30. října 2017 • 16:30

Hvězdy s nulou! TOP 5 borců, co na startu sezony stále čeká na gól

Autor:
Reklama
 • Kdy se tyto hvězdy dočkají první branky sezony? Kdy se tyto hvězdy dočkají první branky sezony?FOTO:

  Tento týden to bude měsíc ode dne, kdy se rozjel nový ročník NHL. Všechny týmy kromě tří mají odehráno už minimálně deset utkání a dostavily se už světlé momenty i zklamání. Mezi ně může patřit například střelecká potence pětice vybraných ligových hvězd, které i na sklonku prvního odehraného měsíce stále čekají na úvodní branku sezony. A na konec, jako bonus, také jeden český útočník.

 • Brent Burns, obránce

  Brent BurnsBrent Burns

  Tým: San Jose Sharks
  Sezona: 10 utkání, 6 bodů (0+6)
  Body v uplynulém ročníku: 76 (29+47)
  První gól v sezoně 16/17: v 1. utkání
  Plat: 10 milionů dolarů

  Tenhle obránce, zvyklý z dřívějška hrát i na pozici útočníka, ovládl v uplynulém ročníku kanadské bodování mužstva. Start této sezony ale není zrovna podle představ, branka ještě nepřišla a ještě horší, než nula v kolonce úspěšných zásahů, je asi bilance - 7, se kterou je nejhorší v týmu a patří mezi spodinu v celé lize.

 • Dustin Byfuglien, obránce

  Dustin ByfuglienDustin Byfuglien

  Tým: Winnipeg Jets
  Sezona: 8 utkání, 6 bodů (0+6)
  Body v uplynulém ročníku: 52 (13+39)
  První gól v sezoně 16/17: v 19. utkání
  Plat: 8 milionů dolarů

  17. listopadu 2016 byl den, kdy obr Byfuglien před rokem slavil svou první branku v sezoně. Ta se mu pak přece jen vydařila a branky už poté střílel bez problémů, takže fanoušci Jets nemusí mít žádné větší obavy a produktivitu svého nejdražšího hráče. Jen by ho možné měli popíchnout, aby více střílel. Zatím se o to letos pokusil jen dvacetkrát, přitom v posledním ročníku byl s 241 pokusy rovnou 22. nejpilnějším střelcem soutěže.

 • Ryan Johansen, útočník

  Ryan JohansenRyan Johansen

  Tým: Nashville Predators
  Sezona: 11 utkání, 6 bodů (0+6)
  Body v uplynulém ročníku: 61 (14+47)
  První gól v sezoně 16/17: v 9. utkání
  Plat: 8 milionů dolarů

  Nejlépe placený útočník Predators je zvyklý hlavně branky připravovat. I když například v sezoně 13/14 vstřelil 33 gólů, o rok později 26... A za poslední dva ročníky dohromady jen 28! A ten letošní nevypadá, že by Kanaďan měl najít dříve náročný gólový apetit. Naštěstí má vedle sebe na křídle Filipa Forsberga, který vstřelil už 8 gólů a jeho gólové trápení není vidět.

 • Erik Karlsson, obránce

  Erik KarlssonErik Karlsson

  Tým: Ottawa Senators
  Sezona: 6 utkání, 9 bodů (0+9)
  Body v uplynulém ročníku: 71 (17+54)
  První gól v sezoně 16/17: v 1. utkání
  Plat: 7 milionů dolarů

  Zařazení Karlssona do žebříčku je tak trochu symbolické, švédský bek totiž sezonu rozjel rovnou jako adept na Hart Trophy. V tuto chvíli sbírá 1,5 bodu na zápas a nedávné záběry z utkání proti Los Angeles ukázaly, že soupeři si ukazují jeden na druhého, kdo superhvězdu bude bránit. Tak moc se ho bojí. Góly přijdou a bude jich hodně.

 • Jason Spezza, útočník

  Jason SpezzaJason Spezza

  Tým: Dallas Stars
  Sezona: 11 utkání, 5 bodů (0+5)
  Body v uplynulém ročníku: 50 (15+35)
  První gól v sezoně 16/17: ve 3. utkání
  Plat: 7,5 milionu dolarů

  Spezza byl vždycky především skvělý tvůrce hry, který si vychutnával situace, kdy mohl gól pro spoluhráče připravit, spíš než ho vstřelit. Je to vidět i na jeho celkové bilanci v NHL, která zní na 316 branek a 551 asistencí. No a důvody? Místo průměrných šestnácti minut hraje jen třináct a z centru se navíc posunul na křídlo. Není čas ho vrátit zase zpět?

 • Jaromír Jágr, útočník

  Jaromír JágrJaromír Jágr

  Tým: Calgary Flames
  Sezona: 5 utkání, 2 body (0+2)
  Body v uplynulém ročníku: 46 (16+30)
  První gól v sezoně 16/17: ve 4. utkání
  Plat: 1 milion dolarů

  Osmadvacet českých hráčů už zasáhlo v tomto ročníku do hry a hned dvacet už dokázalo vstřelil branku. Jágr zameškal start sezony a v tuto chvíli je na marodce. Nejdříve naskakoval s Krisem Versteegem a Samem Bennettem a pak byl zařazen do první formace k Seanu Monahanovi a Johnny Gaudreaovi. Ke gólu měl blízko proti Carolině, ale luxusně ho vychytal Scott Darling. Až bude zdravý, zase začne pálit ostrými.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze