Adam Lacek
10. července 2018 • 11:20

Pastrňák úsměvně blahopřál Kovářovi: Už nebudu mít nejhorší tejp v NHL!

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější
Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Není to tak dávno, co se v zámoří smáli Davidu Pastrňákovi kvůli zvláštně obmotané hokejce. Sám hokejový talent to nehrotil, nyní se ale k historce vrátil. Při příležitosti přestupu Jana Kováře do New York Islanders se totiž úsměvně pustil právě do reprezentačního spoluhráče. „Tohle je jeho práce s tejpou. Konečně nebudu mít nejhorší tejp v lize!“ napsal k fotografii Kovářovy čepele na Twitteru.Pořádně otejpovaná čepel je pro většinu hokejistů důležitým rituálem, výrazně totiž snižuje klouzání puku a zvyšuje její odolnost. Na internetu lze najít hned několik návodů, jak hokejku správně oblepit.

Jenže ne všichni si s tím dělají hlavu. Takový Bobby Orr, jeden z nejlepších hráčů historie, hrával jen s jedinou omotávkou. Během posledního play off NHL se na sociálních sítích objevily fotografie, jak s tejpem šetří i David Pastrňák. Fanoušci si toho všimli zrovna v zápase, ve kterém bostonský útočník vyřídil Toronto šesti body za tři góly a tři asistence při výhře 7:3.

Po sociálních sítích kolovaly na „Pastovu“ adresu různé vtípky, fanoušci dokonce točili videa, jak si obmotat hokejku stejně špatně jako český útočník. Ten si z toho příliš nedělal, jen nad tím mávl rukou a uvedl, že v mládí neměli s maminkou tolik peněz, takže si nemohl drahé pásky dovolit. Šetřil s nimi, co to šlo. Nyní by už peníze byly, ale už si na to tak zvykl, že už to nemíní měnit.

Z pozice nejhoršího „tejpaře“ čepelí v NHL ho nyní může dostat jiný český útočník – Jan Kovář. Reprezentačnímu spoluhráčovi, se kterým se Pastrňák potkal na dvou světových šampionátech (2016 a 2017), poslal hned jízlivý vzkaz na Twitteru.

„Gratuluji mému skutečně dobrému kamarádovi Janu Kováři k podpisu s Islanders. Ať se ti daří, kamaráde. Mimochodem, tohle je jeho práce s tejpou. Konečně nebudu mít nejhorší tejp v lize!“ zaradoval se.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze