Češi řádili v přípravě na NHL: Góly dali Šulák, Krejčí, Vrbata i Voráček | iSport.cz
29. září 2017 • 08:01

Češi řádili v přípravě na NHL: Góly dali Šulák, Krejčí, Vrbata i Voráček

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Jakub Voráček z Philadelphie a Radim Vrbata z Floridy přispěli shodně gólem a asistencí k výhrám svých týmů ve čtvrtečních přípravných zápasech před startem NHL. Voráček si při vítězství nad Bostonem 5:1 připsal vítěznou branku a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jediný úspěch Bruins zaznamenal centr David Krejčí. Vrbata pomohl Panthers zdolat Tampu Bay 5:2. První trefu za Detroit slavil obránce Libor Šulák, ale Red Wings nakonec prohráli s Chicagem 2:4.

Voráček získal Philadelphii 11 vteřin před koncem první třetiny vedení 2:0 po předchozí střele obránce Radka Gudase. Puk se odrazil na pravý kruh k nejlépe placenému českému hráči v NHL, Voráček překonal Tuukku Raska střelou do levého horního rohu a připsal si ve čtvrtém přípravném duelu premiérovou branku. V 25. minutě pak ještě asistoval u gólu obránce Brandona Manninga na 3:0.

Na straně hostů se o jediný gól postaral v úvodu závěrečné třetiny Krejčí, který snížil na 1:4. Asistenci si připsal David Pastrňák. Krejčí se prosadil krátce po odpykání pětiminutového trestu za potyčku s útočníkem Nolanem Patrickem, dvojkou letošního draftu.

Vrbata v deváté minutě otevřel skóre duelu s Tampou Bay a připsal si při třetím startu za Floridu druhou trefu. Šestatřicetiletý kanonýr, který v minulé sezoně nasbíral 55 bodů, byl ještě v polovině třetí třetiny u branky Jareda McCanna, který zvýšil na 4:1 a dovršil hattrick. Florida porazila rivala z Tampy potřetí v pěti dnech.

Šulák v 36. minutě získal Detroitu proti Chicagu vedení 2:1 a ve třetím duelu za Red Wings poprvé bodoval. Třiadvacetiletý účastník letošního mistrovství světa v Paříži, který se po působení ve Znojmě v květnu upsal Detroitu na dva roky jako nedraftovaný volný hráč, se po přihrávce Colina Campbella trefil z mezikruží a zakončil rychlý protiútok.

Chicago ale zápas otočilo. Brankář Petr Mrázek odchytal celý zápas, inkasoval ze 40 střel tři branky a poslední gól vstřelili Blackhawks v power play při jeho pobytu na lavičce. Celkem se v duelu představilo pět českých hokejistů. Za Detroit nastoupil i obránce Filip Hronek, dres Chicaga oblékli bek Michal Kempný a útočník David Kämpf.

První bod si při pátém předsezonním testu připsal útočník Ondřej Kaše, který asistencí přispěl k vítězství Anaheimu nad San Jose 3:0. Podruhé za sebou nebodoval útočník Tomáš Hyka, který v úvodních třech přípravných duelech nasbíral pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci. Jeho Vegas ani v druhém domácím vystoupení neuspělo a prohrálo s Coloradem 2:4.

Přípravné zápasy před NHL:

Florida - Tampa Bay 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 15., 34. a 50. McCann (na třetí Vrbata), 9. Vrbata, 60. Sceviour - 19. Killorn, 59. Namestnikov.

Philadelphia - Boston 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 14. Konecny, 20. Voráček (Gudas), 25. Manning (Voráček), 29. Simmonds, 45. Couturier - 41. Krejčí (Pastrňák).

Detroit - Chicago 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 21. M. Rasmussen, 36. Šulák - 34. Pánik, 42. Wingels, 49. DeBrincat, 59. Dauphin. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59 minut, inkasoval tři branky ze 40 střel a úspěšnost zákroků měl 92,5 procenta.

Nashville - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 5. Hartnell, 44. Fiala, 55. Irwin - 4. O. Bjorkstrand, 21. N. Foligno, 36. Werenski, rozhodující sam. nájezd Panarin.

St. Louis - Minnesota 2:3 (1:1, 1:0, 0:2), hráno v Kansas City
Branky: 9. Tarasenko, 36. Sundqvist - 17. Kunin, 50. Quincey, 60. Coyle.

Anaheim - San Jose 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 46. Wagner, 57. Vermette (O. Kaše), 57. Kossila.

Vancouver - Calgary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Virtanen, 28. Del Zotto, 49. Archibald - 54. Monahan.

Las Vegas - Colorado 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 27. C. Miller, 52. Theodore - 17. Jakupov, 20. Andrighetto, 47. Rantanen, 57. Jost.

Los Angeles - Arizona 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 37. a 45. Cammalleri, 16. Doughty, 42. Carter - 51. Keller

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)