Skvělá premiéra! Osmnáctiletý Chytil gólem zařídil výhru Rangers

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Skvělou premiéru v dresu New York Rangers má za sebou osmnáctiletý český hokejový útočník Filip Chytil, který ve středečním přípravném zápase rozhodl čtyři vteřiny před koncem prodloužení o výhře nad New Jersey 4:3. Za Devils skóroval Pavel Zacha. K vítězství Washingtonu v Montrealu 4:2 přispěl jednou trefou forvard Jakub Vrána.

Chytil se prosadil v přesilové hře čtyř proti třem po přihrávce norské hvězdy Matse Zuccarella, který jej uvolnil na pravém kruhu. "Byl to skvělý pocit vstřelit gól v prodloužení. Moje první branka a hned vítězná. Mats Zuccarello mi skvěle nahrál. Vystřelil jsem a byl to gól. Jsem rád, že jsme vyhráli," líčil šťastný Chytil na oficiálních stránkách klubu.

Rangers odchovance Zlína draftovali v červnu v prvním kole na 21. místě. Rodák z Kroměříže dostal při debutu na ledě prostor téměř na 19 minut. Skoro polovinu času to bylo v přesilových hrách, v utkání hrál ve středu prvního útoku s Zuccarellem a Chrisem Kreiderem.

Chytil byl vyhlášen druhou hvězdou utkání a i na trenéra Alaina Vigneaulta udělal dobrý dojem. "Odehrál slušné utkání. Při premiéře ukázal bruslařské dovednosti a šikovnost. Není pochyb o tom, že má v sobě něco ohromného," potěšilo kouče Rangers.

Zacha se zapsal mezi střelce ve 25. minutě v přesilové hře, kdy vyrovnal na 1:1. Překonal gólmana Henrika Lundqvista tečí ze vzduchu po nahození Drewa Stafforda. Devils v zápase vyrovnali celkem třikrát, ale díky Chytilovi se radovali Rangers.

Skórovat se podařilo také Vránovi, jenž v 10. minutě duelu proti Montrealu zvýšil na 2:0 pro Capitals. Za domácí Canadiens nastoupili poprvé také obránce Jakub Jeřábek a útočník Aleš Hemský a oba si připsali po jedné přihrávce.

Michal Neuvirth pomohl 16 úspěšnými zákroky k vítězství Philadelphie nad New York Islanders 3:2 v prodloužení. Český brankář inkasoval jen ve třetí minutě, kdy jej překonal v přesilové hře pěti proti třem Matthew Barzal. Po 40 minutách přepustil Neuvirth místo v brankovišti Lelandu Irvingovi.

Šestadvacetiletý Jeřábek, který po sezoně strávené v KHL v Podolsku podepsal s Montrealem jako nedraftovaný volný hráč roční kontrakt, asistoval v úvodu druhé části u přesilovkové trefy Charlese Hudona. Hemský, jenž zamířil ke Canadiens po skončení tříletého angažmá v Dallasu, přihrál ve 32. minutě v další početní výhodě na vyrovnávací trefu Maxovi Paciorettymu. Washington ale nakonec strhl výhru na svou stranu.

První bod ve druhém vystoupení v přípravě za Carolinu si připsal osmnáctiletý útočník Martin Nečas, ale jeho tým nakonec podlehl Tampě Bay 3:4. Nečas ve 13. minutě asistoval u gólu Lucase Wallmarka, který vyrovnal na 1:1.

Nejpozoruhodnější výkon večera předvedl americký forvrad Jake Guentzel z Pittsburghu. Nejlepší střelec uplynulého play off pomohl k výhře Tučňáků nad Detroitem 6:5 v prodloužení jednou brankou a čtyřmi asistencemi. Za Red Wings si připsal dvě trefy a stejný počet přihrávek Švéd Gustav Nyquist.

Přípravné zápasy před NHL:

Montreal - Washington 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 22. Hudon (Jeřábek), 32. Pacioretty (Hemský) - 6. Kuzněcov, 10. J. Vrána, 55. Smith-Pelly, 59. T. Wilson.

New York Rangers - New Jersey 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 16. K. Hayes, 25. Kreider, 31. Desharnais, 65. Chytil - 25. Zacha, 28. Gibbons, 44. J. Hayes.

New York Islanders - Philadelphia 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 10. D. Toews, 52. Boychuk, 58. Ladd - 1. Konecny, 59. Brennan.

Philadelphia - New York Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0), hráno v Allentownu
Branky: 21. a 37. Leier, 61. Gostisbehere - 3. Barzal, 60. Lee. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 40 minut, ze 17 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 94,12 procenta.

Carolina - Tampa Bay 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 13. Wallmark (Nečas), 30. D. Ryan, 59. Aho - 7. Erne, 23. McGinn, 25. Sergačov, 52. Katchouk.

Pittsburgh - Detroit 6:5 v prodl. (0:1, 3:2, 2:2 - 1:0)
Branky: 21. a 44. A. Johnson, 21. McKegg, 30. Sheary, 41. Guentzel, 61. Schultz - 33. a 59. Nyquist, 3. Helm, 23. Street, 41. Lorito.

St. Louis - Columbus 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. a 63. Tarasenko, 36. Schwartz - 28. a 31. Dalpe.

Winnipeg - Edmonton 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 6. Ehlers - 23. Letestu, 23. Khaira, 34. J. Jokinen, 60. Yamamoto.

Calgary - Vancouver 3:5 (3:1, 0:3, 0:1)
Branky: 3. Glass, 6. Lomberg, 18. Jankowski - 14. Rodin, 23. Boeser, 34. Goldobin, 38. Virtanen, 53. Chatfield.

Anaheim - Arizona 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Branky: 4. M. Jones - 1. a 35. Fischer, 26. a 59. Keller, 38. Domi.