19. října 2017 • 16:14

Sport Magazín: Jednoduchý je chytrý, slyšel Rutta od Keitha

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Debata Sportu: Brazílie zaváhala, ale nepotřebuje revoluci, míní Hašek. Rozhodčí chybovali Debata Sportu: Brazílie zaváhala, ale nepotřebuje revoluci, míní Hašek. Rozhodčí chybovali
Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci Rozlučka Filipa Jíchy: velké emoce, mexické vlny a sumo zápasníci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nikdy nepůsobil v cizině. Nebyl draftovaný. Před třemi lety hrál v první lize proti Šumperku nebo Benátkám. A teď? 27letý obránce Jan Rutta válí v silném Chicagu, v průměru stráví na ledě devatenáct minut. „Všechno je to o hlavě,“ tvrdí někdejší chomutovský patriot, který v rozhovoru pro páteční Sport Magazín popisuje svůj neobvyklý příběh. Vypráví, co mu poradili Duncan Keith nebo bývalý kouč Vladimír Růžička.Jeho svět je momentálně v nejslavnější lize světa. Soupeři jsou Crosby, McDavid, Ovečkin. V jednu chvíli vládl i statistice plus/minus celé soutěže. V sedmi zápasech si připsal čtyři body (2+2), jde na něj chvála.

„Ale zůstávám při zemi, pořád je jenom začátek,“ tvrdí bek, který si v květnu poprvé zahrál na světovém šampionátu. Hned upoutal. A pět zámořských organizací si řeklo: Chceme ho! Nakonec zvolil klub Blackhawks, který od roku 2010 třikrát vyhrál Stanley Cup. „Všechno jsem si pečlivě zvážil a zjistil jsem, že tohle bude nejlepší varianta,“ tvrdí Rutta, jenž si dopředu zjišťoval, jací beci jsou na soupisce, jaké mají smlouvy, držení hole.

Pomáhá mu i to, že skvěle ovládá angličtinu, na manažery udělal dojem tím, že s nimi během léta vedl pohovory sám. Podle agenta Michala Sivka je správně drzý, nebojí se. „Když se člověk chce uchytit v nejlepší lize světa, musí si věřit,“ reaguje ofenzivní obránce.

A jakou nejcennější radu zatím v zámoří slyšel? „Simple is smart. Jednoduchý je chytrý. To mi řekl Duncan Keith, když jsem ho před prvním zápasem potkal na chodbě.“ Jeho cílem je zůstat mezi elitou celou sezonu. Dělá pro to maximu, nic jiného si nechce připouštět.

Obsáhlý rozhovor si přečtěte v pátečním Sport Magazínu

Co dalšího najdete v pátečním Sport Magazínu

Uniklo z Facebooku: Martin Šonka. O čem si pilot povídá s Donaldem Trupem? A co mu vzkazují Karel Jarolím nebo Tomáš Rosický

Světový fotbal: Jak se proměnila hra Bayernu Mnichov?

Téma: Barcelona vs Madrid. Bojuje se nejenom na hřišti, ale i v politice. Jak referendum o odtržení bohatého Katalánska ovlivní španělskou fotbalovou reprezentaci?

Auto: Subaru WRX STI

Vysoká hra Zdeňka Haníka: Jak funguje speciální sportovní akademie v Salcburku?

Jak se nedraftovaný Jan Rutta probil z první ligy až do NHL? I o tom vypráví páteční Sport magazínJak se nedraftovaný Jan Rutta probil z první ligy až do NHL? I o tom vypráví páteční Sport magazín

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze