Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. října 2017 • 06:38

Polák po podpisu smlouvy hned bodoval, nahrávku zapsal i Hertl

Dukla - Mladá Boleslav: Z přímého kopu proměnil hned první výraznou situaci Jakub Podaný, 1:0 Dukla - Mladá Boleslav: Z přímého kopu proměnil hned první výraznou situaci Jakub Podaný, 1:0
Karlos Vémola: O táboře pro obézní a úrovni českého MMA Karlos Vémola: O táboře pro obézní a úrovni českého MMA

SOUHRN | Obránce Roman Polák z Toronta pomohl ve svém prvním zápase v sezoně v NHL po podpisu nové roční smlouvy asistencí k výhře nad Los Angeles 3:2. Kings neuspěli poprvé po sérii čtyř výher za sebou a v osmém utkání v sezoně vyšli poprvé bodově naprázdno. Nahrávku si připsal také útočník Tomáš Hertl ze San Jose, které vyhrálo na ledě New York Rangers 4:1.

Jednatřicetiletý Polák podepsal s Maple Leafs jako nechráněný volný hráč v neděli smlouvu za 1,1 milionu dolarů a ve svém prvním vystoupení v ročníku bodoval už v šesté minutě. Útočník Mitchell Marner objel branku Kings, přihrál Polákovi za pravý kruh a jeho tvrdou střelu z první usměrnil do branky Matt Martin. Přišel sice do kontaktu s brankářem Jonathanem Quickem, ale podle rozhodčích k porušení pravidel nedošlo.

Vítězný zásah zaznamenal v 43. minutě Patrick Marleau, díky jehož čtvrté brance v sezoně Maple Leafs odskočili do dvoubrankového vedení. Kings už dokázali pouze snížit.

Polák nastoupil ve třetí obranné dvojici a na ledě strávil přes dvanáct minut. Český reprezentant odehrál první utkání od 15. dubna, kdy si ve druhém zápase úvodního kola play off proti Washingtonu zlomil kotník a lýtkovou kost.

"Je důležité zvítězit. Když hrajete špatně jako při sobotní prohře 3:6 proti Ottawě - a nic to neubírá na jejích schopnostech, nehráli jsme dobře - chcete odpovědět," prohlásil trenér Toronta Mike Babcock.

"Dnes se nám to podle mě povedlo, ale zároveň bylo důležité zvítězit nad mužstvem, které po šedesáti minutách ještě nepadlo a hrálo dobře. Předvedli jsme dobrý výkon a bylo to důležité utkání i díky tomu, že jsme našli způsob, jak hrát správně," doplnil kouč kanadského celku.

Rangers se dál trápí

Hertl se přihrávkou podílel na premiérové a zároveň vítězné trefě švédského útočníka Tima Heeda z 13. minuty, jenž střelou z úhlu překonal svého krajana v brance New Yorku Henrika Lundqvista. Odchovanec Slavie si v osmi zápasech připsal pět bodů (2+3). Rangers po osmé prohře z deseti utkání patří předposlední místo ve Východní konferenci.

"Je to mnohem těžší, když se dostaneme do pozice, ve které musíme dohánět zápas. Snažíme se na led vyjet připravení, a pak nic nepředvedeme. Oni vystřelí, puk se odrazí od našeho hráče a skončí v brance. Poté už to jde z kopce. Kdybychom z šesti zápasů vyhráli pět, bylo by to trochu jiné. Teď se potřebujeme cítit dobře, ale když musíme dotahovat, není to jednoduché," řekl Lundqvist.

Domácí nedokázali využít ani jednu z šesti přesilovek, které jim Sharks nabídli. "Nemůžete přijet do Madison Square Garden, šestkrát nebo sedmkrát se nechat vyloučit a očekávat, že uspějete. Dneska nás naštěstí podržel brankář a ubránili jsme všechna oslabení. Měli jsme štěstí," řekl trenér San Jose Peter DeBoer.

Gólman San Jose Martin Jones zneškodnil 33 střel a byl vyhlášen první hvězdou večera. Sharks zvítězili ve třetím z uplynulých čtyř duelů.

Výsledky:

New York Rangers - San Jose 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Zibanejad - 2. Couture, 13. Heed (Hertl), 40. Donskoi, 43. Karlsson. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Couture, 3. Karlsson (všichni San Jose).

Toronto - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 6. Martin (Polák), 35. Bozak, 43. Marleau - 36. Kempe, 53. Lewis. Střely na branku: 34:38. Diváci: 19.235. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Andersen (oba Toronto), 3. Lewis (Los Angeles).