Mrázek pustil čtyři góly za 37 minut. Simon se Sobotkou brali asistence

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Petr Mrázek nezabránil v pátečním utkání NHL domácí porážce hokejistů Caroliny 1:4 s Ottawou. Český gólman pustil všechny góly v úvodních 37 minutách a celkem kryl 22 střel. Útočník Dominik Simon přispěl přihrávkou k výhře Pittsburghu 3:2 v prodloužení na ledě Arizony. Asistenci si připsal i Vladimír Sobotka, který s Buffalem prohrál ve Vancouveru 3:4.

Trenér Caroliny Rod Brind'Amour označil výkon svých svěřenců za nejhorší v sezoně. "Byli jsme tak špatní, že jsem se téměř převlékl do výstroje a vlétl na led," zlobil se kouč. "Ottawa hrála výborně. Skvěle bránila a nepouštěla nás do šancí. Ale nehráli jsme, jak jsme zvyklí. Chyběla nám rychlost a také jsme dobře nenapadali," řekl Mrázek.

Český brankář před prvním gólem výborně zasáhl vyrážečkou, ale z dorážky se prosadil ze vzduchu Magnus Pääjärvi. Další dvě branky pustil Mrázek ve 28. minutě během třinácti sekund. Nejdříve neměl nárok na zakončení Bobbyho Ryana zblízka, při další akci ho překonal hned po vhazování Mark Stone. Domácí se štěstím snížili, ale v závěru druhé třetiny vrátil Christian Wolanin Ottawě střelou do odkryté branky třígólové vedení.

VIDEO | Sestřih utkání Carolina - Ottawa

Washington podlehl doma New York Islanders 0:2. U obou branek, které padly ve 46. a 48. minutě, byl na ledě obránce Capitals Michal Kempný. Český zadák ale jinak patří v NHL ve statistice +/- k nejlepším, aktuálně má na kontě 23 kladných bodů. Před čtyřmi zápasy jich měl ještě o pět víc.

Trenér Islanders Barry Trotz dovedl minulý rok Washington k premiérovému zisku Stanley Cupu a do známého prostředí se vrátil poprvé jako soupeř. Klub zpracoval sestřih nejdůležitějších okamžiků jeho čtyřletého působení u Capitals, které pustil na obří kostce. Video bylo zakončeno scénou, jak Trotz přebírá v Las Vegas pohár. Fanoušci odměnili kouče dlouhým potleskem ve stoje.

"Moje srdce je plné krásných vzpomínek. Kouknul jsem se nahoru, ale snažil jsem se nedívat dlouho, protože jsem hodně citlivý a měl jsem na krajíčku. Ale bylo to extrémně dobře udělané," uvedl Trotz, který se v létě s klubem nedohodl na finančních podmínkách nové smlouvy. Islanders mu nabídli více peněz a sázka se jim vyplácí - ve Washingtonu vyhráli počtrnácté z posledních 17 utkání a vyhoupli se do čela Metropolitní divize.

Islanders vedou o bod před Columbusem a Washingtonem, který utrpěl čtvrtou porážku za sebou. "Víme, co musíme udělat, abychom byli úspěšní," uvedl gólman Capitals Braden Holtby. "Zápas s Islanders nám pomůže, protože hráli přesně tím stylem, kterým chceme hrát a který nás v minulosti dovedl k mnoha úspěchům," podotkl.

Simon je v novém roce produktivní, v osmi zápasech si připsal šest bodů (2+4). Tentokrát asistoval u vyrovnávací branky na 1:1, kterou dal Juuso Riikola střelou od modré čáry a která Pittsburgh probudila ve 25. minutě po špatné úvodní třetině. Za 40 sekund skóre otočil Jake Guentzel, ale Arizona si v závěru vynutila prodloužení. To rozhodl Phil Kessel.

VIDEO | Simonova asistence na Riikolův gól

Sobotka má v této sezoně na kontě jen deset bodů (3+7), ale ve třech z posledních čtyř utkání zaznamenal asistenci. V pátek založil akci, po které Evan Rodrigues dal úvodní gól zápasu. Bylo to ale jediné vedení Buffala, které ve druhé třetině vyrovnávalo na 2:2 a 3:3. Nerozhodný stav zlomil ve 46. minutě Loui Eriksson. Hlavním strůjcem výhry Canucks byl ale gólman Thatcher Demko, který předvedl ve svém druhém startu v NHL 36 zákroků.

Calgary porazilo doma Detroit 6:4 a v čele Západní konference zvýšilo náskok před druhým Winnipegem na tři body. Kanadský klub přitom ještě v 55. minutě prohrával 3:4. Vyrovnání obstaral dokonce v oslabení Mark Giordano, vzápětí překlopil vedení na stranu Calgary svým druhým gólem v zápase Sam Bennett. Gólman David Rittich zůstal na střídačce, Michael Frolík nebodoval.

Páteční výsledky NHL:

Florida - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Hoffman, 15. Matheson, 59. Vatrano - 2. Hainsey. Střely na branku: 29:21. Diváci: 16.741. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Hoffman, 3. Matheson (všichni Florida).

Columbus - Montreal 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 46. Bjorkstrand - 7. a 29. Tatar, 58. a 59. Armia. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.892. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Price (oba Montreal), 3. Bjorkstrand (Columbus).

Washington - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 46. Josh Bailey, 48. Clutterbuck. Střely na branku: 19:25. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (NY Islanders), 2. Holtby (Washington), 3. Josh Bailey (NY Islanders).

Carolina - Ottawa 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 32. Foegele - 16. Pääjärvi, 28. B. Ryan, 28. Mark Stone, 37. Wolanin. Střely na branku: 34:26. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,62 procenta. Diváci: 15.598. Hvězdy zápasu: 1. Ceci, 2. Mark Stone, 3. Wolanin (všichni Ottawa).

Calgary - Detroit 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
Branky: 28. a 57. S. Bennett, 35. Monahan, 48. Neal, 55. Giordano, 60. Brodie - 34. a 49. D. Larkin, 20. Mantha, 45. Green. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Bennett (Calgary), 2. D. Larkin (Detroit), 3. D. Ryan (Calgary).

Arizona - Pittsburgh 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 13. Keller, 55. Stepan - 25. Riikola (Simon), 26. Guentzel, 65. Kessel. Střely na branku: 33:35. Diváci: 14.757. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. Keller (Arizona), 3. Guentzel (Pittsburgh).

Vancouver - Buffalo 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 13. Edler, 16. Bärtschi, 28. Boeser, 46. Eriksson - 9. Rodrigues (Sobotka), 23. Okposo, 33. S. Reinhart. Střely na branku: 23:39. Diváci: 18.176. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. S. Reinhart (Buffalo).

Dominik Simon si při výhře Pittsburghu v prodloužení na ledě Arizony připsal jednu gólovou asistenci