Vrána dvěma brankami srazil Ottawu. Palát načal obrat, Calgary prohrálo

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

SOUHRN |  Útočník Jakub Vrána dvěma brankami pomohl ke středeční výhře hokejistů Washingtonu nad Ottawou 5:2 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jednadvacetiletý hráč zažil první dvougólový večer v NHL. Ondřej Palát přispěl gólem k vítězství Tampy Bay nad Chicagem 3:2 v prodloužení, za hosty zaznamenal asistenci obránce Jan Rutta. Jakub Voráček se trefil podruhé za sebou, Philadelphia ale prohrála s New York Islanders 3:4 v prodloužení. David Pastrňák díky nahrávce bodoval poprvé po pěti zápasech a Boston uspěl v New Jersey 3:2 po nájezdech. V dresu Montrealu si odbyl ligovou premiéru zadák Jakub Jeřábek, Canadiens prohráli v Nashvillu 2:3 po nájezdech. Brankář Petr Mrázek vystřídal Jimmyho Howarda, dvakrát inkasoval a Detroit prohrál s Edmontonem 2:6. Jaromír Jágr ani žádný z jeho spoluhráčů nebodoval, Calgary podlehlo Columbusu 0:1 v prodloužení.

Vrána otevřel skóre v 16. minutě, kdy před brankovištěm dorazil střelu Jevgenije Kuzněcova. V polovině zápasu prudkou střelou z pravého kruhu pod horní tyč zvýšil už na 4:0. Puk se ale schoval pod láhev brankáře Craiga Andersona, a tak se z gólu skoro nikdo neradoval.

"Nikdo z diváků se nepostavil, proto jsem nevěděl. Potom jsem viděl, jak Kuzněcov ukazuje rozhodčímu, že je to gól, což mě uklidnilo," okomentoval akci Vrána, který nastoupil ve druhé formaci vedle Kuzněcova a T.J. Oshieho. Alexandr Ovečkin se trefil počtrnácté.

Pražský rodák, jehož Washington draftoval v roce 2014 v prvním kole na 13. místě, bodoval ve druhém zápase po sobě. V 22 zápasech vstřelil šest branek, k nimž přidal čtyři asistence. "Musíte pokračovat v tvrdé práci a dělat něco navíc, dokud se vám to nevrátí," prohlásil Vrána, který se přitom 16. listopadu proti Coloradu nevešel do sestavy.

Chicago vedlo v repríze finále Stanley Cupu z roku 2015 na ledě Tampy 2:0. Pod obě branky se podepsal Patrick Kane, u první trefy asistoval Rutta. V 25. minutě ale Kane v přesilové hře ztratil puk a následné přečíslení Tampy úspěšně zakončil Palát.

Lightning po 31 vteřinách třetí třetiny vyrovnali a v prodloužení rozhodl o bodu navíc v jejich prospěch přesilovkovým gólem Brayden Point. Brankář floridského celku Andrej Vasilevskij si připsal 29 zákroků. "Byl skvělý. Šlo o našeho nejlepšího hráče, který nás udržel ve hře," vyzdvihl Palát výkon ruského gólmana.

Voráčkův sedmý zásah v 34. minutě z přesilové hry zařídil Flyers vyrovnání na 3:3. Kladenský rodák bodoval ve čtvrtém utkání v řadě a s 27 body je na sedmém místě kanadského bodování. Philadelphia však prohrála pošesté za sebou.

Calgary bodovalo ve třetím venkovním zápase po sobě, nedokázalo ale vyzrát na brankáře Sergeje Bobrovského. O výhře Columbusu v 63. minutě rozhodla chyba obránce T.J. Brodieho, jenž přišel za vlastní brankou o puk, čehož využil Nick Foligno a najíždějícímu Joshi Andersonovi naservíroval přesný pas.

Howard přenechal Mrázkovi místo v brance v 35. minutě poté, co inkasoval z devatenácté střely čtvrtý gól. Ostravský rodák si zachytal poprvé od 9. listopadu, kdy ho Calgary při výhře 6:3 pokořilo pětkrát. Mrázek nestačil na dvě z devíti střel a Detroit před vlastními fanoušky poprvé po šesti duelech nebodoval, na druhé straně Oilers uťali šňůru tří porážek.

Vancouver dokázal ve dvou dnech porazit obě pensylvánská mužstva. Po výhře 5:2 ve Philadelphii uspěl stejným poměrem i proti Pittsburghu. Podobně jako v utkání s Flyers se o to dvěma brankami opět přičinil dvacetiletý nováček Brock Boeser, který se znovu dočkal ocenění pro první hvězdu večera.

NHL:

Buffalo - Minnesota 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)
Branky: 23. a 54. Nolan, 7. Eichel, 39. Reinhart - 13. a 36. Mikael Granlund, 15. a 28. Niederreiter, 9. Ennis. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.418. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Mikael Granlund, 3. M. Koivu (všichni Minnesota).
Los Angeles - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Toffoli - 20. Lowry, 40. Laine. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. S. Mason (Winnipeg), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Laine (Winnipeg).

Florida - Toronto 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 36. a rozhodující sam. nájezd Bjugstad - 54. Kadri. Střely na branku: 43:44. Diváci: 15.256. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Luongo (oba Florida), 3. Andersen (Toronto).

New Jersey - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. Bratt, 56. Gibbons - 2. DeBrusk, 12. Bergeron (Pastrňák), rozhodující sam. nájezd McAvoy. Střely na branku: 42:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Gibbons, 2. Bratt, 3. Severson (všichni New Jersey).

NY Islanders - Philadelphia 4:3 v prodloužení (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Barzal, 28. Boychuk, 32. Ho-Sang, 61. Josh Bailey - 7. Leier, 21. Raffl, 34. Voráček. Střely na branku: 39:38. Diváci: 12.462. Hvězdy zápasu: 1. Josh Bailey, 2. Boychuk, 3. Barzal (všichni NY Islanders)

Pittsburgh - Vancouver 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 7. a 42. Guentzel - 4. a 30. Boeser, 9. L. Eriksson, 28. D. Pouliot, 59. B. Sutter. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.606. Hvězdy zápasu: 1. Boeser (Vancouver), 2. Guentzel (Pittsburgh), 3. D. Pouliot (Vancouver).

Washington - Ottawa 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 16. a 30. Vrána, 20. Ovečkin, 28. Kuzněcov, 59. Chiasson - 37. Dzingel, 53. Hoffman. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. Kuzněcov, 3. Oshie (všichni Washington).

Carolina - NY Rangers 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Branky: 9. Aho - 1. a 41. Kreider, 46. a 53. J. Fast, 3. Zibanejad, 11. P. Carey. Střely na branku: 33:27. Diváci: 11.398. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. H. Lundqvist, 3. J. Fast (všichni NY Rangers).

Columbus - Calgary 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. Josh Anderson. Střely na branku: 41:22. Diváci: 16.290. Hvězdy zápasu: 1. Josh Anderson (Columbus), 2. M. Smith (Calgary), 3. Bobrovskij (Columbus).

Tampa Bay - Chicago 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. Palát, 41. Kunitz, 64. Point - 4. a 16. P. Kane (na první Rutta). Střely na branku: 38:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Point (Tampa), 2. P. Kane (Chicago), 3. R. Callahan (Tampa).

Nashville - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. a 44. F. Forsberg, rozhodující sam. nájezd Turris - 13. Jordie Benn, 60. Morrow. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Turris, 3. Rinne (všichni Nashville).

Colorado - Dallas 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. E. Johnson, 40. Jakupov, 42. Landeskog. Střely na branku: 32:28. Diváci: 14.874. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Bernier, 3. E. Johnson (všichni Colorado).

Arizona - San Jose 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Perlini - 15. J. Thornton, 25. Couture, 60. J. Ward. Střely na branku: 27:26. Diváci: 11.214. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Couture, 3. Perlini (všichni San Jose).

Anaheim - Vegas 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 10. Manson, 36. D. Grant - 40. Marchessault, 43. C. Miller, 52. Neal, 59. W. Karlsson. Střely na branku: 19:49. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Haula (Vegas), 2. Gibson (Anaheim), 3. Marchessault (Vegas).

Detroit - Edmonton 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)
Branky: 8. Tatar, 19. N. Kronwall - 9. Nurse, 12. Maroon, 31. Khaira, 35. Letestu, 39. Caggiula, 59. Puljujärvi. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 25:38 minut, z devíti střel inkasoval dvakrát a úspěšnost zákroků měl 77,8 procent. Střely na branku: 22:28. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Nurse (oba Edmonton), 3. Abdelkader (Detroit).

Jakub Vrána, jehož Washington draftoval v roce 2014 v prvním kole na 13. místě, bodoval ve druhém zápase po sobě