7. listopadu 2017 • 06:45

Pastrňák asistencí pomohl k výhře Bostonu, Frkovi připsali šťastný gól

Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové

SOUHRN | David Pastrňák se podílel v pondělním zápase NHL jednou asistencí na výhře Bostonu nad Minnesotou 5:3. Martin Frk se trefil podruhé v řadě, celkově popáté v sezoně, a Detroit urval výhru 3:2 ve Vancouveru. Český útočník byl posledním hráčem Red Wings, který se dotkl puku předtím, než si jen Chistopher Tanev poslal do vlastní sítě díky forčeku Anthony Manthy. Kapitán Winnipegu Blake Wheeler zažil druhý čtyřbodový večer v sezoně a nahrávkami se podílel na všech brankách Jets při vítězství 4:1 v Dallasu. Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin 12. trefou v sezoně přispěl k vítězství Washingtonu nad Arizonou 3:2 v prodloužení.

Pastrňák byl ve 28. minutě u rozhodující akce zápasu. Patrice Bergeron zavezl puk do útočného pásma, přihrál Pastrňákovi, který od mantinelu z vrcholu levého kruhu nabil najíždějícímu obránci Toreymu Krugovi, jenž střelou z první zvýšil na 4:1.

Minnesota na začátku třetí části zásluhou Mikaela Granlunda snížila na 4:2. Finský útočník mohl následně z trestného střílení vstřelit kontaktní gól, ale brankář Tuukka Rask si z jeho pokusem poradil. Wild snížili až v oslabení v 56. minutě, na víc se už nezmohli. Výhru Bruins pojistil do prázdné branky útočník Tim Schaller. Za Boston se prosadilo pět různých střelců.

Wheeler se v minulém týdnu podílel hattrickem a asistencí na výhře Jets nad Pittsburghem 7:1. Jednatřicetiletý Kanaďan si už v předchozím zápase proti Dallasu před čtyřmi dny připsal tři asistence a po pondělku je s 21 body (5+16) třetí v kanadském bodování.

Ve velké formě je i jeho parťák z útoku Mark Scheifele, jenž v prvním souboji vstřelil Dallasu tři branky, tentokrát se prosadil dvakrát a navrch přidal asistenci. Tři body v jednom utkání nasbíral už počtvrté v ročníku.

Rangers natáhli vítěznou sérii

Arizona nedokázala ve Washingtonu udržet dvoubrankový náskok, který si vypracovala už po sedmi minutách hry. Vyrovnávací branku zařídil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin dvanáctou trefou v sezoně. O výhře Capitals rozhodl v prodloužení obránce John Carlson.

New York Rangers porazili Columbus 5:3 a uspěli počtvrté v řadě. Jezdci dali čtyři góly v poslední třetině, z toho tři v přesilovce. V zápase zlikvidovali dvoubrankové manko a po dalším inkasovaném gólu pak během 107 vteřin otočili stav a rozhodli o třetí domácí výhře po sobě. Dva body pojistil do prázdné branky druhou trefou večera Rakušan Michael Grabner.

"Bavili jsme se o vyhrávání soubojů o puk a udolání soupeře v přesilovkách. V prvních dvou třetinách jsme s přesilovkou nebyli spokojení. Mluvili jsme o důležitých gólech z přesilových her a to se nám podle mě povedlo. Musíme v tom pokračovat," prohlásil autor tří asistencí Mika Zibanejad, první hvězda večera.

"Nezasloužili jsme si vyhrát. Nedokázali jsme ubránit oslabení. Když se necháte hloupě vylučovat a neubráníte se...," řekl kouč Columbusu John Tortorella.

Toronto udolalo Vegas 4:3 na nájezdy. Maple Leafs ztratili vedení 3:1, které si vypracovali v první dvacetiminutovce. "Poté co odskočili o dvě branky, jsme je dokázali zatlačit. To je pozitivní. Povedlo se nám několik věcí, hráli jsme tvrdě a v prodloužení jsme měli šance, kterými jsme mohli zápas ukončit," litoval James Neal, s osmi brankami nejlepší střelec Golden Knights.

Frk si v předchozím souboji proti Edmontonu (4:0) připsal gól a asistenci. Ve Vancouveru v 36. minutě zvýšil kuriózně na 2:0. Puk po jeho střele, teči obránce a zásahu gólmana zasunul do vlastní branky Christopher Tanev. Domácí dokázali srovnat, ale o výhře Detroitu rozhodl 74 vteřin před koncem slovenský útočník Tomáš Tatar. V brance si místo Petra Mrázka připsal výhru Jimmy Howard.

NHL:

Boston - Minnesota 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 11. DeBrusk, 13. Valtrano, 26. Kuraly, 28. Krug (Pastrňák), 60. Schaller - 5. Niederreiter, 42. Mikael Granlund, 56. E. Staal. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Vatrano, 3. Szwarz (všichni Boston).

Toronto - Vegas 4:3 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. a 16. Kadri, 10. J. van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Marner - 5. Neal, 39. R. Smith, 47. Engelland. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.398. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Marner (oba Toronto), 3. Engelland (Vegas).

Washington - Arizona 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. Smith-Pelly, 35. Ovečkin, 65. Carlson - 2. Keller, 7. Fischer. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Holtby (oba Washington), 3. Wedgewood (Arizona).

Dallas - Winnipeg 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 25. Jamie Benn - 1. a 60. Scheifele, 6. Laine, 20. Connor. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.895. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Jamie Benn (Dallas).

NY Rangers - Columbus 5:3 (0:0, 1:2, 4:1)
Branky: 33. a 60. Grabner, 46. Shattenkirk, 50. Kreider, 52. Bučněvič - 21. Panarin, 25. J. Anderson, 49. O. Bjorkstrand. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.348. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. Grabner (všichni NY Rangers).

Vancouver - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 48. D. Sedin, 50. Del Zotto - 5. Helm, 36. Frk, 59. Tatar. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.836. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Del Zotto (Vancouver), 3. Tatar (Detroit).

Anthony Mantha klepl do hokejky obránce Vancouveru Taneva a puk se došoural za brankovou čáru

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>