Tři týdny a dost! Simon se vrací z Pittsburghu na farmu do AHL | iSport.cz
30. prosince 2017 • 19:26

Tři týdny a dost! Simon se vrací z Pittsburghu na farmu do AHL

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český hokejový útočník Dominik Simon se po třech týdnech vrátil z Pittsburghu na farmu do nižší AHL do celku Wilkes-Barre/Scranton. Třiadvacetiletý odchovanec Sparty během pobytu v prvním týmu sehrál za Penguins šest zápasů a připsal si dvě asistence. Místo něj vedení Pittsburghu povolalo forvarda Daniela Spronga.V této sezoně si v AHL Simon připsal ve 20 zápasech 16 bodů za tři branky a 13 asistencí. Za Pittsburgh sehrál za tři sezony celkem 11 utkání a zaznamenal čtyři body za čtyři asistence. Neodehrál ale dostatečný počet zápasů, aby byl v minulých dvou sezonách zařazen mezi vítěze Stanleyova poháru, který Penguins loni i letos ovládli.

Pittsburgh jej draftoval v roce 2015 v pátém kole na 137. pozici a následně s ním uzavřel tříletý nováčkovský kontrakt. V AHL sehrál Simon za dva roky za Wilkes-Barre/Scranton 158 zápasů a připsal si 110 bodů za 43 branek a 67 asistencí. Ve 12 utkáních play off vstřelil gól a přidal čtyři asistence.

Ve 20 zápasech za farmářský tým Wilkes-Barre/Scranton Penguins uzmul letos Simon 16 bodů za tři branky a 13 asistencí.
Ve 20 zápasech za farmářský tým Wilkes-Barre/Scranton Penguins uzmul letos Simon 16 bodů za tři branky a 13 asistencí.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud