Kämpf skóroval a byl zvolen třetí hvězdou, Calgary popáté v řadě padlo

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

SOUHRN | Útočník David Kämpf pomohl druhou brankou v NHL k výhře Chicaga 2:1 v Nashvillu a byl vyhlášen třetí hvězdou úterního duelu. Forvard David Pastrňák nezabránil asistencí domácí prohře Bostonu 1:3 s Anaheimem. Bodová série Bruins se zastavila na 18 utkáních. Také útočník Tomáš Hertl ze San Jose zaznamenal nahrávku, ale Sharks podlehli Pittsburghu 2:5. Hattrickem se blýskl ruský centr Jevgenij Malkin.

Kämpf otevřel skóre ve čtvrté minutě střelou z pravého kruhu a bodoval po pěti zápasech. V 23. minutě zařídil vyrovnání Kyle Turris. O čtvrté venkovní výhře Blackhawks za sebou rozhodl v 35. minutě Vinnie Hinostroza, který se podílel asistencí i na Kämpfově trefě. Švédský brankář Anton Forsberg pomohl Chicagu ke dvěma bodům 42 zákroky.

Frolík se vrátil asistencí

Ani navrátilec Michael Frolík neodvrátil nahrávkou pátou prohru Calgary v řadě. Devětadvacetiletý forvard kvůli zlomené čelisti vynechal dvanáct utkání a v novém kalendářním roce nastoupil poprvé.

Flames ještě v 59. minutě vedli 2:1, ale poté Vegas během deseti vteřin obrátilo skóre a za dalších 43 sekund přidalo gól na konečných 4:2. Calgary si z předcházejících čtyř neúspěšných zápasů odneslo alespoň bod, jelikož pokaždé prohrálo v prodloužení či po samostatných nájezdech.

Boston poprvé od 14. prosince nebodoval

Pastrňák si připsal nahrávku u branky Ryana Spoonera, jenž 42 vteřin před závěrečnou sirénou snížil na 1:2. Druhý nejproduktivnější Čech v lize bodoval v šestém duelu po sobě. Pátou výhru Anaheimu z posledních šesti utkání pojistil do opuštěné branky při power play domácích druhým gólem večera Adam Henrique.

Boston naposledy okusil hořkost porážky po základní hrací době 14. prosince proti Washingtonu (3:5). Od té doby zvítězil ve čtrnácti případech a čtyřikrát si odnesl alespoň bod za porážku v nastaveném čase nebo v penaltovém rozstřelu. Bruins tak vyrovnali druhou nejdelší bodovou šňůru v klubové historii ze sezony 1968/1969.

"Je to jen jeden zápas. Povedlo se nám bodovat díky tomu, že jsme hráli soustředěně a jeden druhého tlačili na hranici svých možností. K takové hře se musíme vrátit," řekl útočník Patrice Bergeron.

Malkin sundal Sharks hattrickem

Malkinovi se podvanácté v kariéře povedlo vstřelit hattrick. V uplynulých deseti zápasech dal 12 branek. "Poslední dobou mám štěstí. Chci pomoct týmu k vítězství. Víc si věříme," uvedl Malkin.

Bryan Rust se na třetí výhře Penguins za sebou podílel dvěma góly a asistencí. Čtyřiceti zákroky se předvedl Matt Murray, jenž se do brankoviště Pittsburghu postavil poprvé od otcovy smrti.

"Chytal ohromně. Byl to pro něj emotivní zápas. Je to osobnost, proto si myslím, že se dokáže vyrovnávat s nepřízní osudu," řekl na adresu dvojnásobného vítěze Stanley Cupu trenér Penguins Mike Sullivan.

Výsledky:

Boston - Anaheim 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Spooner (Pastrňák) - 14. a 60. Henrique, 10. Silfverberg. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Fowler, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Krug (Boston).

Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. McCabe - 26. Wood, 46. Hall, 60. Palmieri. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.460. Hvězdy utkání: 1. Wood, 2. Hall, 3. Butcher (všichni New Jersey).

NY Islanders - Florida 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 46. Pelech - 9. Matheson, 35. Dadonov, 45. Yandle, 59. Huberdeau. Střely na branku: 33:43. Diváci: 10.423. Hvězdy utkání: 1. Dadonov, 2. Säteri, 3. Yandle (všichni Florida).

Pittsburgh - San Jose 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 40., 47. a 59. Malkin, 12. a 54. Rust - 31. Burns, 39. Couture (Hertl). Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.469. Hvězdy utkání: 1. Murray, 2. Malkin, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Carolina - Ottawa 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 42. Aho, 52. Rask - 39. Pageau. Střely na branku: 39:30. Diváci: 11.448. Hvězdy utkání: 1. Aho, 2. Rask, 3. Ward (všichni Carolina).

St. Louis - Montreal 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 25. Barbašev, 46. Berglund, 58. Steen - 59. Hudon. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18.149. Hvězdy utkání: 1. Hutton, 2. Barbašev, 2. Bouwmeester (všichni St. Louis).

Nashville - Chicago 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 23. Turris - 4. Kämpf, 35. Hinostroza. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17.172. Hvězdy utkání: 1. Hinostroza (Chicago), 2. Turris (Nashville), 3. Kämpf (Chicago).

Winnipeg - Tampa Bay 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Laine, 29. Connor, 55. Little - 20. Peca. Střely na branku: 37:24. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Wheeler, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Peca (Tampa Bay).

Dallas - Los Angeles 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. LaDue, 26. Doughty, 42. Martinez. Střely na branku: 28:42. Diváci: 17.655. Hvězdy utkání: 1. Doughty, 2. Kuemper, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).

Calgary - Vegas 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Branky: 27. Bennett, 39. Tkachuk (Frolík) - 17. Smith, 59. Haula, 59. Marchessault, 60. Perron. Střely na branku: 33:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Marchessault (Vegas), 2. Bennett (Calgary), 3. Karlsson (Vegas).

Columbus - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Savard, 55. Panarin - 25. Zucker, 53. Coyle, rozhodující sam. nájezd Parise. Střely na branku: 30:43. Diváci: 17.734. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Dubnyk, 3. Parise (oba Minnesota).

Vancouver - Colorado 4:3 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)
Branky: 7. Horvat, 12. Del Zotto, 43. D. Sedin, 62. Bärtschi - 27. a 36. Landeskog, 25. Compher. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.257. Hvězdy utkání: 1. Tanev (Vancouver), 2. Landeskog (Colorado), 3. Bärtschi (Vancouver).