Voráček gólem a nahrávkou sundal rivala, Pastrňák a Zacha nahrávali

Autor: ČTK, mto
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

SOUHRN | Podruhé v řadě prohráli hokejisté Pittsburghu a pod sobotní porážkou je výrazně podepsán Jakub Voráček. Český útočník pomohl k výhře Philadelphie 4:2 gólem a nahrávkou. Asistenci zaznamenal David Pastrňák, jenž bodoval ve třetím utkání z posledních pěti, ale Boston trochu překvapivě padl s Detroitem 2:4. Také Pavel Zacha si připsal asistenci, ale s New Jersey podlehl Winnipegu 3:4 v prodloužení.

Philadelphia dvakrát prohrávala a ve druhém případě vyrovnala díky Voráčkovi, po jehož křížném pasu skóroval střelou bez přípravy Claude Giroux. Na začátku třetí třetiny překlopil vedení na strany Flyers ze sólového úniku Dale Wiese a gólový účet uzavřel v poslední minutě Voráček. Spolehlivý výkon v obraně vítězů podal Radko Gudas, který zblokoval tři střely a připsal si pět srážek.

Po téměř dvou letech vychytal výhru Anthony Stolarz, který vynechal kvůli operaci kolena téměř celou minulou sezonu. "Jsem rád, že jsem zpátky a že jsem dokázal, že stále můžu na úrovni chytat," uvedl Stolarz, který zneškodnil třicet střel. Je pátým gólmanem, jehož Philadelphia nasadila v tomto ročníku do hry. Záda mu kryl Michal Neuvirth, který dosud nastoupil i vinou zranění jen v jednom utkání.

Detroit vyhrál v Bostonu po devíti zápasech

Pastrňák skvělou přihrávkou uvolnil Ryana Donata, který střelou zápěstím z mezikruží vyrovnal na začátku třetí třetiny na 2:2. Nerozhodný stav zlomil v 52. minutě Frans Nielsen a první výhru Detroitu v Bostonu od roku 2013 pojistil při powerplay Gustav Nyquist. Pastrňák si z utkání odnesl dva záporné body.

V závěru druhé třetiny v Bostonu zhoustla atmosféra a na ledě se jiskřilo. Vše odstartoval Luke Witkowski, když poslal ostrým zákrokem na zem Davida Krejčího, který si chtěl ve středním pásmu bruslí přikopnout puk. Českého útočníka poté bránil jeho spoluhráč Joakim Nordström a vyzval Witkowského na pěstní souboj.

New Jersey stihlo aspoň bod

New Jersey ještě v 56. minutě prohrávalo 1:3. U kontaktní branky si připsal druhou asistenci Zacha, který v předchozích čtyřech utkáních vyšel naprázdno. Domácí si sice vynutili prodloužení, ale v něm rozhodl Mark Scheifele druhým gólem v zápase o výhře Winnipegu. Obrat se naopak povedl Tampě Bay, která v polovině utkání prohrávala na ledě Floridy 1:4, ale nakonec zvítězila 5:4 v prodloužení.

Erik Karlsson se vrátil poprvé od výměny do San Jose na led Ottawy. Bývalého kapitána Senators a dvojnásobného vítěze ceny pro nejlepšího obránce soutěže fanoušci přivítali bouřlivým potleskem. Musel ale strávit prohru 2:6. Hlavním strůjcem výhry domácích byl Mikkel Bödker, který jeden gól vstřelil a další tři připravil. V dresu poražených nastoupili Tomáš Hertl a Lukáš Radil, který jako jediný útočník týmu zaznamenal plusový bod do statistiky +/-.

Hokejisté New Yorku Islanders hráli po třech a půl letech zápas v Nassau Coliseum, která prošla rekonstrukcí, a premiéru ozdobili výhru 3:2 nad Columbusem. "Byl to hodně emotivní zápas. Hráli jsme hodně do těla, byli jsme rychlí a gólman podal jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Celou dobu jsme měli za sebou fanoušky. Mám z toho husí kůži," uvedl Casey Cizikas, který ve třetí třetině dokonal obrat z 0:2.

Proti Islanders odehrál Lukáš Sedlák necelých deset minut a do statistik se nezapsalFoto AP Photo/Andres Kudacki

Výsledky:

Ottawa - San Jose 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky: 28. Dzingel, 33. Harpur, 34. Boedker, 45. Stone, 55. Pääjärvi, 60. Ryan - 30. Thornton, 58. Goodrow. Střely na branku: 27:38. Diváci: 17.531. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Anderson, 3. Chabot (všichni Ottawa).

Vancouver - Dallas 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Horvat - 51. Benn, 57. Radulov. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.387. Hvězdy zápasu: 1. Benn (Dallas), 2. Nilsson (Vancouver), 3. Radulov (Dallas).

Boston - Detroit 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 20. Backes, 46. Donato (Pastrňák) - 26. Bertuzzi, 38. Larkin, 52. Nielsen, 60. Nyquist. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Larkin (oba Detroit), 3. Rask (Boston).

Montreal - NY Rangers 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. a 20. Weber, 23. a 26. Lehkonen, 51. Tatar - 29. Vesey, 35. Strome. Střely na branku: 41:22. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Lehkonen, 3. Tatar (všichni Montreal).

Florida - Tampa Bay 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Vatrano, 11. Barkov, 23. Huberdeau, 29. Dadonov - 12. Killorn, 33. Joseph, 39. Kučerov, 52. Paquette, 64. Point. Střely na branku: 27:39. Diváci: 12.361. Hvězdy zápasu: 1. Point (Tampa Bay), 2. Huberdeau (Florida), 3. Kučerov (Tampa Bay).

New Jersey - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 7. Johansson, 56. Bratt (Zacha), 59. Hall - 25. a 65. Scheifele, 51. Morrissey, 54. Copp. Střely na branku: 39:38. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Brossoit (oba Winnipeg), 3. Bratt (New Jersey).

NY Islanders - Columbus 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 32. A. Lee, 36. Beauvillier, 48. Cizikas - 27. Hännikäinen, 29. Dubois. Střely na branku: 29:30. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas, 2. Lee, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).

Pittsburgh - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 1. Crosby, 26. Sheahan - 6. Konecny, 27. Giroux (Voráček), 41. Weise, 60. Voráček. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Konecny (Philadelphia).

Minnesota - Toronto 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 20. Staal, 26. Greenway, 50. Zucker - 35. a 60. Hyman, 7. Matthews, 13. Ennis, 57. Kadri. Střely na branku: 41:23. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Toronto), 2. Zucker (Minnesota), 3. Marner (Toronto).

Nashville - Chicago 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Fiala, 4. Tolvanen, 5. Johansen, 14. Smith, 58. Watson - 13. Saad, 34. Anisimov. Střely na branku: 30:21. Diváci: 17.548. Hvězdy zápasu: 1. Tolvanen, 2. Fiala, 3. Smith (všichni Nashville).

Arizona - St. Louis 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky: 13. Chychrun, 21. Keller, 23. Fischer, 29. Cousins, 38. Pánik, 55. Goligoski - 22. Thomas. Střely na branku: 44:26. Diváci: 13.451. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Pánik, 3. Hill (všichni Arizona).

Edmonton - Vegas 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 7. McDavid, 46. Spooner - 33. Karlsson. Střely na branku: 34:32. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Koskinen (oba Edmonton), 3. Fleury (Vegas).

Kapitán Claude Giroux dal gól na 2:2, Voráček na něj nahrával