Neskutečně rozjetý Pastrňák! Torontu dal gól s hokejkou mezi nohama

Autor: ČTK, mto
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Další souboj rivalů Boston Bruins a Toronto Maple Leafs ovládl domácí tým, který i díky gólu a nahrávce Davida Pastrňáka slavil vítězství 4:2. S deseti góly je český útočník nejlepší v NHL, se sedmnácti body se s Connorem McDavidem z Edmontonu dělí o druhé místo v kanadském bodování. Pastrňák byl také v úterý zvolen první hvězdou utkání.

Pastrňák se trefil už v polovině první třetiny, ale rozhodčí jeho gól odvolali, protože po trenérské výzvě odhalili těsný ofsajd Brada Marchanda. "Věděl jsem, že nějaký gól dáme příště. Cítili jsme se dobře," řekl Pastrňák. Český útočník si vše vynahradil v 18. minutě, kdy otevřel skóre krásným gólem po střele mezi vlastníma nohama.

Dosáhl tím třístého bodu v NHL v 329. utkání, což v klubové historii stihli rychleji jen tři hráči (Barry Pederson, Bobby Orr a Ray Bourque).

Pastrňák měl v posledních čtyřech zápasech podíl na 11 ze 14 branek. "V průběhu roku jsou období, kdy se puk odráží k vám nebo od vás. Zrovna teď si ho nacházejí. Hraje s velkým sebevědomím a je schopný zahrát prvotřídní akce. Taky má dobrý výběr místa, dostává se tím častěji do šancí a proměňuje je. Je radost na něho koukat a hrát s ním," dodal Marchand na Pastrňákovu adresu.

Toronto i podruhé vyrovnalo, ale na branku Bretta Ritchieho ze 47. minuty už nenašlo odpověď. Konečné skóre stanovil v závěru Pär Lindholm z dorážky. V dresu vítězů scházel potřetí za sebou David Krejčí, který má zranění v horní části těla. Klub ho před utkáním s Torontem umístil na listinu zraněných hráčů a očekává se, že český útočník ještě minimálně tři zápasy vynechá.

Gudas, Kempný a Hronek nahrávali

Obránci Radko Gudas a Michal Kempný se podíleli shodně jednou asistencí na výhře Washingtonu 5:3 v Calgary. Na domácí střídačce zůstal podruhé za sebou brankář David Rittich, který byl při posledním startu poprvé v sezoně střídán. Dvě branky vítězů vstřelil obránce John Carlson, který vede s 20 body (5+15) produktivitu NHL před Pastrňákem.

Detroit i díky přihrávce Filipa Hronka vedl nad Vancouverem po dvou třetinách 2:0, ale nakonec prohrál 2:5. Obrat řídil prvním hattrickem v soutěži Bo Horvat. Pittsburghu nepomohla asistence Dominika Simona, na ledě Floridy hosté podlehli 2:4.

Tomáš Hertl, který v předchozích třech zápasech skóroval, vyšel v úterý bodově naprázdno a se San Jose prohrál v Buffalu 3:4 v prodloužení. Hrdinou zápasu se stal domácí Jack Eichel, který figuroval u všech branek - dvě vstřelil včetně vítězné v čase 63:13 a na zbývající přihrál. Buffalo doma vyhrálo všech pět zápasů a se 17 body je v čele NHL.

Boston - Toronto 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 18. Pastrňák, 27. Marchand (Pastrňák), 47. Ritchie, 58. Lindholm - 25. Kapanen, 33. Kerfoot. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17.193. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Ritchie, 3. Marchand (všichni Boston).

Buffalo - San Jose 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. a 64. Eichel, 40. Reinhart, 41. Skinner - 6. Gambrell, 16. Vlasic, 52. E. Karlsson. Střely na branku: 29:28. Diváci: 15.876. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. E. Karlsson (San Jose), 3. Reinhart (Buffalo).

Florida - Pittsburgh 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 31. Acciari, 38. Malgin, 54. Huberdeau, 59. Vatrano - 32. Blugers (Simon), 55. Hörnqvist. Střely na branku: 22:25. Diváci: 12.738. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Malgin, 3. Boyle (všichni Florida).

NY Rangers - Arizona 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 26. a 38. DeAngelo - 14. Crouse, 34. Goligoski, 62. Dvorak. Střely na branku: 19:35. Diváci: 17.435. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Dvorak (oba Arizona), 3. DeAngelo (NY Rangers).

Detroit - Vancouver 2:5 (1:0, 1:0, 0:5)
Branky: 17. Mantha (Hronek), 30. Cholowski - 42., 44. a 59. Horvat, 53. Virtanen, 55. Schaller. Střely na branku: 33:41. Diváci: 18.455. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Virtanen, 3. Markström (všichni Vancouver).

Nashville - Anaheim 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 12. Josi, 17. Sissons, 21. Grimaldi, 31. Ekholm, 45. Arvidsson, 49. Järnkrok - 44. Getzlaf. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17.424. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Josi, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

Minnesota - Edmonton 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Branky: 12. a 13. Staal, 17. Hunt. Střely na branku: 30:25. Diváci: 17.189. Hvězdy zápasu: 1. Staal, 2. Zuccarello, 3. Stalock (všichni Minnesota).

Winnipeg - Los Angeles 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 18. Connor, 33. Ehlers - 11. Wagner, 25. MacDermid, 46. Kopitar. Střely na branku: 28:41. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Kopitar, 3. Quick (oba Los Angeles).

Chicago - Vegas 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Dach - 59. Holden, rozhodující sam. nájezd Theodore. Střely na branku: 32:34. Diváci: 21.172. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Vegas), 2. Dach, 3. Lehner (oba Chicago).

Calgary - Washington 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)
Branky: 24. Lindholm, 37. Czarnik, 60. Rieder - 21. a 59. Carlson, 23. Stephenson, 37. Ovečkin (Gudas), 53. Wilson (Kempný). Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.002. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Lindholm (Calgary), 3. Holtby (Washington).