Pastrňák už má třicet gólů, Mrázek vystřídal a pomohl Flyers k bodu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Útočník David Pastrňák přispěl v nedělním utkání NHL svým třicátým gólem v sezoně k výhře Bostonu 2:1 v prodloužení na ledě Minnesoty. Petr Mrázek vystřídal v brankovišti Philadelphie Alexe Lyona na začátku druhé třetiny za stavu 2:3 a pomohl týmu v Pittsburghu 19 zákroky k bodu za prohru 4:5 v prodloužení.

Pastrňák v předchozím utkání rozhodl dvanáct sekund před koncem o výhře v Dallasu a tentokrát střelou z mezikruží vstřelil úvodní gól zápasu. Jedenadvacetiletý útočník tak podruhé za sebou nasázel v základní části NHL alespoň třicet branek, k vyrovnání osobního rekordu z minulé sezonu mu chybí čtyři trefy. Za Minnesotu vyrovnal v padesáté minutě Mikko Koivu a hosté rozhodli gólem Brada Marchanda v čase 60:28.

Philadelphii se podařilo dvakrát vyrovnat, Couturier jim zajistil prodloužení dorážkou 43 vteřin před koncem třetí třetiny. Ve třetí minutě nastaveného času ale před Mrázkem tečoval Crosbyho střelu Rust a zápas ukončil.

Mrázek si proti obhájcům Stanleyova poháru připsal 19 úspěšných zákroků, jeho čeští spoluhráči Jakub Voráček ani Radko Gudas nebodovali. Ve vítězném týmu, který si pojistil druhé místo v pořadí Metropolitní divize, odehrál útočník Dominik Simon šest a půl minuty.

Nezastavitelný je v poslední době Connor McDavid. Kanadský útočník si v minulých čtyřech zápasech připsal pět branek a pět přihrávek, posunul se do čela produktivity soutěže a podruhé za sebou může získat Art Ross Trophy za vítězství kanadského bodování základní části. Obhájit tuto pozici se povedlo naposledy Jaromíru Jágrovi, který v dresu Pittsburghu triumfoval čtyřikrát v letech 1998 až 2001.

Edmonton vedl v nedělním utkání NHL díky třem bodům McDavida (1+2) doma nad Anaheimem 3:1 a 4:3, ale hosté zápas otočili a zvítězili 5:4 v prodloužení. Hlavními strůjci obratu byli Adam Henrique, který se dvakrát trefil ve třetí třetině, a Hampus Linholm, který vstřelil vítězný gól v čase 61:21.

...
16. Voráček (Philadelphia) 76 80 (19+61)
20. Pastrňák (Boston) 74 73 (30+43)
132. Hertl (San Jose) 72 43 (20+23)
157. Krejčí (Boston) 56 39 (17+22)
198. Kaše (Anaheim) 60 34 (18+16)

Výsledky:

Dallas - Vancouver 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Janmark - 18. Boucher, 35. Dowd, 51. Virtanen, 60. Motte. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.112. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Jokinen (oba Vancouver), 3. Janmark (Dallas).

Winnipeg - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. Connor, 32. Byfuglien, 34. Little, 41. Wheleer, rozhodující sam. nájezd Scheifele - 11. Josi, 20. Turris, 27. Ellis, 36. Arvidsson. Střely na branku: 47:36. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Arvidsson (Nashville), 3. Little (Winnipeg).

Minnesota - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky:
50. Koivu - 24. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Stalock, 3. Koivu (oba Minnesota).

Edmonton - Anaheim 4:5 v prodl. (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)
Branky:
22. McDavid, 28. Rattie, 39. Draisaitl, 53. Bear - 42. a 59. Henrique, 23. Manson, 46. Perry, 62. Lindholm. Střely na branku: 32:38. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Bear, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Henrique (Anaheim).

Pittsburgh - Philadelphia 5:4 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 10. Brassard, 21. Hörnqvist, 23. Malkin, 41. Crosby, 63. Rust - 6. Sanheim, 12. Manning, 38. Weal, 60. Couturier. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii 38:34 minuty, inkasoval dva góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Střely na branku: 32:45. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. Schultz, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Weal (Philadelphia).