Kolem Kováře je ticho. Hráč prý nestávkuje, puk mají Islanders | iSport.cz
Pavel Ryšavý
10. října 2018 • 04:55

Kolem Kováře je ticho. Hráč prý nestávkuje, puk mají Islanders

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všechno začalo velkou euforií. Jan Kovář, jeden z nejlepších středních útočníků Evropy, jde za moře, plácl si s New York Islanders! Z obou stran tenhle krok dával smysl. Klub ztratil Johna Tavarese, měl na pozici centra díru, hráč hledal novou motivaci. Momentálně se však dá mluvit o velkém rozčarování. Kovář nehraje. Organizace ani lidé kolem hráče se k tématu nevyjadřují. Odmítl jít na farmu? Podle informací Sportu je všechno daleko zamotanější.Před dvěma týdny společnost EA Sports, která uvádí na trh počítačovou hru NHL 2019, dostávala kvůli Janu Kovářovi od fanoušků New York Islanders pořádně za uši. „Vy jste vydali soupisky bez Kováře? Vždyť je to náš druhý centr. Zbláznili jste se?“

Takových vzkazů létalo po Twitteru hodně. Nezbláznili se. Spíš měli křišťálovou kouli. Islanders sezonu rozjeli bez českého útočníka. Nepotřebují ho.

Když v pondělí porazili San Jose 4:0, nikoho absence Jana Kováře ani moc nevzrušovala. Hlavní téma bylo jinde, na zápas dorazilo jen 8790 fanoušků. Po odchodu Johna Tavarese nemá klub tvář. Nejede od nuly, spíš z minusu.

Osmadvacetiletý český reprezentant? Nic nového. Islanders na konci minulého týdne oznámili, že do prvního týmu se český útočník nevejde. Téma ukončeno.

Rozbouřilo se ale v pátek, kdy farma v Bridgeportu zveřejnila soupisku pro start AHL. Mohli jste ji projet třeba patnáctkrát a jedno jméno vám tam chybělo. Ano, Kovář.

Když není na farmě ani v prvním týmu, tak co se děje? Kam se poděl hráč, kterého klub v létě podepsal jako hvězdu KHL za 2 miliony dolarů?

Arthur Staple, novinář z The Athletic, přispěchal s informací, že podle Islanders si Kovář vzal čas na rozmyšlenou, aby se rozhodl, jaký bude další krok jeho kariéry za oceánem. Jinými slovy: „Na farmu nejdu.“ Tahle zpráva se rozletěla do světa a za oceánem působí jako velké dráždidlo.

Sám hráč na dotaz Sportu, jak se věci kolem něj mají, reagoval stručně: „Nezlobte se, ale teď se k ničemu vyjadřovat nebudu.“ Stejně mluvil i agent Michal Sivek: „Do vyřešení situace nebudeme věc vůbec komentovat.“

Takže konec Kováře v NHL? Pokud zkusí hráč za mořem rebelovat a odmlouvá, většinou má příběh hodně rychlý závěr.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Rozpis Vstupenky Tabulka Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v biatlonu * MS v lyžování * Tipsport extraliga

Články odjinud


Články odjinud