24. ledna 2018 • 06:39

Voráček řídil dvěma body Flyers, Sobotka trefil výhru, skóroval i Simon

Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

SOUHRN | Nejproduktivnější český hráč v NHL Jakub Voráček skóroval v úterním programu po 14 utkáních a gólem a asistencí pomohl k výhře hokejistů Philadelphie v Detroitu 3:2 v prodloužení. Kladenský rodák byl vyhlášen druhou hvězdou večera. V brance domácích se představil Petr Mrázek, který v předchozích dvou duelech neinkasoval.

Detroit šel v první třetině do vedení, ale v 22. minutě našel Voráček z rohu kluziště obránce Andrewa MacDonalda, který přesnou ranou zastavil Mrázkovu neprůstřelnost na 145 minutách a pěti sekundách. Rodák z Ostravy v předchozích soubojích proti Chicagu (4:0) a New Jersey (3:0) neinkasoval a dvěma čistými konty za sebou vyrovnal klubový rekord Dominika Haška z ledna 2008.

"Cítím se velmi dobře. Už jsem párkrát nastoupil do dvou zápasů v rozmezí 24 hodin. Každá příležitost člověku zvyšuje sebevědomí," řekl Mrázek. Voráček ho překonal ve 40. minutě střelou z mezikruží v přesilové hře. "V druhé části nás ve všem přehrávali. Nedokázali jsme ani vyhodit puk," konstatoval Mrázek. Jeho slova potvrdil i Voráček. "První třetina byla špatná, v té druhé jsme hráli lépe," řekl.

Detroitu se v 51. minutě zásluhou středního útočníka Franse Nielsena povedlo dotáhnout zápas do prodloužení, v němž podruhé za sebou po 27 vteřinách rozhodl o výhře Flyers centr Travis Konecny. Dvacetiletý Kanaďan po stejně dlouhé době ukončil i nastavený čas v předchozím souboji ve Washingtonu. Philadelphia uspěla počtvrté v řadě a v posledních devíti zápasech ji porazili jen newyorští Rangers.

Voráček je s 46 asistencemi nejlepším nahrávačem v lize a s 55 body mu patří osmé místo v kanadském bodování.

Simon bleskově srovnal skóre

Forvard Dominik Simon přispěl druhou trefou v ročníku k triumfu Pittsburghu 3:1 nad Carolinou. Gólově se prosadil i útočník Vladimír Sobotka, jehož St. Louis si poradilo s Ottawou 3:0.

David Pastrňák se nahrávkou podílel na rozhodující akci zápasu mezi Bostonem a New Jersey, na jejímž konci Brad Marchand stanovil konečné skóre 3:2. Domácí Bruins bodovali v 17. utkání po sobě. Všechny góly padly ve druhé třetině, centr Pavel Zacha v dresu Devils zaznamenal také asistenci.

Nahrávku si připsal i Tomáš Plekanec při výhře Montrealu 4:2 nad Coloradem. Vítězná série Avalanche se zastavila na deseti utkáních.

Ondřej Pavelec se dostal do branky New Yorku Rangers v závěru první třetiny zápasu v Anaheimu, poté co mu místo přenechal Henrik Lundqvist po třech inkasovaných brankách ze sedmi střel. Sám propustil ještě dvě rány z 23, poslední gól dostali hosté v power play a Ducks zvítězili 6:3.

Pro útočníka San Jose Tomáše Hertla skončil duel s Winnipegem už v deváté minutě, kdy za vražení obránce Dmitrije Kulikova zezadu na mantinel obdržel trest pět minut a do konce zápasu. Jets v následné početní výhodě zvýšili na 3:0, Sharks se ale dokázali vrátit do zápasz a vybojovali alespoň bod. Výhru Winnipegu 5:4 v prodloužení zařídil druhou trefou večera střední útočník Bryan Little.

Výsledky:

Boston - New Jersey 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky: 38. Nash, 33. Bergeron, 40. Marchand (Pastrňák) - 23. Wood, 30. Severson (Zacha). Střely na branku: 24:39. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Severson (New Jersey).

Pittsburgh - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 29. Simon, 30. Dea, 52. Guentzel - 28. Ryan. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.421. Hvězdy utkání: 1. Dea, 2. DeSmith, 3. Simon (všichni Pittsburgh).

Montreal - Colorado 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 26. Deslauriers, 28. Galchenyuk, 53. Drouin, 59. Gallagher (Plekanec) - 55. MacKinnon, 60. Compher. Střely na branku: 40:22. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Drouin, 2. Galchenyuk, 3. Petry (všichni Montreal).

Detroit - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. Ericsson, 51. Nielsen - 22. MacDonald (Voráček), 40. Voráček, 61. Konecny. Střely na branku: 21:31. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, z 31 střel inkasoval třikrát a úspěšnost zákroků měl 90,3 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Konecny, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Glendening (Detroit).

St. Louis - Ottawa 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 17. Sobotka, 47. Tarasenko, 58. Schenn. Střely na branku: 41:25. Diváci: 18.505. Hvězdy utkání: 1. Sobotka, 2. Hutton, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Nashville - Tampa Bay 3:4 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 8. Ellis, 10. Arvidsson, 40. Subban - 7. Kunitz, 11. Naměstnikov, 58. Stamkos, 62. Gourde. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.332. Hvězdy utkání: 1. Gourde (Tampa Bay), 2. Ellis, 3. Saros (oba Nashville).

Dallas - Florida 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky: 30. a 53. Radulov, 16. Shore, 27. Benn, 46. Janmark, 53. Pitlick - 36. Ekblad. Střely na branku: 39:34. Diváci: 17.987. Hvězdy utkání: 1. Radulov, 2. Shore, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Edmonton - Buffalo 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky: 21. a 38. O'Reilly, 15. Reinhart, 28. Girgensons, 32. Eichel. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.347. Hvězdy utkání: 1. Eichel, 2. Lehner, 3. Reinhart (všichni Buffalo).

San Jose - Winnipeg 4:5 v prodl. (1:3, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 20. Pavelski, 30. Couture, 34. Tierney, 56. Meier - 5. a 52. Armia, 12. a 61. Little, 1. Perreault. Střely na branku: 33:23. Diváci: 17.237. Hvězdy utkání: 1. Little, 2. Myers (oba Winnipeg), 3. Thornton (San Jose).

Vancouver - Los Angeles 6:2 (4:1, 2:1, 0:0)
Branky: 2. a 4. Eriksson, 25. a 28. Boeser, 6. Vanek, 11. Bärtschi - 9. Iafallo, 26. Kopitar. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.865. Hvězdy utkání: 1. Eriksson, 2. Boeser, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Vegas - Columbus 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky: 9. a 50. Karlsson, 28. Miller, 30. Hunt, 33. Neal, 59. Haula - 16. Nutivaara, 27. Anderson, 53. Calvert. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18.231. Hvězdy utkání: 1. Karlsson, 2. Neal, 3. Theodore (všichni Vegas).

Anaheim - NY Rangers 6:3 (4:2, 0:1, 2:0)
Branky: 4. Brown, 14. Perry, 17. Cogliano, 19. Henrique, 41. Rakell, 58. Getzlaf - 12. a 16. Nash, 36. Grabner. Střely na branku: 31:44. Brankář Ondřej Pavelec (NY Rangers) odchytal 42:49 minut, z 23 střel inkasoval dvakrát a úspěšnost zákroků měl 91,3 procenta. Diváci: 16.763. Hvězdy utkání: 1. Manson, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Nash (NY Rangers).