14. a 17. Wilson, 5. Ovečkin. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.838. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Wilson (oba Washington), 3. Nylander (Toronto). Stav série: 2:2.

Boston - Ottawa 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 46. Ryan. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Rask (Boston). Stav série: 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

St. Louis - Minnesota 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 17. Coyle, 37. Hanzal. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.791. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Coyle (oba Minnesota), 3. Reaves (St. Louis). Stav série: 3:1.

Calgary - Anaheim 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 37. Monahan - 6. Eaves, 7. Thompson, 60. Getzlaf. Střely na branku: 37:25. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Monahan (Calgary), 3. Thompson (Anaheim). Konečný stav série: 0:4.