Brilantní Mrázek vychytal další nulu. Góly vstřelili Frolík i Voráček

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Petr Mrázek pomohl v NHL Carolině 33 zákroky k výhře 3:0 nad Dallasem. Michael Frolík gólem zařídil Calgary výhru na ledě Pittsburghu 5:4. Jakub Voráček přispěl k vítězství Philadelphie nad Detroitem 6:5 v prodloužení a Flyers slavili už pojedenácté z posledních třinácti utkání. Přiblížili se tak na šest bodů poslední postupové pozici do play off ve Východní konferenci NHL, kterou drží právě Pittsburgh.

Centr David Krejčí podpořil dvěma nahrávkami triumf Bostonu 4:2 v Los Angeles a bodoval potřetí v řadě. Bruins uspěli i ve třetím utkání bez zraněného kanonýra Davida Pastrňáka a celkově popáté za sebou.

Dvě asistence měl také Ondřej Palát, jehož Tampa Bay si poradila s Montrealem 3:0 a také uspěla popáté v řadě, navíc podruhé za sebou bez inkasované branky. Gól a nahrávku zaznamenal Nikita Kučerov, s 94 body nejproduktivnější hráč soutěže.

Carolina vedla 2:0 už po devíti minutách zásluhou Justina Williamse a Brocka McGinna. Mrázek se vyznamenal v závěru první třetiny, kdy betonem zastavil dorážku Andrewa Cogliana. Poté se poplácal po hrudi.

Už v odpoledních zápasech skórovali Češi. Michael Frolík se podílel trefou na vítězství Calgary 5:4 v Pittsburghu a stal se první hvězdou souboje. Jakub Voráček díky gólu bodoval v devátém utkání za sebou a s Philadelphií oslavil výhru 6:5 v prodloužení nad Detroitem.

Frolík po 99 sekundách druhé třetiny bekhendem dorazil puk za Matta Murrayho a získal Calgary vedení 2:1. Dal 12. gól v sezoně, na který čekal 11 zápasů. S pěti pokusy na branku byl nejaktivnějším střelcem spolu s hvězdami Penguins Sidneym Crosbym , Jevgenijem Malkinem a obráncem Brianem Dumoulinem rovněž z poraženého týmu.

Podívejte se na gól Michaela Frolíka proti Pittsburghu

Flames, kteří přerušili sérii čtyř porážek, se v druhé třetině dostali do vedení už 5:2 a Pittsburghu nepomohly při finiši ani Malkinovy dvě branky. Malkin, který se vrátil do hry po jednozápasovém disciplinárním trestu, si připsal celkem tři body.

Voráček po 31 vteřinách třetího dějství 15. brankou v sezoně zvýšil náskok Philadelphie už na 4:1. Doklepl puk bekhendem do odkryté branky poté, co před něj gólman Jimmy Howard vyrazil střelu Oskara Lindbloma.

Podívejte se na gól Jakuba Voráčka proti Detroitu

Za 53 sekund zvýšil Nolan Patrick už na čtyřbrankový rozdíl, ale Detroit se nevzdal a díky gólům Tylera Bertuzziho, Thomase Vaneka a Anthonyho Manthy mezi 43. a 49. minutou se dostali na kontakt. Mantha svou druhou brankou sedm sekund před koncem třetí třetiny pak vyrovnal na 5:5. Po 87 vteřinách nastavení ale slavili domácí, rovněž podruhé v utkání skóroval Travis Konecny.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Calgary 4:5 (1:1, 1:4, 2:0)
Branky: 46. a 55. Malkin, 18. Guentzel, 27. Crosby - 8. Mangiapane, 22. Frolík, 24. Czarnik, 37. Hamonic, 39. S. Bennett. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.667. Hvězdy zápasu: 1. Frolík (Calgary), 2. Malkin (Pittsburgh), 3. D. Ryan (Calgary).

Philadelphia - Detroit 6:5 v prodl. (1:1, 2:0, 2:4 - 1:0)
Branky: 23. a 62. Konecny, 5. Gostisbehere, 25. Laughton, 41. Voráček, 42. Patrick - 49. a 60. A. Mantha, 15. Nyquist, 43. Bertuzzi, 44. Vanek. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.342. Hvězdy zápasu: 1. Patrick (Philadelphia), 2. A. Mantha (Detroit), 3. Konecny (Philadelphia).

Colorado - St. Louis 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 45. Tarasenko, 45. Sanford, 59. Schwartz. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.706. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Varlamov (Colorado).

Arizona - Toronto 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky:
24. Galchenyuk, 26. J. Archibald. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. J. Archibald, 3. Galchenyuk (všichni Arizona).

Winnipeg - Ottawa 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. a 55. T. Myers, 3. B. Tanev - 2. Mark Stone, 34. Balcers, 41. Duchene, 64. Dzingel. Střely na branku: 26:41. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Ottawa), 2. T. Myers (Winnipeg), 3. Mark Stone (Ottawa).

NY Islanders - Edmonton 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 24. Pulock, 34. Filppula, 46. Barzal, 58. Lee, 59. B. Nelson - 40. Nugent-Hopkins, 51. Draisaitl. Střely na branku: 24:36. Diváci: 14.812. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Filppula, 3. D. Toews (všichni NY Islanders).

Carolina - Dallas 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. J. Williams, 9. B. McGinn, 57. Ferland. Střely na branku: 27:33. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, z 33 střel neinkasoval. Diváci: 14.369. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. B. McGinn, 3. J. Williams (všichni Carolina).

Chicago - Columbus 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky: 17. P. Kane, 40. J. Toews - 17. a 41. Panarin, 13. Dubois, 20. Atkinson, 56. Josh Anderson. Střely na branku: 41:30. Diváci: 22.196. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Bobrovskij, 3. Dubois (všichni Columbus).

Tampa Bay - Montreal 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Kučerov (Palát), 44. Gourde, 57. Tyler Johnson (Palát). Střely na branku: 37:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Gourde (všichni Tampa Bay).

Vegas - Nashville 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 18. a 56. Pacioretty, 31. Pirri, 42. Theodore, 54. O. Lindberg - 45. Fiala. Střely na branku: 50:30. Diváci: 18.430. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. O. Lindberg, 3. M. Subban (všichni Vegas).

San Jose - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Meier, 32. Couture, 54. Pavelski - 5. Roussel, 45. Boeser. Střely na branku: 26:34. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Meier, 3. Couture (všichni San Jose).

Los Angeles - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 31. Kovalčuk, 56. Iafallo - 6. DeBrusk (Krejčí), 37. Marchand, 59. McAvoy (Krejčí), 60. Bergeron. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.30. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. T. Rask, 3. Marchand (všichni Boston).